Skocz do zawartości

GTA V - ZACINANIE SIĘ PO KILKUNASTU MINUTACH


Recommended Posts

Witam.Mam wielki problem z grą GTA V.Otóż grając sobie już ponad godzinę lub więcej gra zaczyna się perfidnie zacinać! Ale to tak zacinać, że to normalnie pokaz slajdów a nie gra.Jakieś 3 miesiące temu wymieniałem części w PC: Zasilacz, karta graficzna oraz tutaj dodatkowo obudowę.

Specyfikacje:

PROCESOR: AMD FX 4100 3.60 GHz

RAM: 8 GB

SYSTEM: Windows 7 64 BIT HOME PREMIUM

KARTA GRAFICZNA: NVIDIA GTX 960 

Proszę o pomoc.

Link to post
Share on other sites

MSI Afterburner/HW monitor... Posprawdzaj wszystkie temperatury i zużycie RAM'u po tej godzince gry. 

GTA Oryginał ze wszystkimi łatkami?

GTA kupiona w Neonecie więc oryginał.Niedawno się ściągała mi jakaś aktualizacja na Social Clubie.

Coś sie ewidentnie grzeje, stawiałbym na procka. Sprawdź programami które podał @up

Ja też stawiam na procka, bo podobno jest słaby.

Link to post
Share on other sites

GTA kupiona w Neonecie więc oryginał.Niedawno się ściągała mi jakaś aktualizacja na Social Clubie.

Ja też stawiam na procka, bo podobno jest słaby.

to że jest słaby to inna kwestia - raczej chodzi o to że jeśli się przegrzewa to zbija bardzo mocno taktowania aby uniknąć awarii/uszkodzenia i to skutkuje bardzo mocnym spadkiem wydajności

 

przede wszystkim upewnij się że obudowa w środku nie jest mocno zakurzona i czy pasta termoprzewodząca jest dobrze nałożona

Edytowane przez crossek
Link to post
Share on other sites

to że jest słaby to inna kwestia - raczej chodzi o to że jeśli się przegrzewa to zbija bardzo mocno taktowania aby uniknąć awarii/uszkodzenia i to skutkuje bardzo mocnym spadkiem wydajności

 

przede wszystkim upewnij się że obudowa w środku nie jest mocno zakurzona i czy pasta termoprzewodząca jest dobrze nałożona

Nie wiem czy to tu się przyda, ale pisząc na ten sam temat na innym forum pewien użytkownik powiedział: "Karta graficzna dławi się procesorem".Myślę, że chodziło mu o to, że procesor nie pasuje do karty graficznej.

Co do czyszczenia kompa to właśnie o tym myślałem.Chyba dzisiaj sprawdzę co tam siedzi.

Mam już MSI AFTERBURNER, ale nie wiem za bardzo jak tym się obsługiwać.

Edytowane przez maksmeister
Link to post
Share on other sites

Kurczaki albo wejdź w opcje i spróbuj dać Temperature Procka/GPU/Zużycie procka/GPU i RAM na OSD (Ustawienia>Monitoring)

I obserwuj róg ekranu podczas gry i w momencie ścinek...

Albo Zassaj HW Monitor i odpal nawet w Sensors Only i po grze wyślij nam zrzut całego okna z HW, on ma tam zapisane Najniższe i Najwyższe wartości, jeżeli to będzie wina przegrzewania się to zauważymy :)

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

Albo ja źle widzę, albo program coś źle pokazuje ale przy takiej temperaturze procek powinien być dawno usmażony. Stawiam pewnie że program źle pokazuje. Spróbuj odczytać temperaturę procesora z poziomu BIOS.

 

A jak mogę to zrobić? Nie znam się na tym za bardzo.

Link to post
Share on other sites

Powinieneś mieć zakładkę PC Health Status i tam masz temperaturę procesora, coś w stylu CPU Temperature.

Hmmm...myślę, że to będzie ciężkie do zrobienia, ale postaram się wejść w BIOS.No, ale chyba wiadomo, że to wina procesora jak GTA V się zacina?

Link to post
Share on other sites

Coś ci się procek grzeje za bardzo. Maksymalna temperatura twojego procesora to 70oC. Zrobimy tak, pobierzesz sobie program OCCT w ustawieniach weźmiesz sobie język polski żeby było wygodniej i i w opcjach Core #0,Core #1, ... "Przerwij test jeśli wartość jest powyżej" ustaw na 70 i odpal test. I wstaw potem wykresy nieważne czy wywali błąd czy przejdzie pomyślnie.

Link to post
Share on other sites

Coś ci się procek grzeje za bardzo. Maksymalna temperatura twojego procesora to 70oC. Zrobimy tak, pobierzesz sobie program OCCT w ustawieniach weźmiesz sobie język polski żeby było wygodniej i i w opcjach Core #0,Core #1, ... "Przerwij test jeśli wartość jest powyżej" ustaw na 70 i odpal test. I wstaw potem wykresy nieważne czy wywali błąd czy przejdzie pomyślnie.

We wszystkich tych opcjach tabeli zaznaczyć na 70?

Link to post
Share on other sites
Gość
This topic is now closed to further replies.
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...