Skocz do zawartości

Komputer do Army 2/3, DayZ i innych procesorożernych gier.


Recommended Posts

Jako, że poległem w temacie poszukiwania laptopa do Army, w ostateczności zdecyduję się na jakąś budę.

 

http://forum.benchmark.pl/topic/206850-laptop-do-army-23-dayz-i-innych-procesorożernych-gier/

 

Zastosowanie komputera : Głownie gry

Maksymalna kwota : Najlepiej 3000-3500zł, ale jeśli trzeba to nawet 4000zł i więcej.

Kiedy zamierzam kupić komputer? : Jutro lub za tydzień.

Których części potrzebuję : Buda

Czy będę podkręcać sprzęt? : Umiem i lubię kręcić, ale jak budżet nie pozwoli to nie.

Rozdzielczość mojego monitora i model : FHD 60hz

Specjalne wymagania : Komputer stricte pod Armę 3 i DayZ, raz na jakiś czas inne wymagające gry.

Części z poprzedniego komputera (konkretne modele) : Kingston SSD 850 EVO 250GB

Własna propozycja zestawu : Brak

 

Ktoś pomoże?

Edytowane przez Ziental
Link to post
Share on other sites
Najlepiej 3000-3500zł, ale jeśli trzeba to nawet 4000zł i więcej.

hmm, ogólnie za 3500 już będzie zestaw z 6600k pod oc i gtx 960. Dociągając do tych ponad 4k będzie gtx 970. Jak mocno te gry wciągają gpu ? Jakoś żadnego konkretnego testu nie widzę.  

 

@down thanks

Link to post
Share on other sites

Wystarczy gtx 960, byleby dało się podkręcić procesor. Jak wyjdzie pascal to zamienię kartę na coś lepszego.

 

Biorąc całą moją wiedzę do kupy na temat army. Procesor podkręcony na 4.4 da większego kopa niż gef gtx 980ti przy niepodkrecalnym procesorze :P Taka specyfika tych gier.

 

Niestety potrzebuję też Windowsa więc sprawię sobie wersję box. 500zł za Windows, trochę dużo, ale chcę miec możliwość przeniesienia go na inny dysk w razie czego. Czy tak będzie ok?

 

http://www.morele.net/inventory/info/8AH802/

 

Wyszło sporo ponad budżet

Edytowane przez Ziental
Link to post
Share on other sites

Grając sporo w Dayz standalone (oparta o arme 2) musze powiedziec, że moj r9 280x średnio sobie radzi, szczególnie miedzy sporą ilością budynków do wyrenderowania. Użycie procesora i7 4790k max 20-30% natomiast grafa 70-99%. Poleciłbym tutaj 970, bedzie wieksza przyjemnośc z rozgrywki.

Link to post
Share on other sites
Wyszło sporo ponad budżet

z windowsem to nie dziwne. Wrzuć sobie: smart se 530, ma spory zapas mocy więc nie ma się co martwić, ewentualnie cooler master g550m. Mobo na z170a g43 z mocną 8 fazowa sekcja zasilania, płacisz głównie za napis gaming. Możesz zejść do wolniejszych pamięci. Zainwestowałbym z kolei w kartę z 4gb vram, alternatywnie bdb r9 380 strix.     

Link to post
Share on other sites

Dzięki za pomoc. Tak będzie OK?

http://www.morele.net/inventory/info/uoaaGV/

 

Nie będzie na tej płycie problemów z kręcenie skylake do co najmniej 4.3 i wsadzeniem tu w przyszłości jakiegoś potwora GPU?

 

Procesor nie pęknie pod obciążeniem chłodzenia? Może wsadzić nieco lżejsze? Jest takie które dobrze chłodzi kręcony procesor?

 

Jest też jakiś kod na darmowe złożenie?

Edytowane przez Ziental
Link to post
Share on other sites

 

 

Nie będzie na tej płycie problemów z kręcenie skylake do co najmniej 4.3 i wsadzeniem tu w przyszłości jakiegoś potwora GPU?

jak tylko nie dostaniesz słabej sztuki cpu to spokojnie kręcisz. Z gpu brak problemów

 

 

Procesor nie pęknie pod obciążeniem chłodzenia? Może wsadzić nieco lżejsze? Jest takie które dobrze chłodzi kręcony procesor?

Jakaś afera była... na co dzień do tego cpu polecamy grandisa, waży 1160g, ten macho to 860g więc nie martw się, ogólnie to największy problem w czasie transportu z tym.   

 

 

Jest też jakiś kod na darmowe złożenie?

http://forum.benchmark.pl/topic/130878-faq-zestaw%C3%B3w-kody-promocyjne/

 

 

 

Tak będzie OK?

ok 

Link to post
Share on other sites

Zamówienie już złożone:

 

1 Obudowa Zalman R1, USB 3.0, Czarna - 179,00zł

2 Pamięć HyperX Savage DDR4, 8GB(2x4GB), 3000MHz - 301,61zł

3 Dysk Seagate 1TB, SATAIII, 7200RPM - 229,00zł

4 Płyta główna MSI Z170A-G43 PLUS - 539,00zł

5 Zasilacz Thermaltake Smart SE Modular 630W 80+ Bronze - 289,00zł

6 Karta graficzna Asus GeForce GTX 960 STRIX, 4 GB GDDR5 - 989,00zł

7 Procesor Intel Core i5-6600K, Quad Core, 3.50GHz, TRAY/OEM - 1085,00zł

8 Chłodzenie CPU SilentiumPC Fortis 3 HE1425 - 139,00zł

 

9 System operacyjny Microsoft Windows 10 Home PL 32/64-bit USB BOX 519,00zł

 

10 Montaż komponentów(od 3 elementów wraz z dodatkowym chłodzeniem) - 1zł

11 Instalacja systemu operacyjnego - 49,99zł

12 S-Kurier PŁATNE Z GÓRY NA KONTO - 0,00zł

 

Całkowita wartość zamówienia: 4320,60zł

Link to post
Share on other sites

Zrobiłeś błąd... i to duży... GTX do DayZ to jak silnik fiata do bentleya. Grałem w trochę DayZ i gtx radzą sobie w tej grze naprawdę słabo. Taka ciekawostka... mój stary Radeon HD 7770 1GB dawał radę na średnio-wysokich w 50-60 fps, pewnie byłoby więcej gdyby nie kiepski procesor ( i5 ), podobna grafika od zielonych u kolegi radziła sobie bardzo słabo i to nie u jednego...

 

Mowa tu o Standalone.

Link to post
Share on other sites

Cóż zrobić mogę. Przeczytałem sporo tematów i do takich wniosków nie doszedłem. Znajomy odradzał mi właśnie Radeony do DayZ twierdząc że na 280x mu tnie. Łatwiej chyba wygrać w totka niż znaleźć konfig, który nie tnie w DayZ. Ponadto wielokrotnie czytałem takie porady w necie, tu cytuję: "Intel and Nvidia. AMD sucks for both DayZ and Arma.", "AMD sucks for Arma". Mogę znaleźć całe mnóstwo linków z podobnymi wypowiedziami.

 

Czy ktoś byłby wstanie coś więcej powiedzieć?

Edytowane przez Ziental
Link to post
Share on other sites

Ech, coś rzeczywiście w tym może być 

https://www.reddit.com/r/dayz/comments/214j2g/tip_for_nvidia_cards_with_dayz_sa/

 

 

czytałem takie porady w necie, tu cytuję

no widzisz, ciężko tak orientować się w każdej grze z osobna, do większych tytułów AAA możemy przynajmniej znaleźć sporo testów czy porównań. Jak wypada to w każdym tytule- jest to jednak trudniejsze. Z "ogólnych" założeń r9 380 jest niemal zawsze wydajniejszy od gtx 960, jednak wyjątki się trafiają. Mogę co najwyżej uraczyć Cię gameplayem

Link to post
Share on other sites
  • 2 tygodnie później...

Odświeżam.

 

Sprzęt doszedł. Co do sklepu morele to w skrócie (subiektywnie):

Na plus: Dobrze złożona buda. Cooler CPU wmontowany na piątkę. System, stery i programy z płytek zainstalowane.

Na minus: Odpowiedzi obsługi klienta na maila były zdawkowe a cała paczka niestety nie najlepiej zabezpieczona.

 

 

Co do podkręcania. Czy polecicie jakiś dobry sposób na stress testy do CPU? Podkręciłem do 4.2GHZ na początek, woltaż zostawiłem na auto i zapuściłem OCCT. Jako, że OCCT nie wiedzieć czemu nie pokazywał ani temperatur ani aktualnego taktowania procesora, skorzystałem z HWMonitor który po 5 minutach testu pokazywał od 38 do 42*C na wszystkich rdzeniach. Czy coś jest nie tak? Powinno być cieplej.

 

Po drugie, czy mogę bezpiecznie podkręcać do 4.4 lub 4.5 zostawiając woltaż na auto? Czy to ma sens?

Edytowane przez Ziental
Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...