Skocz do zawartości

Komputer do gier za 2000zł


Idź do rozwiązania Problem ogarnięty przez honiak,

Recommended Posts

Witam! Jak w temacie, chciałbym kupić sobie nowy komputerek :)

  • Zastosowanie komputera : Głownie gry
  • Maksymalna kwota : 2000zł
  • Kiedy zamierzam kupić komputer? : Do końca marca
  • Których części potrzebuję : Buda + Oddzielny monitor ( poza limitem 2000zł )
  • Czy będę podkręcać sprzęt? : Raczej tak
  • Rozdzielczość mojego monitora i model : Brak
  • Specjalne wymagania : Płynna gra :)
  • Części z poprzedniego komputera (konkretne modele) : Brak
  • Własna propozycja zestawu : Brak [ Edit: http://www.morele.net/inventory/info/kHpkI/ ]
  • Inne : Szukam także monitora ( oddzielnie ). Chciałbym sobie po prostu pograć płynnie w jakieś nowsze tytuły :)

Pozdrawiam! :)

Edytowane przez honiak
Link to post
Share on other sites

No tak trochę nie bardzo ta Twoja propozycja. 

 

1 x  Kingston 8GB 2133MHz CL14 HyperX Fury Black 1 x  Asus H110M-K /H110, DDR4, LGA1151/ 1 x  Seagate 1 TB 7200rpm 64MB cache SATA600 Barracuda 1 x  Antec VP-PC 500W 120mm 1 x  Intel Core i3-6100 /3.7GHz, 3MB, LGA 1151, BOX/ 1 x  Zalman Z1 USB3.0 black (b/z) 1 x  EVGA GeForce GTX 950 SC 2GB DDR5 128bit (1342/6610)

 

2183 zł + Kod na darmowe złożenie i wysyłkę w esc.pl do wpisania w komentarzu do zamówienia: X98TY2AZ + dostawa

 

http://pclab.pl/art66945-35.html

https://www.techpowerup.com/reviews/EVGA/GTX_950_SSC/30.html- gdzie R7 265 jest minimalnie słabsza od R7 370

 

Jak widzisz przy małej dopłacie masz znacznie wydajniejszy CPU na DDR4 z o wiele lepszą opcją modernizacji w przyszłości oraz sporo wydajniejszą kartę graficzną. Do tego na start 8 GB DDR4. Warto zastanowić się nad dołożeniem tej małej sumki do takiego zestawu. Oczywiście można tutaj poszukać jeszcze oszczędności:

 

1 x  Zalman ZM-T3 USB3.0 (micro ATX) 1 x  Antec VP-PC 400W 120mm

 

Już jesteś 60 zł do przodu. Obudowa mATX oraz zasilacz i tak z zapasem mocy do takiego zestawu. 

 

Do tego LG 22MP57VQ-P / LG 23MP67VQ-P albo ewentualnie taniej na VA Benq GW2270

  • Popieram 2
Link to post
Share on other sites

Witam, mam takiego kompa właśnie jak podał kolega Kajtek, no minimalnie się różni, ale generalnie jest to samo :) również dzięki poradą kolegi Kajtka :) i do tego monitor benq gw2265 i powiem tak, jak za tą kasę chodzi naprawdę fajnie :) nie narzekam, wszystko póki co testowałem chodzi na maksa w fhd, co prawda nie są to jakieś mega wymagające gry, ale ja na moim kompie nic z tego nie mogłem odpalić więc się jaram :) (battelfield 4, fifa 15, world of warships, armored warfare) teraz czekam na wieśka 3 :) także nie zastanawiaj się i zamawiaj, nic lepszego w tej cenie nie kupisz :) karta też chodzi super, w spoczynku nawet jej nie słychać (tryb półpasywny robi swoje) w przyszłości ją pewnie będzie warto podkręcić, ale muszę jeszcze dokładnie poczytać :) w każdym razie ZAMAWIAJ :) pozdrawiam!

Edytowane przez kajtek.
  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites
Dzięki wam wszystkim za znalezienie odpowiedniego zetsawu i jego ocenę ! ;)

Chciałbym się jednakże dowiedzieć, ponieważ mój miejscowy "informatyk" stwierdził, iż procesory i3 są stworzone bardziej do pracy, a i5 bardziej pod gry ( a to jest moim celem ). Jak się ma ten i3 szóstej generacji do i5, np. 3 generacji? Czy ten temat był już poruszany? 

Pozdrawiam :)

Link to post
Share on other sites

 

miejscowy "informatyk" stwierdził, iż procesory i3 są stworzone bardziej do pracy, a i5 bardziej pod gry ( a to jest moim celem ). Jak się ma ten i3 szóstej generacji do i5, np. 3 generacji? Czy ten temat był już poruszany?

Pozdrawiam :)

Skąd się biorą ci informatycy? O jakiej pracy on myśli...

 

Jeśli chodzi o i3 6100 vs i5 starszych gen. To poczytaj sobie dokladnie ten test i masz odpowiedz wyczerpującą.

http://www.purepc.pl/procesory/test_procesora_intel_core_i3_6100_skylake_ze_sredniej_polki_cenowej

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

Dzięki wszystkim za odpowiedź! :)

Wybrałem 2 zestawy - jeszcze nie wiem, który do końca wezmę. Aktualnie zamierzam iść spać, więc szybki opis dla ciekawych:

1. 

- Plyta Glowna MSI B85-G43 Sc LGA1150 Intel B85, 4xDDR3, VGA, GbLAN, ATX HASWELL

-  Kingston 8GB 2133MHz CL14 HyperX Fury Black

-  Seagate 1 TB 7200rpm 64MB cache SATA600 Barracuda

- Zasilacz Be Quiet! STRAIGHT POWER BQT E9-500W, 80PLUS Gold, 4 linie 12V (BN192)

- Procesor Intel CORE i5-4460 3.20GHz LGA1150 BOX

- Obudowa Zalman Z9 PLUS - CZARNA MIDI TOWER (Z OKNEM, BEZ PSU) ZALMAN GAM,KOM - (Z9 PLUS)

- GeForce GTX 950 SC 2GB DDR5 128bit (1342/6610)

 

2.

- Asus H110M-K /H110, DDR4, LGA1151

- Kingston 8GB 2133MHz CL14 HyperX Fury Black

- Seagate 1 TB 7200rpm 64MB cache SATA600 Barracuda

- Antec VP-PC 500W 120mm

- Procesor Intel CORE i5-4460 3.20GHz LGA1150 BOX

- Zalman Z1 USB3.0 black (b/z)

- GeForce GTX 950 SC 2GB DDR5 128bit (1342/6610)

 

Edytuję ew. jutro, by to jakoś ładniej zapisać, na razie idę spać, zamknę temat jutro po południu :)

Pozdrawiam :)

Link to post
Share on other sites

1 x  Intel Core i5-4460 /3.4GHz, 6MB, LGA 1150, BOX/ 1 x  Antec VP-PC 500W 120mm 1 x  Zalman Z1 USB3.0 black (b/z) 1 x  Seagate 1 TB 7200rpm 64MB cache SATA600 Barracuda 1 x  Crucial 8GB 1600MHz CL8 Ballistix Tactical 1 x  MSI H81M-P33 /intel H81, LGA1150/ 1 x  Sapphire Radeon R9 380 OC Dual-X 2GB DDR5 256bit

 

Wydajny procesor 4 rdzeniowy bez możliwości oc, gpu od czerwonych w postaci r9 380, alternatywny gtx 960 jest troche droższy i wolniejszy, za to mniej prądożerny. 

 

Sprawdzony zasilacz z 408W na linii +12V jest tu sporym zapasem mocy. Pojemny i jeden z szybszych dostępnych dysków hdd. 

 

Budżetowe mobo pod h81, nie masz usb 3.0 na front budy! Pamięć ram w jednej kości co zostawia możliwość rozbudowy w przyszłości i jest minimalną strata względem dual channel, mają dość niskie opóźnienie. 

 

Zamknięte w solidnym atx od zalmana z 2 wentylatorami 120mm. 

 

2509zł+ Kod na darmowe złożenie i wysyłkę w esc.pl do wpisania w komentarzu do zamówienia: X98TY2AZ + dostawa

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites
  • Rozwiązanie

Dzięki wszystkim za pomoc! Posta oznaczam jako "rozwiązany". Wszystkim porozdawałem "lajki" :)

Zestaw, na który się zdecydowałem, to

http://www.morele.net/inventory/info/qOtBgh/

Inne dodatki, takie jak monitor, czy myszka:

http://www.morele.net/inventory/info/Iz4eq0/

 

Dzięki wszystkim za pomoc! :)

Podałem na początku zły budżet, wyniósł on ~2700 + dodatki, liczę, że będzie mi służył przez dłuuugi czas ;)

Pozdrawiam!  :D

Link to post
Share on other sites

Gigabyte GA-H110M-S2 /intel H110, DDR4, LGA1151// Asus Radeon R9 380 StriX Gaming DCII 4GB DDR5 256bit (990/5700)/Thermaltake Smart SE 530W 80+140mm modular

 

Bierzesz budżetowe MOBO na 1151 z podstawowym zestawem wyjść na front obudowy i 2 bankami na ram,więc ten ram co wziąłeś bierzesz w 1 kości pod przyszłą rozbudowę,półmodularny o dobrej kulturze pracy zasilacz i dajesz wydajniejszego R9 380 w wydaniu Asusa w wersji Strix z cichym chłodzeniem DirectCU II.Monitor na TN zmień na któryś z podanych przez Kajtka w #2.

 

Edytowane przez Deusjarek
Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...