Skocz do zawartości

Wydajny mobilny laptop + monitor z wysoką rozdzielczością


Recommended Posts

Zależy mi na dużej wydajności i mobilności w "terenie" oraz komforcie pracy w domu.

 

Planuję zakup laptopa

 

Dell XPS 15 [1205]
Core i5 6300HQ | LCD: 15,6"FHD | NVIDIA GTX960M 2GB | RAM: 8GB | HDD: 1TB | Windows 10
 

http://www.komputronik.pl/product/297645/Elektronika/Laptopy_Tablety/Dell_XPS_15_1205_.html

 

oraz monitora

 

Dell U3415W
34" | IPS Curved | 3440 x 1440 | HDMI | MHL | Display Port | Mini Display Port | 4 x USB 3.0 | Głośniki | VESA 100 x 100

 

http://www.komputronik.pl/product/262377/Elektronika/Peryferia_PC/Dell_U3415W.html?utm_source=Ceneo&utm_medium=link&utm_campaign=Promo

 

 

Mam jednak kilka wątpliwości, które chciałbym przy Waszej pomocy rozwiać:

1. Czy GTX960M uciągnie spokojnie rozdzielczość 3440 x 1440?

2. Czy obraz z gier na  tym monitorze przy mniejszej rozdzielczości będzie ok? Na jakie rozdzielczości będę sobie mógł pozwolić przy tym zestawie grając np w GTA IV, V?

3. W laptopie nie ma display port, w związku z tym czy złącze HDMI da radę z 3440 x 1440?

 

 

 

Link to post
Share on other sites

według mnie taki zestaw mija się z celem ten lapek nie uciągnie tego minitora w grach a zmniejszenie rozdzielczości zabije przyjemność z używania tego monitora.

po 2 za te pieniądze mozna kupic lepsze laptopy go grania niestety mniej komfortowy w transporcie.

po 3 wydaje mi się ze do tego monitora nie dobierzesz lapka który w pełni wykozysta jego potencjał w tej kwocie 6790 (cena lapka którego zaproponowałeś)

jeżeli oba gniazda hdmi są w standardzie 2.0 to da rade w przeciwnym razie standard 1.4 nie wspiera 21:9 - informacja z wiki nie jestem wstanie zweryfikować - jeżeli to prawda to kolejny powód żeby zmienić monitor

Edytowane przez Darken
Link to post
Share on other sites

Karty graficzne w laptopach to nieporozumienie... Ten laptop nie pociągnie tej rozdzielczości. 

Generalnie mobilny != wydajny . No i grzeją się jak grzejnik jakiś .

Latem to dopiero amba jest. 

Według moich doświadczeń do gier tylko skrzynka. No ale to Twoje $$$ i Twój wybór  :) .

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...