Skocz do zawartości

Kupić zestaw z subwooferem do muzyki czy zmodernizować obecny?


Recommended Posts

Witam

Poszukuję jakichś kolumn, zestawu z subem do słuchania muzyki z PC lub coś do poprawienia basu w Solo 7C. Kolumny są świetne ale brakuje im basu. Z konfiguracji sprzętowej jestem trochę zielony więc liczę na waszą pomoc.

 

Aktualne Solo 7C używam pod TV i PC. Jedyne co mi w nich brakuje to basu. Czy ze względu na to, że kolumny mają wbudowany wzmacniacz da się je podłączyć przez amplituner czy jakiś wzmacniacz i dokoptować suba?

 

Nie potrzebuje cudów. Pokój jest mały 3,5 x 4 m ale lubię czasami posłuchać głośno muzyki a cenię sobie fajne brzmienie z odpowiednim basem. 

Kwota jaką bym chciał na to przeznaczyć będzie uwarunkowany tym czy da się zmodernizować obecne czy trzeba będzie się obejrzeć za czymś nowym.

 

Link to post
Share on other sites

Mały pokój jak na 7C... możliwe, że dlatego są braki w niskich tonach. Jak wpakujesz subwoofer do tego zestawu (o ile się w ogóle zgra) to bas będzie u sąsiada albo w krzakach za ścianą. Jakie jest źródło dźwięku z PC i jak ustawione masz kolumny?

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

14m2 to za mało o jakieś 6m2 żeby usłyszeć i poczuć bas z solo 7c, tam w końcu siedzą dwa średnioniskotonowe 16cm, ja w podłogówkach mam 2x 16cm średnioniskotonowe i jest wystarczająco dobrze w...37m2, zdecydowanie basu nie brakuje, tylko że ja mam je jak rozstawić, a Ty jak wpakujesz suba do pokoju to tak jak piszą koledzy, sąsiedzi będą go słyszeć i czuć ale nie Ty.

Link to post
Share on other sites

Kolumny stały cały czas po obu stronach łózka. Wyjątkowo na razie jedna stoi przy drzwiach. W 90% czasu słuchania muzyki siedzę przy biurku.  Niestety nie stać mnie na wybudowanie sobie domu z odpowiednim salonem, pokojem czy mieszkania żeby warunki były idealne do słuchania muzyki. Mieszkam w domu jakim mieszkam, mam pokój jaki mam i ciesze się, że w ogóle mam bo wiele osób niema nawet dachu na głową.

Piszę z prośbą o pomoc abyście coś doradzili, pomogli bo nie jest to moja dziedzina.

Link to post
Share on other sites

nie da sie słuchac muzyki mając głośniki za plecami na koncercie stoisz plecami do sceny ?
jeszcze c7 maja bas refleks z tylu i niech zgadne stoją przy samej scianie  i sie dziwisz ze basu nie ma ?
sprzedaj te głośniki  jak nie masz ich jak ustawić postaw na biurku edifierki r1200  i powinno to zagrac lepiej   przy głośnikach najwazniejsze jest ustawienie  nie ma nic wazniejszego niż to 

Link to post
Share on other sites

Serio słuchasz muzyki siedząc przy biurku odwróconym plecami do głośników? :roll: Chyba że źle odczytałem to co napisałeś. W każdym razie żadne głośniki, choćby nie wiem jak drogie były nie zagrają dobrze w takim ustawieniu. Solo 7C są za duże do tak małego pokoju. Na Twoim miejscu celowałbym w coś w rodzaju Edifier R1600TIII  / R1700BT.

Edytowane przez san_chez
  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...