Skocz do zawartości

Recommended Posts

Czołem!
Po wielu latach zamierzam w końcu odświeżywszy mojego blaszaka, ale mam kilka dylematów, które, mam nadzieję, pomożecie rozwiązać. 

Na początek formatka:

  • Zastosowanie komputera : filmy, muzyka, gry, praca, fotoszopy, ms vs itp.
  • Maksymalna kwota : 1900 zł
  • Kiedy zamierzam kupić komputer? : ~marzec.
  • Których części potrzebuję : procesor, płyta główna, (RAM ddr4)
  • Czy będę podkręcać sprzęt? : nie planuję... ale może kiedyś :)
  • Rozdzielczość mojego monitora i model : Full HD (1080p).
  • Specjalne wymagania : brak.
  • Części z poprzedniego komputera (konkretne modele) : GTX 750Ti, (RAM 8gb ddr3)
  • Własna propozycja zestawu : i5-6600K + ?

W tym momencie posiadam AMD Athlon 3 i chciałbym już o nim zapomnieć. Na płycie dodatkowo 2x4GB DDR3 oraz GTX750Ti.
Początkowo planowałem wymienić CPU (wraz z MOBO) na jakiegoś haswell'a jak choćby i5-4690. Teraz dochodzę to wniosku, że może lepiej już przenieść się na skylake'a (np. i5-6600k). 6. generacja jest niewiele/niezauważalnie droższa od 4. Tu pojawiają się moje pierwsze pytania do Was:

  • Warto wybrać Skylake' nad Haswell'a? 
  • Jaki model? (preferuję rodzinę i5)

Zaczęło się od pomysłu odświeżenia platformy, ale wydaje mi się, że warto zakupić już coś porządnego. Grafiki na chwilę obecną nie chce zmieniać - o tym pomyślę w połowie roku. SSD to inna bajka dla mnie = inny budżet.

  • Jeśli wybrałbym Skylake'a to jaką płytę główną dobrać?

W przypadku płyty pod Skylake'a wybrałbym oczywiście opcję MOBO z DDR4, 8 lub 16GB - jakieś konkretnie możecie polecić?

Dzięki serdeczne i pozdrawiam!  :)

Link to post
Share on other sites

Miałem podobną rozterkę niedawno. Ostatecznie wybrałem to co mam w sygnaturce i nie narzekam. Na chwilę obecną wyniesie Cię to około 1885zł.

Ewentualnie możesz dołożyć do fajniejszej płyty pokroju AsRock Extreme 4 lub Asus Pro Gaming. Jakieś 100zł więcej, ale ma lepszą dźwiękówkę i radiatory i w ogóle wizualnie jeśli zamierzasz na nią patrzyć. Ja nie potrzebowałem tego i zadowoliłem się Asusem z170-p.

 

Jest jeszcze taka opcja że wybierzesz procesor i5-6400, który jest tańszy o kilka stówek i podkręcisz go na płycie z odpowiednim biosem. Mnie się nie chciało w to bawić.

 

 

PS. Pamiętaj, że i5-6600K nie ma chłodzenia w zestawie, trzeba doliczyć 80zł na coś sensownego i minimum 140zł na coś z myślą o OC.

Edytowane przez Deomortis
Link to post
Share on other sites

 

 

nie planuję... ale może kiedyś

 

 

i5-6600K + ?

Przy założeniu, że jednak podkręcisz, musisz liczyć 6600k + mobo pod oc (z170a g43) + 8gb ram+ chłodzenie, jw boxa nie dają. Jak nie podkręcisz to i5 6600 + najzwyklejsze mobo na h110. 

Link to post
Share on other sites

Super, dzięki za odpowiedzi!
Mam chłodzenie silentiumpc fortis he1225. Przy zmianie na socket 1151 będę musiał je w takim razie wymienić.
W takim razie zdecyduję się prawdopodobnie na i5-6600K plus jakaś płyta 170. (z170a g43 wygląda dośc ciekawie).

Dzięki wielkie, jak uda mi się dokonać zakupu to wstawię tu opis całego złozonego zestawu.

Pozdrawiam!  :)
 

Link to post
Share on other sites
  • 4 miesiące temu...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...