Skocz do zawartości

GTA V - ZACINANIE SIĘ PO KILKUNASTU MINUTACH


Recommended Posts

Ustawiasz Wersja testu 64-bity, Tryb testu Duży zestaw danych, Ilość wątków Automatyczny i klikasz ON i czekasz do błędu albo przez min 1h do sprawdzenia stabilności procesora. Jak nie będzie wywalać błędów przez 1h klikasz OFF i wrzucasz mi te wykresy  :)

Link to post
Share on other sites

Ustawiasz Wersja testu 64-bity, Tryb testu Duży zestaw danych, Ilość wątków Automatyczny i klikasz ON i czekasz do błędu albo przez min 1h do sprawdzenia stabilności procesora. Jak nie będzie wywalać błędów przez 1h klikasz OFF i wrzucasz mi te wykresy   :)

A mam to mieć podczas grania?

Link to post
Share on other sites

Nie mam pojęcia co się dzieje z twoim procesorem ale to jest na 100% jego wina. Zauważ że na tym screenie http://imagizer.imageshack.us/a/img921/6834/jqTyTE.png temperatury nie przekraczają 50 oC a w pewnym momencie nagle ponad 200oC. i automatycznie zbija ci taktowanie procesora (http://imagizer.imageshack.us/a/img924/6070/cjzAxr.png).

1.Robiłeś OC albo kombinowałeś coś w BIOS?

2.Dzieje ci się tak w każdej grze?

3.Czy od samego początku grania w GTA tak ci się działo?

4.Czy przed pojawieniem się tych zacięć kombinowałeś coś ze sprzętem, BIOS'em?

5.Czy są jakieś inne niepokojące objawy lub dziwne działania komputera których wcześniej nie było?

Edytowane przez serakles
Link to post
Share on other sites

Nie mam pojęcia co się dzieje z twoim procesorem ale to jest na 100% jego wina. Zauważ że na tym screenie http://imagizer.imageshack.us/a/img921/6834/jqTyTE.png temperatury nie przekraczają 50 oC a w pewnym momencie nagle ponad 200oC. i automatycznie zbija ci taktowanie procesora (http://imagizer.imageshack.us/a/img924/6070/cjzAxr.png).

1.Robiłeś OC albo kombinowałeś coś w BIOS?

2.Dzieje ci się tak w każdej grze?

3.Czy od samego początku grania w GTA tak ci się działo?

4.Czy przed pojawieniem się tych zacięć kombinowałeś coś ze sprzętem, BIOS'em?

5.Czy są jakieś inne niepokojące objawy lub dziwne działania komputera których wcześniej nie było?

1.Nic nie kombinowałem w BIOS.Nawet nie wiem jak tam wejść.

2.Nie w każdej.

3.Tak, od samego początku.

4.Nie, nie kombinowałem nic ze sprzętem.Poza wymienianiem karty graficznej, zasilacza i odbudowy w serwisie.Ale części wymieniał mi gość tam pracujący.

5.Komputer długo się dosyć włącza.Abym mógł odpalić przeglądarkę albo jakąś grę muszę poczekać maksymalnie 5 minut.Sam komputer włącza się 1 i 30 sekund, ale muszę czekać na pulpicie jakieś 4 minuty żeby przestał ciąć.

Edytowane przez maksmeister
Link to post
Share on other sites

Box to chłodzenie dołączane do procesora, czyli najzwyklejsze żeby było :D Do głowy przychodzą mi 2 opcje, pierwsza że zasilacz daje krzywe napięcie na procka i skacze temperatura ale to jest mało prawdopodobne przy tym zasilaczu, druga to że czujnik temperatury procesora jest zepsuty a płyta załącz throttling czyli zabezpieczenie przed przegrzewaniem się procesora poprzez zbijanie taktowania. I do tego chłodzenie przy którym nie ma prawa przegrzewać się procesor. Tylko najlepiej by było jakby wypowiedzieli się też inni na ten temat.

Link to post
Share on other sites

Box to chłodzenie dołączane do procesora, czyli najzwyklejsze żeby było :D Do głowy przychodzą mi 2 opcje, pierwsza że zasilacz daje krzywe napięcie na procka i skacze temperatura ale to jest mało prawdopodobne przy tym zasilaczu, druga to że czujnik temperatury procesora jest zepsuty a płyta załącz throttling czyli zabezpieczenie przed przegrzewaniem się procesora poprzez zbijanie taktowania. I do tego chłodzenie przy którym nie ma prawa przegrzewać się procesor. Tylko najlepiej by było jakby wypowiedzieli się też inni na ten temat.

Ja teraz nie wiem co robić.Nie mogę normalnie pograć, mimo że mój sprzęt powinien uciągnąć tą grę.

Link to post
Share on other sites

Poczekamy aż się ktoś jeszcze wypowie. Patrzyłem na innych forach i mają podobne problemy jak ty, też ponad 200oC przy GTA więc warto poczytać może tam znajdziesz rozwiązanie bo ja na ten moment nic innego nie mogę ci zaproponować.

Link to post
Share on other sites

Poczekamy aż się ktoś jeszcze wypowie. Patrzyłem na innych forach i mają podobne problemy jak ty, też ponad 200oC przy GTA więc warto poczytać może tam znajdziesz rozwiązanie bo ja na ten moment nic innego nie mogę ci zaproponować.

Naprawdę inni też tak mają? Jej! Myślałem, że jestem sam z tym problemem.Mogę dodać, że pisząc na ten sam temat na innym forum tam powiedzieli mi, że tak jakby karta graficzna "nie pasuje" do procka.Jak myślisz, to możliwe?

 

PS.Wszystko zaczyna działać normalnie kiedy zrestartuje kompa.Swoją drogą dziwna sprawa.

Edytowane przez maksmeister
Link to post
Share on other sites
Gość
This topic is now closed to further replies.
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...