Skocz do zawartości

I5 2320 + R9 390


Idź do rozwiązania Problem ogarnięty przez macf2,

Recommended Posts

Powiem tak : 

 

Ten proc nie jest wcieleniem jakiegoś super mocarza ,ale nie zaprzeczajmy jest nadal mocny na swój wiek zwłaszcza z postępem technologicznym.

Jesli chodzi o blokowanie procesora  to tak z r9 390 moze leciutko blokowac  i w niektóych grach co daja mocny nacisk cpu ,ale gtx 970 w dx 12 szybko zacznie odpadac bo radeony dostały ostrego kopa ,a amd cały czas sterowniki poprawia więc blokowanie bedzie coraz mniejsze lub zniknie. Do tego do dx 12 amd tworzy sterowniki od nowa wiec tez powinno byc lepiej. Ja bym pokusił się o radeona nawet na dzien dzisiejszy dla lekkiego blokowania z racji takiej ,że gtx 970 w dx 12 bedzie coraz mocniej obrywał od r9 390. Już ostro zaczyna dostawać i jeszcze pełnego dx 12 wykorzystania w tej 1 grze nie ma. Proca mozesz zawsze sporo taniej zmienic niz grafike , bo grafiak 1500 zł a zmiana tego proc na 2500k jak dobrze poszukasz to 400-500zł + płyta ( 300zł ) 

   twój proc tylko minimalnie podkrecony  Proc ładnie daje rade  :)

 

Proc ładnie daje rade :)

Edytowane przez tomkusi1
Link to post
Share on other sites

 

 

bo radeony dostały ostrego kopa

 

Podaj przynajmniej 3 gry gdzie tego kopa dostały.

 

 

 

że gtx 970 w dx 12 bedzie coraz mocniej obrywał od r9 390.
 

 

Przykład tej teorii? Co najmniej dwa. 

 

Polecam co do cpu:

 

Link to post
Share on other sites

Szczerze, w GTX 970 nie chcę się pchać że względu, na DX12, w którym mocno obrywa, oraz niesławne 3.5GB vramu.

Mimo iż teraz to dużo nie znaczy, to nie chcę brać karty na zaledwie rok, dwa. Radek wydaje się bardziej przyszłościowy.

Poza tym procek i tak mam w planach wymjeniac za jakieś półtorej roku na jakiegoś Skylake pokroju i5 6600k.

Link to post
Share on other sites

Szczerze, w GTX 970 nie chcę się pchać że względu, na DX12, w którym mocno obrywa, oraz niesławne 3.5GB vramu.

Mimo iż teraz to dużo nie znaczy, to nie chcę brać karty na zaledwie rok, dwa. Radek wydaje się bardziej przyszłościowy.

Poza tym procek i tak mam w planach wymjeniac za jakieś półtorej roku na jakiegoś Skylake pokroju i5 6600k.

No to tym bardziej bierz radeona. Radeony sa na dłuzej gtx juz nie. Gtx dostaja przez włosy nvidi po tyłku i za chwile ta karta bedzie słabawa

 

gtx 760 kiedys 280x w dx12 bardzo prawdopodobne  ze bedzie wydajnosci r9 270 lub r7 360 :(

Edytowane przez tomkusi1
Link to post
Share on other sites

 

 

bo na dx 12 wyszła dopiero jedna i wszystko na to wskazuje ,że nvidia ostro oberwie

 

Na podstawie jednego benchmarka wyciągać takie wnioski. Odważna teoria. 

 

 

 

Twój film ogladąłem do połowy

 

To zobacz sobie to; jak AMD radzi sobie z i5 2500K podkręconym do 4.6GHz. Mizernie wręcz. 

 

https://youtu.be/frNjT5R5XI4?t=459

Link to post
Share on other sites

W tomb raider fakt radzi sobie mizernie i jest podkrecony  wiec autora proc miałby problem. Ale amd tworzy sterowniki na nowo więc ten problem powinien się zminimalizować lub zniknąć. Uznajać  w podsumowaniu r9 390  (do i5 2500k po oc ) mozna zaryzykowac na dzien dzisiejszy ,ale r9 390 do 2320 taki sobie pomysł ,ale tak jak np ja lub autor proc ma zamiar zmienic to mozna tez r9ke kupic i tragedii byc nie powinno na 2320 ,a jak zmieni to poczuje moc.

 

Ps . uzywana r9 270 od msi ( 13 miesiecy gwarancji ) za 550 zł czy r9 270 od asusa 20 miesiecy gwarancji 600zł czy nowa ze sklepu r7 360.

kartę bede zmieniał na r9 390 do max 1-1.5 roku.  A widzę na rzeczy sie znasz to szybko odpowiesz :) 

Link to post
Share on other sites

Chodzi mi o to, żeby teraz kupić tego Radka, natomiast za około półtorej roku wymienić Procesor na I5 6600k, płytę na jakąś z chipsetem Z170 i oczywiście RAM.

Tu juz jest dosc ciekza sprawa ,bo 1.5 roku to duzo za połtorej roku nie wiemy co bedzie z 970 i moze byc juz znacznie słabsza natomiast nwm czy bedziesz miał duze dropy na tej i5. Ja wiem ,że tez mam 2320 i w gta 5 z gtx 650 mam uzycie proca w multi 100% wiec wiesz ...  Ceny gtx spadną i potem ze strata sprzedasz ja :)  Jaką masz aktualnie grafike ? 

Edytowane przez tomkusi1
Link to post
Share on other sites

 

 

Na podstawie jednego benchmarka wyciągać takie wnioski. Odważna teoria.

 

MiK86 => kolejny mistrzu który pisze jakiego to wielkiego kopa dostaną Radeony z DX12 mimo iż na chwilę obecną testy były robione w jednym benchmarku przy współpracy z AMD, ciekawe skąd ma informacje że AMD będzie tworzył jakieś nowe sterowniki pod DX12, ale nawet gdyby pewnie będą to cudowne sterowniki tak jak było w przypadku Mantle - więcej zamieszania niż FPSów... , faktycznie nVidia ma się czego bać  :rotfl:

 

 

 

Nie dam Ci 3 gier bo na dx 12 wyszła dopiero jedna i wszystko na to wskazuje ,że nvidia ostro oberwie ,bo to juz wady konstrukcyje są też ,a nie tylko stery. Nvidie pokonują radeony technologicznie z przed 3 lat.

 

 

Kompromitacja, bełkot i fanboystwo... chyba nic nie trzeba dodawać... 

 

 

 

ale amd tworzy na nowo stery wiec optymalizacja sterowników sie poprawi i takiego nacisku na cpu juz nie bedzie

 

 

:co:

 

Na prawdę admini czy eksperci z działu GPU nie reagują na takie coś??? 

  • Popieram 2
Link to post
Share on other sites

Posiadam od asusa r9 390. Miałem ten sam problem w wyborze lecz wybrałem r9 niż gtx 970 ze wzgłedu na vram. R9 390 w 4k jest troszkę wydajniejsza niż gtx 970. W najnowszym tomb raiderze wyciągłem z karty nawet 7,5gb vramu na max detalach w 4k. Radek więcej prądu zjada. Mi pod obciążeniem r9 390 potrafi na zasilaczu zezrec sporo napięcia. Zasilacz corsair gs 700. Na lini 12v w spoczynku mam 12.24v a w stresie już 11.88v. Wybór nałeży do ciebie.

Link to post
Share on other sites

 

 

 twój proc tylko minimalnie podkrecony  Proc ładnie daje rade    Proc ładnie daje rade

 

1. To, co piszesz to bełkot. Składnia na poziomie pijanego gimnazjalisty.

2. To, co piszesz to wyssane z palca bajki, których nie jesteś w stanie poprzeć choćby cieniem dowodu.

 

 

 

Na prawdę admini czy eksperci z działu GPU nie reagują na takie coś??? 

 

Zgłaszać, zgłaszać i jeszcze raz zgłaszać. 

  • Popieram 2
Link to post
Share on other sites

amd tworzy sterowniki na nowo więc ten problem powinien się zminimalizować lub zniknąć.

 

ale gtx 970 w dx 12 szybko zacznie odpadac bo radeony dostały ostrego kopa

 

No nie powiem, dobry wróżbita z Ciebie. Sterowniki są jakie są teraz, co będzie za rok nie wiadomo i nie można powiedzieć jednoznacznie, że problem będzie zminimalizowany/wyeliminowany. Jak do tej pory mamy jedną nieukończoną grę z DX12, jaki faktycznie DX12 będzie miał wpływ na wydajność dowiemy się dopiero w przyszłości, bo na podstawie jednej gry nie ma co oceniać.

 

 

 

No to tym bardziej bierz radeona. Radeony sa na dłuzej gtx juz nie. Gtx dostaja przez włosy nvidi po tyłku i za chwile ta karta bedzie słabawa

To NV Hairworks nie da się wyłączyć?  :co:  

 

@undaj

Czyli i tak było niegrywalnie xD Co za różnica czy gra jest niegrywalna czy bardziej niegrywalna? Jaki jest sens porównania dwóch kart w 4k skoro obie karty nie nadają się do grania w 4k (chyba, że kosztem sporego obcięcia detali)?

  • Popieram 2
Link to post
Share on other sites

Oczywiście zmniejszyłem lekko wygładaznie i filtrowanie i wszystko było ok. A detale prawie nic się praktycznie  nie zmieniły. Gra jest już grywalna od 25fps wzwyż dla tych co się nie znają bez lagów. 

Edytowane przez undaj
Link to post
Share on other sites

Oczywiście zmniejszyłem lekko wygładaznie i filtrowanie i wszystko było ok. A detale prawie nic się praktycznie  nie zmieniły. Gra jest już grywalna od 25fps wzwyż dla tych co się nie znają bez lagów. 

Em.. no dobrze, mamy tutaj gracza konsol który nie bardzo ma styczność z 60fps o0

 

A tak serio, w 30fps da się grać, ale nie w FPSy czy wyścigówki.

Link to post
Share on other sites
Może w strategie.

 

Grając w 60fps przesiadka na 30 to istny szok dla oka ;/ wiem sam po sobie grając w W3 na 60 fps w porównaniu do 30fps mojego przyjaciela w W3.

Znam także maniaków gier którzy nie chcą wydać grosza na komputer i grając w 25fps, ze ścinami do 0, czasami czekają nawet kilka minut aż gra się "odwiesi" :P

Edytowane przez neo88
Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...