Skocz do zawartości

Jaką grafikę kupić? Jaki sposób wybrać? Co lepsze?


Recommended Posts

Witam!

 

 

Obudowa: Thermaltake Chaser A31 Window

Płyta Główna: Gigabyte GA-970A-UD3P

Procesor: AMD FX-8320 (@4,1 GHz - stale, bez Cool'n'Quiet)

Karta Grafiki: GeForce GTS 250 1GB

RAM: Kingston HyperX Savage 2x4GB DDR3 1866 MHz (@1760 MHz)

Zasilacz: OCZ-ZS750W-EU

 

Pasta termo-przewodząca: Arctic Cooling MX-2

 

Grając np. w ETS 2 z modami występuje taki oto problem, że nie mogę grać na wysokich detalach, mimo iż użycie CPU waha się między 15-20%, RAMu ~60%. Niestety GPU działa cały czas na 100%.

Z tego powodu chciałbym upgrade'ować swojego kompa.

 

Co jest bardziej opłacalne cena/jakość dołożenie drugiego GTS250 1GB na SLI 2-way czy kupno nowej grafiki, jeśli tak to jaką polecacie do tego kompa.

Prosiłbym też bez złośliwych uwag odnośnie sprzętu (nie był robiony "pod gry" i nie jest to jego główne zadanie) typu sprzedaj tego AMD i kup intela, bo w tej cenie nie będę miał lepszego CPU niż ten (może i w grach minimalnie przegrywa, ale w renderingu i pakowaniu jest znacznie szybszy). Jedyne co biorę pod uwagę w zmianach to RAM, ale raczej ew. dołożenie niż zamiana na inny z racji tego, że ma radiatory, a MoBo i tak ogranicza go do 2GHz, a na lepszych opóźnieniach wiele nie zyskam.

Link to post
Share on other sites

Trochę mam, ale zależy mi żeby nie wydać zbyt dużo, gdyż na wiosnę zaczynam prace przy samochodzie (mini renowacja) i bardziej zależy mi na tym, GPU może poczekać. Właściwie gram tylko w zimie, więc mogę je zakupić przed zimą 2016/2017.

Plany co do kompa (długodystansowe) to LC dla CPU, GPU, NB.

Plany są takie, żeby (jeśli chłodzenie pozwoli) CPU wykręcić na 5 GHz, wymienić MoBo (o ile będzie to konieczne) i RAM dokupić(takie same co mam) lub wymienić(na 2x8GB również HyperX z radiatorami).

 

Zależy mi, żeby GPU była dobrana do tego zestawu nie na wyrost, aby nie przepłacać i móc uruchomić takie gry jak ETS2, ATS, GTA V na przyzwoitej grafice (czyli min. wysokich detalach i max. spadkach do 50FPS) + ew. jakieś nowsze realne wyścigówki, np. Project CARS.

Link to post
Share on other sites
różnica w wymaganiach Symulatora Ciężarówki i GTA V to przepaść

Co prawda GTA V nie odpalałem, ale z wymagań to nie wynika. ;)

 

Patrząc na parametry HD7770, R7 260X i GTX750Ti to zyski niewspółmierne do kosztów.

Jedyna, która trochę odstaje na + wg parametrów to R7 265.

 

 

 

w jakiej rozdzielczości grasz ? 
 

W zależności od monitora to 1280x1024 lub full HD.

 

W takim razie najprawdopodobniej odświeżę temat między wrześniem a listopadem.

Edytowane przez Wojtas94
Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...