Skocz do zawartości

Zestaw głośników do 800 zł. 2.1, czy 5.1?


Recommended Posts

Witam serdecznie,

 

Szukam zestawu głośników do małego pomieszczenia - 400 na 300 na 300 cm. Jaki zestaw możecie polecić? Czy opłaca się inwestować w 5.1, skoro do użytku jest tak mała przestrzeń?

 

Sprzęt ma dostarczyć największy wachlarz wrażeń podczas słuchania muzyki z gatunku easy listening, soundtracków batuty Hansa Zimmera.

Link to post
Share on other sites

Do 800zł Razer Mako będzie ciężko dostać, sam osobiście nie kupowałbym głośników za takie pieniądze na allegro.

 

Ja bym wybrał Logitech Z-2300 THX i do tego dobra karta dźwiękowa. Cena jest niższa niż Z-Cinema 2.1 chyba ze względu na bajery za jakie się w tym produkcie płaci. Moc jest większa, certyfikat THX do tego karta x-fi i bardzo przyjemny odsłuch :cry:

 

http://www.benchmark.pl/mini-recenzje/L ... -1578.html

 

Jak myślicie :cry:

Link to post
Share on other sites

Dziękuję za pierwsze opinie.

 

Razer Mako 2.1 przerażają mnie swoją stylistyką, oraz ceną (1115 zł). Dlatego bardziej kieruję się w stronę dwóch zestawów Logitech Z-2300 THX (540,55 zł), i wspomnianego Z-Cinema 2.1 (749 zł).

 

Z recenzji które właśnie przeczytałem wynika, że pod względem odsłuchu wymienione zestawy Logitech niczym się nie różnią.

 

Do różnicy w cenie mogę dopłacić 100 zł i zakupić kartę muzyczną ASUS Xonar DX/XD (319 zł).

 

Co zrobić?

Link to post
Share on other sites

@dybciu

 

Dzięki za radę. Pisałem post w tym samym czasie, co ty, dlatego wygląda jakbym nie zwrócił na niego uwagę.

 

Na jednym sklepie internetowym zauważyłem ciekawą ofertę: Creative Sound Blaster X-Fi Xtreme Gamer z grą Fallout 3 (289 zł).

Link to post
Share on other sites

@hunio

 

Po przeczytaniu opinii ekspertów oraz recenzentów sprzętu utwierdziłem się w przekonaniu, że w przypadku 5.1 niezmierne ważna jest wielkości pokoju, oraz możliwości rozmieszczenia głośników. Osobiście nie mam przestrzeni, aby pozwolić sobie na ten sprzęt. Druga sprawa, że zawsze wychodzę z założenia, że lepiej zakupić czegoś mniej, ale lepszej jakości.

 

Za 135 zł zakupiłem właśnie kartę muzyczną Creative Sound Blaster X-Fi Xtreme Gamer. Pozostają głośniki:

a) Z-2300 (597 zł),

b) Creative GigaWorks T3 (539 zł),

c) Razer MAKO 2.1 THX (jednak, po obejrzeniu filmiku na YouTube stwierdziłem, że będzie na nie miejsce), (1025 zł).

 

Czy warto dołożyć do ostatniej opcji 500 zł?

Link to post
Share on other sites

wiec tak tez kupilem niedawno glosniki (sroda) a w piatek je sprowadzili ostatni egzemplarz po starej cenie dostalem maila potwierdzajacego z sklepu techplanet,ze paczka zostanie nadana kurierowi w poniedzialek a wtorek zapuka do mnie kurier ok

 

wracajac do tematu tez mialem do dyspozycji taka sama sume i tez przy zakupie kierowalem sie tymi samymi czynnikami co ty male pomieszczenie (mieszkam w bloku i w dodatku maly pokoik chyba 25-30m2?) przeznaczenie gry,gry,gry i czasem filmy i muzyka od samego poczatku pod uwage bralem dwie marki Creative Vs Logitech to takie mercedesy i bmw w swiecie dzwieku :cry: na poczatku zastanawialem sie nad porzadnym zestawem 2+1

 

Logitech Z-Cinema 2.1

Creative GigaWorks T40 II

 

gdybym skusil sie na zestaw 2+1 na 90% wzialbym logitechy

 

ale pomyslalem czego by nie 5+1?

i ostatecznie na ten wariant sie zdecydowalem znowu mialem dylemat miedzy creatice i logitech

 

Creative GigaWorks ProGamer 5.1 G500 retail

Logitech G51 Surround Speaker System (5.1)

 

obudwa modele kierowane sa dla graczy i po przeczytaniu tomow recenzji komentarzy wybralem ostatecznie creativy 5+1 mam nadzieje,ze bede je tak samo zachwalal jak setki innych wlascicieli

 

 

tylko jest maly problem gdy ja je zamawialem w srode ich cena wynosila 747zl + 30zl przesylka wychodzi 777zl a najlepsze jest to,ze w czwartek ten model z niknal z oferty techplnet aby w piatek pojawic sie w CENIE 904PLN :cry: jakbys sie jednak zdecydowal na te glosniki to bez problemu znajdzie oferty w przedziale 750-780zl ahaa moja dzwiekowa na pokladzie to creative X-Fi fatality profesional series (akurat aktualnie jest tansza za swoja 2-3miesiace temu dalem ) 530zl teraz mozna ja kupic z przesylka za niecale 500zl coz poczekam do wtorku i uslysze na wlasne uszy czy one sa takie wspaniale

 

 

BTW: wracajac do tej oferty kolegi z alledrogo.pl i tymi razerami Mako 2+1 za 500zl daruj sobie takie ,,okazje,, bo naprawde mozna sie mocno wk@!$$% a kolega niech niech szuka sobie losiow na innym forum i tam reklamuje takie ,,cudowne aukcje,, najdrozsze i zarazem najlepsze glosniki 2+1,ktorych na obecna chwile nei dostanie sie nigdzie ponizej 1050zl ktos probuje wcisnac za 500zl :P

Link to post
Share on other sites

@maniuox

 

Na 100% zdecyduje się na zestaw 2.1. Zastanawiam się czy ktoś z was wie, gdzie można nabyć Bose Companion 3, i za jaką cenę? W amerykańskich serwisach aż roi się od najwyższych not za ten produkt. Niestety nigdy nie mogę go ich znaleźć. Są niemal 100$ tańsze od Razer MAKO.

Link to post
Share on other sites

Ja mam Creative G500, a pokoj mam mniejszy niz Twoj (11m2). Sprawdzaja sie wysmienicie, nie zabieraja duzo miejsca (satelitki podwieszone na scianach) no i do tego ten zestaw kosztuje teraz ok 600 pln na allegro :cry:

Link to post
Share on other sites

Właśnie na aukcji internetowej wskoczyła oferta sprzedaży zestawu głośników Razer Mako 2.1. W cenie 800 zł (kup teraz). Problem w tym, że sprzedawca nie godzi się z fundamentalnym prawem konsumenta, tj. zwrot towaru bez podania przyczyny w okresie do 10 dni.

 

Raczej zdecyduje się na Creative Gigaworks T3. W najbliższych dniach wybieram się na "odsłuch".

Link to post
Share on other sites

ok pierwsze moje wrazenie ,,to cos ma pierdolniecie potezne,, glosniki dzialaja moze z 10 min w tym czasie zapukala do mnie sasiadka mieszkajaca dwa pietra nizej :D:)^^:P:P a ojciec w pokoju obok wlaczyl glosnosc w telewizozrze na 80% :P szczerze boje sie je ponownie uruchomic :P a mam tyle rzeczy jeszcze do przetestowania cuz do 22:00 jeszcze sporo czasu :D:D:D:D tylko czy moja sasiadka wytrzyma do 22:00 jak i pozostale 22sasiadow w bloku :P:P podsumowujac na bardzooooooo goraco

 

-instalacja podlaczenie jest bajecznie proste nie ma mozliwosci zlego podlaczenia dzieco poradziloby sobie inzynierowie z creative uproscili ten elemnt maksymalnei jak sie da prowadzac nas za reke

 

 

co do razer mako 2.1 za 800zl balby sie je kupic a tym bardzije na smiesznym lamerskim alledrogo.pl pomysl nad zestawem 5.1 :P ewentualnie szykuj minimum 1000zl na razery

 

 

EDIT:haahahah wslasnei spadl mi zegarek z polki :mrgreen: :D:P:P:P

Link to post
Share on other sites

Creative GigaWorks ProGamer G500

 

dostaniesz je za minimum 740zl + kurier ~20,30zl chyba,ze chcesz odpowiedniki tych glosnikow logitecha tez seria dla graczy Logitech G-51 ,,tylko 507zl,, w koncu sie zdecyduj albo 2.1 wyjebane w kosmos razera albo te co ja mam ale one sa przystosowane do konkretnego srodowiska czyli gier (efekty w cod szczena opada nie moge sie nacieszyc tymi efektrami) najlepszy moment ide po mapie snajper strzela do mnie nei trafil kula przelatuje mi nad glowa a ja przed monitorem obracam glowe w kierunku w,ktorym kula poleciala ^^:D:)

Link to post
Share on other sites

@maniuox

Czytaj posty innych, już wspominałem, że zdecydowałem się na 2.1 (Creative Gigaworks T3, 525 zł). Ewentualnie kolumny 2.0 (Microlab PURE 100, 1220 zł).

Posłuchamy i zobaczymy.

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...