Skocz do zawartości

Taśma LED RGB do TV


Recommended Posts

Witam!

 

Postanowiłem w swoim pokoju coś zmienić. Pomyślałem, żeby powiesić swój TV 32" i zamontować na jego tyle taśmę LED RGB. No i właśnie...nie wiem jaką. Wydaję mi się, że 2m starczy na taki TV. Nie wiem jaki rodzaj taśmy kupić 3528, 5050, itd. Z tego co czytałem na różnych forach sprzed 2-3 lat najlepsza była 5050. A jak jest teraz?

Dlatego prosiłbym Was o pomoc w wyborze odpowiedniej taśmy LED. Zależy mi na oszczędności, ale przede wszystkim na zdrowiu dla moich oczu. Może ktoś z Was mógłby pokazać mi jak ma u siebie założoną taką taśmę ;)

 

Dzięki wielkie za każdą radę. Pozdrawiam ;)

Link to post
Share on other sites

Witaj

jeśli RGB to 5050 wtedy kolor miesza się w jednej diodzie a w 3528 diody montowane są w sposób czerwona, niebieska, zielona i tak w koło przez co nie ma ładnego rozłożenia koloru.

Tutaj masz mój temat są tam 2 filmiki z taśmami 5050 RGB: http://forum.benchmark.pl/topic/205586-paski-led-molex/

 

 

 

Co do długości taśmy najlepszy efekt jeśli tv jest powieszony to taśma na górze,po bokach oraz na dole. Jej długość musisz oszacować mierząc cały TV z tyłu uwzględniając miejsce gdzie taśma będzie zamontowana. 

Edytowane przez sony21
  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

Witaj

jeśli RGB to 5050 wtedy kolor miesza się w jednej diodzie a w 3528 diody montowane są w sposób czerwona, niebieska, zielona i tak w koło przez co nie ma ładnego rozłożenia koloru.

Tutaj masz mój temat są tam 2 filmiki z taśmami 5050 RGB: http://forum.benchmark.pl/topic/205586-paski-led-molex/

 

 

 

Co do długości taśmy najlepszy efekt jeśli tv jest powieszony to taśma na górze,po bokach oraz na dole. Jej długość musisz oszacować mierząc cały TV z tyłu uwzględniając miejsce gdzie taśma będzie zamontowana. 

Dzięki za odpowiedź. W swoim sklepie elektrycznym znalazłem taśmę LED RGB 5050 ze sterownikiem i pilotem 2m razem kosztuje 100zł. Myślę, że to dobra cena, można sprawdzić na miejscu czy wszystko działa.

A chciałem się spytać o rozmieszczenie diod 30/m, 60/m. Które jest lepsze czy to tylko kwestia gustu?

 

Dzięki i pozdrawiam ;)

Link to post
Share on other sites

Pytałem się jeszcze na innym forum, tam ktoś napisał mi, że 30led/m jest lepsze bo "dzięki temu otrzymasz ładne dekoracyjne, jednolite podświetlenie telewizora". Więc sam nie wiem jakie jest lepsze.

Tak wiem o zasilaczu. W sklepie elektrycznym jest dołączony zasilacz. Mam nadzieję, że odpowiedni do takiej taśmy ;)

Edytowane przez rkossa
Link to post
Share on other sites

powinien być. Co do mocy zasilacza taśma bierze do 14.4 w na metr czyli około  30 w na 2 metry. 


zakładając taką moc to wyjdzie że zasilacz powinien mieć 2.5A - 3A

12V * 2,5A= 30 W

I jest to założenie przy maksymalnym poborze który generuje się w momencie gdy kolor pozyskiwany jest biały. bo wtedy mieszają się wszystkie 3 kolory. 

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

powinien być. Co do mocy zasilacza taśma bierze do 14.4 w na metr czyli około  30 w na 2 metry. 

zakładając taką moc to wyjdzie że zasilacz powinien mieć 2.5A - 3A

12V * 2,5A= 30 W

I jest to założenie przy maksymalnym poborze który generuje się w momencie gdy kolor pozyskiwany jest biały. bo wtedy mieszają się wszystkie 3 kolory. 

Dzięki sony21 za pomoc ;)

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...