Skocz do zawartości

Toshiba Satelite Pro A120 wyrzucić czy reanimować


Recommended Posts

Witam,
posiadam Toshiba Satelite Pro A120 , 17 cali,  procesor T2080 , 1,7GHz, RAM 4GB, karta graficzna Mobile Intel GM945 Express Chipset family, system Vista. Komputer z roku 2007 nigdy nie miał żadnej awarii i chodzi do dzisiaj jak brzytwa , nie ma nawet rysek.
Niestety już chyba grafika nie akceptuje np. Google earth, filmy na VOD sie tną, no i Vista niedługo kończy wsparcie, Google Chrome tez już na Viscie nie bedzie wspierane. Wgrałem też linuxa obok Visty ale filmy nadal sie tna sterowniki wszystkie aktualizowalem zarówno na Windowsie jak i Linuxie.

 

Zatem pytania :

1. czy poklatkowe odtwarzanie filmów na VOD  i brak możliwości obsługi google earth to kwestia przestarzałego komputera?

2. czy warto instalować  win 10 ?

3. i ostatnie pytanie strasznie długo zapisuje mi pliki w programie poczta windows wręcz sie wiesza i mimo że plik zapisze to muszę zamykać poczte przez menagera

 

Dzięki za rady i pozdrawiam

Link to post
Share on other sites

Może nie od razu wyrzucić, a zostawić go do jakiś "lekkich" rozwiązań.

 

1. Tak gdyż ten sprzęt nie jest już wspierany, a jego wydajność jest po prostu niska.

2. Nie warto nic to nie zmieni.

3. Możliwe, że winę za całokształt może ponosić dysk twardy, który już ulega awarii. (wrzuć screen z HDTune).

Link to post
Share on other sites

nie za bardzo wiem jak wstawić print screen.

 

ale dziekuję bardzo za wskazówki upewniłem się że czas na nowy sprzęt:)

 

Wchodzisz: http://zapodaj.net/, wrzucasz, kopiujesz link bezpośredni i wrzucasz tutaj. A jak zdecydujesz się jednak go wyrzucić to ja go chętnie przyjmę :)

Edytowane przez CrisPell
Link to post
Share on other sites

No i wszystko jasne. Laptop do generalnego przeczyszczenia. A dysk twardy do wyrzucenia. Nie wiem jakim cudem jeszcze dajesz rady go używać z takim transferem to i pendrive szybszy.

Link to post
Share on other sites

Tak jak napisał kolega wyżej.

 

Dysk na wykończeniu - po wymianie odczujesz ogromną różnicę w działaniu.

 

Dodatkowo wyczyść układ chłodzenia i zmień pastę.

 

Po tych zabiegach laptop powinien nadawać się do podstawowych czynności, ale osobiście

 

 

zostawiłbym dla innego pokolenia , innym do podstawowych rozwiązań , minig ierki itd a sprawił sobie nowego ;)
.
Link to post
Share on other sites
Gość
This topic is now closed to further replies.
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...