Skocz do zawartości

Uwaga, ta strona używa Cookies
Stosujemy je, aby ułatwić Tobie korzystanie z naszego serwisu. Pamiętaj, że w każdej chwili możesz zmienić ustawienia dotyczące Cookies w ustawieniach swojej przeglądarki internetowej.
Dowiedz się więcej    
Akceptuję
Zdjęcie

GTA V - ZACINANIE SIĘ PO KILKUNASTU MINUTACH

GTA V

• Zamknięty Temat jest zamknięty
55 odpowiedzi w tym temacie

#41 robotox1

robotox1
  • Dyskutant

• 193 postów

Napisano 06 marzec 2016 - 20:33

A też se taki teścik machne, co mi tam

• 0

CPU: Intel Core i5 4460 (4x 3200MHz) GPU: GTX 1050 2GB + GTX 650 2GB OC RAM: 10GB DDR3 1333 CL9 ZASILACZ: SilentiumPC Vero M1 600W OS: Arch Linux ze środowiskiem graficznym KDE Plasma 5

#42 maksmeister

maksmeister
  • Autor tematu
  • Bywalec

• 104 postów

Napisano 06 marzec 2016 - 21:16

A więc zrobiłem ten test.Trwał bardzo krótko, bo 1 i 30 sekund.Package pod koniec wyniósł 206.

Oto screeny:

• 0

#43 serakles

serakles
  • Amator

• 62 postów

Napisano 06 marzec 2016 - 23:18

Nie mam pojęcia co się dzieje z twoim procesorem ale to jest na 100% jego wina. Zauważ że na tym screenie http://imagizer.imag...6834/jqTyTE.png temperatury nie przekraczają 50 oC a w pewnym momencie nagle ponad 200oC. i automatycznie zbija ci taktowanie procesora (http://imagizer.imag...6070/cjzAxr.png).

1.Robiłeś OC albo kombinowałeś coś w BIOS?

2.Dzieje ci się tak w każdej grze?

3.Czy od samego początku grania w GTA tak ci się działo?

4.Czy przed pojawieniem się tych zacięć kombinowałeś coś ze sprzętem, BIOS'em?

5.Czy są jakieś inne niepokojące objawy lub dziwne działania komputera których wcześniej nie było?

Użytkownik serakles edytował ten post 06 marzec 2016 - 23:19

• 0

#44 maksmeister

maksmeister
  • Autor tematu
  • Bywalec

• 104 postów

Napisano 06 marzec 2016 - 23:27

Nie mam pojęcia co się dzieje z twoim procesorem ale to jest na 100% jego wina. Zauważ że na tym screenie http://imagizer.imag...6834/jqTyTE.png temperatury nie przekraczają 50 oC a w pewnym momencie nagle ponad 200oC. i automatycznie zbija ci taktowanie procesora (http://imagizer.imag...6070/cjzAxr.png).

1.Robiłeś OC albo kombinowałeś coś w BIOS?

2.Dzieje ci się tak w każdej grze?

3.Czy od samego początku grania w GTA tak ci się działo?

4.Czy przed pojawieniem się tych zacięć kombinowałeś coś ze sprzętem, BIOS'em?

5.Czy są jakieś inne niepokojące objawy lub dziwne działania komputera których wcześniej nie było?

1.Nic nie kombinowałem w BIOS.Nawet nie wiem jak tam wejść.

2.Nie w każdej.

3.Tak, od samego początku.

4.Nie, nie kombinowałem nic ze sprzętem.Poza wymienianiem karty graficznej, zasilacza i odbudowy w serwisie.Ale części wymieniał mi gość tam pracujący.

5.Komputer długo się dosyć włącza.Abym mógł odpalić przeglądarkę albo jakąś grę muszę poczekać maksymalnie 5 minut.Sam komputer włącza się 1 i 30 sekund, ale muszę czekać na pulpicie jakieś 4 minuty żeby przestał ciąć.

Użytkownik maksmeister edytował ten post 06 marzec 2016 - 23:27

• 0

#45 serakles

serakles
  • Amator

• 62 postów

Napisano 06 marzec 2016 - 23:41

Jaki masz zasilacz i czy chłodzenie na prcku jest box?

Użytkownik serakles edytował ten post 06 marzec 2016 - 23:42

• 0

#46 maksmeister

maksmeister
  • Autor tematu
  • Bywalec

• 104 postów

Napisano 06 marzec 2016 - 23:58

Jaki masz zasilacz i czy chłodzenie na prcku jest box?

Zasilacz to: 

Vero L1 500W 80Plus

Chłodzenie: Spartan PRO

A co to box?

To teraz trochę lipa, bo wydałem 170 zł i nie mogę normalnie pograć.

• 0

#47 serakles

serakles
  • Amator

• 62 postów

Napisano 07 marzec 2016 - 00:04

Box to chłodzenie dołączane do procesora, czyli najzwyklejsze żeby było :D Do głowy przychodzą mi 2 opcje, pierwsza że zasilacz daje krzywe napięcie na procka i skacze temperatura ale to jest mało prawdopodobne przy tym zasilaczu, druga to że czujnik temperatury procesora jest zepsuty a płyta załącz throttling czyli zabezpieczenie przed przegrzewaniem się procesora poprzez zbijanie taktowania. I do tego chłodzenie przy którym nie ma prawa przegrzewać się procesor. Tylko najlepiej by było jakby wypowiedzieli się też inni na ten temat.

• 0

#48 maksmeister

maksmeister
  • Autor tematu
  • Bywalec

• 104 postów

Napisano 07 marzec 2016 - 14:49

Box to chłodzenie dołączane do procesora, czyli najzwyklejsze żeby było :D Do głowy przychodzą mi 2 opcje, pierwsza że zasilacz daje krzywe napięcie na procka i skacze temperatura ale to jest mało prawdopodobne przy tym zasilaczu, druga to że czujnik temperatury procesora jest zepsuty a płyta załącz throttling czyli zabezpieczenie przed przegrzewaniem się procesora poprzez zbijanie taktowania. I do tego chłodzenie przy którym nie ma prawa przegrzewać się procesor. Tylko najlepiej by było jakby wypowiedzieli się też inni na ten temat.

Ja teraz nie wiem co robić.Nie mogę normalnie pograć, mimo że mój sprzęt powinien uciągnąć tą grę.

• 0

#49 serakles

serakles
  • Amator

• 62 postów

Napisano 07 marzec 2016 - 17:19

Poczekamy aż się ktoś jeszcze wypowie. Patrzyłem na innych forach i mają podobne problemy jak ty, też ponad 200oC przy GTA więc warto poczytać może tam znajdziesz rozwiązanie bo ja na ten moment nic innego nie mogę ci zaproponować.

• 0

#50 maksmeister

maksmeister
  • Autor tematu
  • Bywalec

• 104 postów

Napisano 07 marzec 2016 - 17:34

Poczekamy aż się ktoś jeszcze wypowie. Patrzyłem na innych forach i mają podobne problemy jak ty, też ponad 200oC przy GTA więc warto poczytać może tam znajdziesz rozwiązanie bo ja na ten moment nic innego nie mogę ci zaproponować.

Naprawdę inni też tak mają? Jej! Myślałem, że jestem sam z tym problemem.Mogę dodać, że pisząc na ten sam temat na innym forum tam powiedzieli mi, że tak jakby karta graficzna "nie pasuje" do procka.Jak myślisz, to możliwe?

PS.Wszystko zaczyna działać normalnie kiedy zrestartuje kompa.Swoją drogą dziwna sprawa.

Użytkownik maksmeister edytował ten post 07 marzec 2016 - 17:36

• 0

#51 serakles

serakles
  • Amator

• 62 postów

Napisano 07 marzec 2016 - 18:01

A dałbyś radę podkręcić procesor? :D

• 0

#52 maksmeister

maksmeister
  • Autor tematu
  • Bywalec

• 104 postów

Napisano 07 marzec 2016 - 18:23

A dałbyś radę podkręcić procesor? :D

Nie bardzo wiem jak to zrobić.A to coś da? Może coś się stać prockowi podczas tego "podkręcania"?

• 0

#53 serakles

serakles
  • Amator

• 62 postów

Napisano 07 marzec 2016 - 20:21

Zwiększy taktowanie twojego procesora przez co da zauważalny skok wydajności. Prockowi nic się nie stanie jeśli robisz to z głową, czyli nie szalejesz z napięciami i pilnujesz temperatury. Jest pełno poradników w sieci na temat podkręcania więc zanim się zabierzesz to warto przeczytać lekturkę lub obejrzeć jakiś filmik instruktażowy na yt :D ty masz na tyle prostą sprawę że twój fx ma odblokowany mnożnik czyli tylko nim operujesz i napięciami :)

• 0

#54 maksmeister

maksmeister
  • Autor tematu
  • Bywalec

• 104 postów

Napisano 07 marzec 2016 - 21:40

No dobra.Chyba będę musiał wymienić procesor i płytę główną.Głównie, dlatego że nie bardzo opłaca mi się podkręcać tak słaby procesor do tego będzie większy pobór prądu.Dzięki wszystkim tutaj za pomoc.Szczególnie seraklesowi.

Temat do zamknięcia.

Użytkownik maksmeister edytował ten post 07 marzec 2016 - 21:47

• 0

#55 vicodin

vicodin
  • Maniak

• 2541 postów
  • Miejscowość:Lublin

Napisano 07 marzec 2016 - 22:07

Masz jakiś problem z odczytem temp. Jeśli nie chcesz wydawać pieniędzy to możemy obadać temat.
  • 0

Spoiler

#56 maksmeister

maksmeister
  • Autor tematu
  • Bywalec

• 104 postów

Napisano 07 marzec 2016 - 22:43

Masz jakiś problem z odczytem temp. Jeśli nie chcesz wydawać pieniędzy to możemy obadać temat.

Szczerze? To nie chcę wydawać pieniędzy xD Tylko nie wiem jak to obadanie tematu pomoże kiedy mój procesor to porażka AMD.

Użytkownik maksmeister edytował ten post 07 marzec 2016 - 22:49

• 0

Również z jednym lub większą ilością słów kluczowych: GTA V

Użytkownicy przeglądający ten temat: 1

0 użytkowników, 1 gości, 0 anonimowych