Skocz do zawartości

Promocje X-KOM na IEM 2016 - Wredny vol.2


Recommended Posts

Świat jest niesprawiedliwy, trzeba się przyzwyczaić. A te wszystkie poczciwe dusze mówiące o podatku od dochodu trochę mnie rozweseliły :)

Ja to nie wierzę gdy to czytam normalnie. Podatek od wzbogacenia, bo sprzedałem kartę graficzną drożej? Uszczypnijcie mnie, proszę... 

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

Przepraszam bardzo, ale mam dosyć istotne pytanie...

czy jestem jedyną osobą która wpłaciła pieniążki i nie ma żadnego kontaktu z osobą prowadzącą tę akcję?

 

Normalnie wykazałbym się ciut większą cierpliwością, ale w momencie gdy od czwartku "telefon milczy" - chyba mam prawo do niepokoju.

Link to post
Share on other sites

Gimbaza spokój już (piszę do tych co mają ból d..y), kto pierwszy ten lepszy, ma czas, kasę i chęci żeby stać proszę bardzo, chwała za to, nie widzę nic złego w haśle "kup tanio, sprzedaj drogo", ja tak działam od lat, żadna cebula, lecz zmysł handlowy i pomysł na zarobienie paru groszy.

Link to post
Share on other sites

Przepraszam bardzo, ale mam dosyć istotne pytanie...

czy jestem jedyną osobą która wpłaciła pieniążki i nie ma żadnego kontaktu z osobą prowadzącą tę akcję?

 

Normalnie wykazałbym się ciut większą cierpliwością, ale w momencie gdy od czwartku "telefon milczy" - chyba mam prawo do niepokoju.

Wczoraj dostałem informację, że na dniach zostanie wysłane kurierem DPD więc nie ma co się martwić :)

Link to post
Share on other sites

No ok, będę czekał, może ma sporo teraz na głowie od strony logistyki.

Ja się martwię o to, że dogadywałem się dosłownie na minuty przed rozpoczęciem całej imprezy i jest szansa, że pieniążki nie dotarły na czas... i żeby gdzieś się nie zawieruszyło, bo na pewno sporo ogarniania ma z tym - jak zapewne widziałeś, mnie na "oficjalnej" liście jeszcze nie było hehe

 

Więc nie wiem na czym stoję, ale luz bluz :) Dzięki za odpowiedź, czekam grzecznie :)

Link to post
Share on other sites

Gimbaza spokój już (piszę do tych co mają ból d..y), kto pierwszy ten lepszy, ma czas, kasę i chęci żeby stać proszę bardzo, chwała za to, nie widzę nic złego w haśle "kup tanio, sprzedaj drogo", ja tak działam od lat, żadna cebula, lecz zmysł handlowy i pomysł na zarobienie paru groszy.

 

Kup tanio, sprzedaj taniej!

Link to post
Share on other sites

Ja to nie wierzę gdy to czytam normalnie. Podatek od wzbogacenia, bo sprzedałem kartę graficzną drożej? Uszczypnijcie mnie, proszę... 

 

Skoro dokonujesz zakupu z zamiarem odsprzedaży drożej i zarobienia na tym, nieważne jakiej kwoty, to owszem, jest to Twój dochód i jako taki podlega opodatkowaniu i powinien być uwzględniony w rocznym rozliczeniu ;)

 

Oczywiście w praktyce mało kto to robi, ale nie zmienia to faktu, że takie jest prawo i osobiście nie widzę w tym nic śmiesznego. Chociaż później się wszyscy dziwią, że jest jak jest u nas w kraju, skoro na każdym kroku każdy kombinuje.

Edytowane przez Kethael
Link to post
Share on other sites

 

 

Skoro dokonujesz zakupu z zamiarem odsprzedaży drożej i zarobienia na tym, nieważne jakiej kwoty, to owszem, jest to Twój dochód i jako taki podlega opodatkowaniu i powinien być uwzględniony w rocznym rozliczeniu ;)

Jak masz z tym problem to albo "uprzejmie donieś" albo wyłącz się z dyskusji, skoro Ciebie nie dotyczy.

Link to post
Share on other sites

Kethael tylko na litość boską zastanów się dlaczego ludzie tak kombinują i jaką rolę w tym problemie odgrywa nasze piękne państwo.

 

Ależ ja tego nie oceniam i nie wartościuję, bo prostu wkurza mnie takie wyśmiewanie tego jak wcześniej tutaj czy w temacie o monitorze. Przepisy są jakie są (nie twierdzę że dobre), a ignoranci wyżej wyzywaja innych od gimbazy.

Link to post
Share on other sites

Ależ ja tego nie oceniam i nie wartościuję, bo prostu wkurza mnie takie wyśmiewanie tego jak wcześniej tutaj czy w temacie o monitorze. Przepisy są jakie są (nie twierdzę że dobre), a ignoranci wyżej wyzywaja innych od gimbazy.

polecam założenie działu prawnego z tym drugim Panem który wypowiada się w temacie z monitorem :P

Link to post
Share on other sites
Twój dochód i jako taki podlega opodatkowaniu i powinien być uwzględniony w rocznym rozliczeniu

 

Nawet jak zarobi te 100 zł???

 

Przecież nie kupuje dom za te pieniążki. Zarobi 100 zł i kupi sobie smaczną pizze z browem i koniec. Ja popieram takie coś i nie osądzam.Jego kasa,jego wola!!! Nie chcesz kupować,nie zaglądaj do tego tematu. Proste.

 

Jak kupiłem dolary po 3.30 zł za 1$, to teraz mam sprzedawać po 3 zł????

 jasne że teraz będę sprzedawał po 4 zł za każdy 1$. :)

 

Człowiek stał szmat czasu,aby i tak w końcowym rozrachunku wyszło Wam,powtarzam Wam taniej!!!! 

Edytowane przez droid
Link to post
Share on other sites

kto pierwszy ten lepszy, ma czas, kasę i chęci żeby stać proszę bardzo, chwała za to, nie widzę nic złego w haśle "kup tanio, sprzedaj drogo", ja tak działam od lat, żadna cebula, lecz zmysł handlowy i pomysł na zarobienie paru groszy.

 

Nie żartuj sobie z tym zmysłem handlowym  :rotfl:

Zmysł handlowy to może mieć inwestor, który zaryzykuje i wejdzie w coś nowego, czego nikt inny wcześniej nie sprzedawał i na tym osiągnie sukces.

To o czym Ty piszesz to co najwyżej wykorzystanie okazji żeby kupić coś taniej bez ryzyka i sprzedać drożej. Jeszcze z pominięciem ogólnie przyjętych zasad/prawa. 

Jak coś sprzedajesz na allegro to płacisz rachunek? Za wodę płacisz? To takim samym obowiązkiem powinno być zapłacenie podatku.

Tylko właśnie problem jest taki, że ludzie wychodzą z założenia, że nikt tego i tak nie sprawdzi i mają to w d...

Jakby taki przysłowiowy Janusz z góry wiedział, że musi prawie 1/4 zarobku oddać to by się 5 razy zastanowił czy pakować 10-15k żeby zarobić jakieś śmieszne pieniądze, bo nie czarujmy się na tym co autor tematu kupił kokosów się nie dorobi.

 

Jeszcze nie daj Boże autor tematu trafi na jakiegoś debila, który coś uwali w monitorze/karcie i będzie próbował egzekwować rękojmię i ma pozamiatany ten swój kramik. 

 

Ps. 

Już pomijam fakt, że jak kogoś stać na monitor za prawie 4tys. zł to chyba jednak będzie wolał dołożyć te 300zł do ceny nowego w sklepie i mieć choćby możliwość zwrotu 14-dniowego, którego kupując u autora tematu nie ma. 

Link to post
Share on other sites

 

 

Już pomijam fakt, że jak kogoś stać na monitor za prawie 4tys. zł to chyba jednak będzie wolał dołożyć te 300zł do ceny nowego w sklepie i mieć choćby możliwość zwrotu 14-dniowego, którego kupując u autora tematu nie ma.

 

 

A czy kogoś autor tematu zmusza kupować u siebie? Tylko złożył propozycję. Zacznijmy od tego. :)

Link to post
Share on other sites

W tym sensie, że wyczuwa okazje, a poza tym nie ucz księdza pacieża, tak delikatnie Tobie powiem.

 

Ooo k... no rzeczywiście trzeba mieć zmysł handlowy żeby wyczuć okazję jak coś co się dobrze sprzedaje (nawet bez promocji) jest nagle 500zł tańsze (GTX) i ponad 1000zł tańsze (monitor)

Do tego wszędzie lecą reklamy i na większości serwisów tematycznych jest o tym info. 

No normalnie trzeba być przekozakiem w sprzedaży. Rozbawiłeś mnie do łez - naprawdę. 

Link to post
Share on other sites
Gość
This topic is now closed to further replies.
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...