Skocz do zawartości

Recommended Posts

Witajcie,

 

Od jakiegoś czasu męczę się z wyborem odpowiednich głośników. Im więcej czytam tym więcej mam wątpliwości :) Dlatego też prośba do Was, o małe naprowadzenie i poradę.

 

Budżet - około 500 zł.

Zastosowanie - myślę, że w większości filmy, tak w przewadze 60/40

gatunki muzyczne -  różne od rocka po trip-hop :P

Metraż - 20m2

 

Typy:

2.0

  • Microlab Solo6c
  • Edifier Studio R1600 TIII
  • Modecom MC-SHF80U

2.1

  • Modecom MC-MHF60U
  • EDIFIER C2XD

Dodatkowe gadżety typu pilot, porty USB mile widziane... ale jak ich nie będzie w rozpacz nie wpadnę, wolę w miarę bardziej przyzwoitą jakość dźwięku. 

 

I teraz pytanie kierować się w stronę 2.1 - aby mieć to prytnięcie basu podczas oglądania filmów, czy lepiej brać 2.0 a podane wyżej głośniki "dadzą radę"?

Edytowane przez doubleLL
Link to post
Share on other sites

mo muzyki tylko 2.0  syby w tych2.1 to buczypudła nie ta półka cenowa 
c6 jeśli nie możesz ich postawić 0.5 m od ściany licząc od tylnej ścianki obudowy odpadają 
więc zostają r 1600 (też nie powinny stać przy samej ścianie )   basu powinno spokojnie wystarczyć 

Link to post
Share on other sites

Głośniki nie powinny stać przy ścianie żadne (chyba to dodam do sygnaturki)

Jest parę modeli do ustawienia przy ścianie albo w samym rogu pomieszczenia tyle że w życiu nie widzieliście tyle zer na koncie żeby je kupić :D

Link to post
Share on other sites

r2600 rzeczywiście fajny sprzęt ale chyba nie potrzebuję, aż tyle mocy :) i w tym przypadku miałbym problem z ich sensownym rozlokowaniem.

Spodobały mi się za to r1700BT - znalazłem je za 50 zł więcej niż r1600, wizualnie też bardziej mi odpowiadają (ta czarna maskownica), przedni bas reflex też mi ułatwia sprawę, BT, do tego piszecie, że dają radę.... chyba znalazłem swój typ :D

 

dzięki za pomoc Panowie :)

Link to post
Share on other sites

Bleck - owszem, zgadzam się :). Nie mniej przy br z przodu potrzeba mniej tej odległości od ściany niż przy br z tyłu :). O to mi tylko chodziło. Double - no 50zl za bt to niska kwota ;). A 2600 z tego co dałem radę przesłuchać oprócz mocy też wydawały mi się grać lepiej, bas wydawał mi się przyjemniejszy plus jakby w wysokich było więcej szczegółu

Link to post
Share on other sites

 

 

Nie mniej przy br z przodu potrzeba mniej tej odległości od ściany niż przy br z tyłu :)
 

oj nie prawda bo przy każdych minimum powinno wynosić 50cm wszystko i wszystkich oszukasz ale fizyki nie oszukasz :) 
Link to post
Share on other sites

Moje R1700BT stoją aktualnie w odległości ok. 25 cm od ściany (mierząc od tylnej ścianki głośnika) i brzmią dobrze. Gdy na próbę odsunąłem je dalej (do ok. 60 cm), to prawdę mówiąc nie zauważyłem żadnej różnicy w dźwięku. Jednak gdy przysunąłem je bardzo blisko ściany, jakieś 5 cm, to bas zaczął nieco zamulać, ale też nie było to jakoś mocno odczuwalne, przeszkadzało jedynie w niektórych utworach, takich w których dominują niskie tony. Wygląda więc na to, że bass reflex z przodu robi swoje, ale oczywiście jakaś choćby kilkunastocentymetrowa odległość od ściany musi być zachowana. Zresztą w moim przypadku dużo bardziej degradujące dla dźwięku było postawienie głośników (biurka) w rogu pokoju. Bas strasznie zamulał, dźwięk jakby się dusił. Jak przestawiłem biurko na środek ściany, to problem zniknął.

 

Odnośnie R2600, to również bardzo dobry wybór, pod warunkiem, że ma się miejsce żeby je dobrze rozstawić. Na biurko odpadają, no chyba że to duże biurko prezesowskie ;)

Edytowane przez san_chez
  • Popieram 2
Link to post
Share on other sites

No właśnie, jak ja sprawdzałem z R2730DB, to miałem bardzo podobne odczucia do san_cheza. Co prawda zostawiłem je ~40cm od ściany, albo i więcej, ale właśnie napisałbym to podobnie. A reduktory akurat oba które podałeś Bleck oglądałem ;). Jeszcze do tego parę innych, choć nie wszystkie - przyznam się bez bicia :)

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...