Skocz do zawartości

Recommended Posts

Witam. Próbuję podkręcić zintegrowaną kartę graficzną Intel HD 530 z procesora i5 6600K. Robiłem już to z poziomu systemu na aplikacji 


Intel Extreme Tuning Utility oraz z poziomu UEFI/BIOS. Zegar grafiki zintegrowanej domyślnie ustawiony jest na poziomie 1150 MHz. W 


internecie wyczytałem, że spokojnie mogę ustawić zegar na poziomie 1400 MHz. Ustawienie zostaje prawidłowo zapisane, jednak 


Intel Extreme Tuning Utility wskazuje przy każdym stres teście bądź uruchomieniu gry max 1150 MHz. Niższe wartości zegara na przykład


równo 1000 MHz wyłapuję i odnotowuje na wykresie. Nie zauważyłem także żadnej poprawy wydajności w żadnej z testowanych gier (Dying Light, Tomb Raider, Call of Duty).


Mój sprzęt:


MSI Z170A Gaming M3 (BIOS A.3)


Intel i5 6600K


Kingston DDR4 HyperX 8GB 2666MHz CL15 


Zasilacz OCZ 500W


Chłodzenie procka be Quiet! Shadow Rock Slim


Windows 10 64bit


Proszę o pomoc! Czemu nie widać zwiększenia taktowania rdzenia ?


Link to post
Share on other sites

wybróbuj najnowszą wersje msi afterburner 

jak nie będziesz mógł zmienić zegaró musisz odblokować nieoficjalne podkręcanie (poradniki u wujka google)

Msi Afterburner nie daje możliwości zmian w zegarach na tej zintegrowanej. Możesz podesłać linka do tego nieoficjalnego podkręcania?

Link to post
Share on other sites

Podkręcanie integry intela jest niemożliwe z poziomu MSI Afterburner. Jedynie Intel Extreme Tuning Utility, aczkolwiek sam próbowałem podkręcić swoją kartę i też coś nie chciało pyknąć. Też mam płytę MSI lecz H81, nie wiem czy wszystkie to maja ale w mojej jest tryb OC Genie, po włączeniu tego taktowania HD 4600 wskoczyły z 1,1GHz na 1,5GHz. Poszukaj u siebie w biosie czy czegoś takiego nie ma.

Link to post
Share on other sites

prosze takie trudne

http://bfy.tw/4MfV

MASZ ZA DALEKO DO MÓZGU, ŻE NIE ROZUMIESZ ? MSI AFTERBURNER NIE WYKRYWA KARTY!!

Podkręcanie integry intela jest niemożliwe z poziomu MSI Afterburner. Jedynie Intel Extreme Tuning Utility, aczkolwiek sam próbowałem podkręcić swoją kartę i też coś nie chciało pyknąć. Też mam płytę MSI lecz H81, nie wiem czy wszystkie to maja ale w mojej jest tryb OC Genie, po włączeniu tego taktowania HD 4600 wskoczyły z 1,1GHz na 1,5GHz. Poszukaj u siebie w biosie czy czegoś takiego nie ma.

Intel Extreme Tuning Utility ustawia zegar np. na 1,4 GHz ale karta nie ustawia się na tak wysoki zegar nawet przy jej maksymalnym użyciu.

Link to post
Share on other sites

Pytał o to bo pewnie myślał, że to odblokuje wykrywanie karty. Pomyślunku to Ty nie masz, piszesz o AB a nawet nie wiesz, że ten program nie wykrywa zintegrowanych układów Intela. Na przyszłość staraj się zachować poprawną formę wypowiedzi, istnieje coś takiego jak interpunkcja.

Link to post
Share on other sites

dziwne hd 4600 hd 4300 w laptopach wykrywa wysłać foto ?

 nie podawał bym mu programu który nie działał nie napisiał jasno że nie wykrywa mu karty więc niech obwinia siebie za swój jnbłąd

PS najnowsza wersja wykrywa nawet gma 950 z laptopa dell latiutude d420 tylko brak sterowania zegarów co jest oczywiste

Edytowane przez tobexor
Link to post
Share on other sites

Coś jest ewidentnie nie tak i obawiam się, że to może być wina biosu. Spróbuj jednak podkręcić przez BCLK i daj znać, czy taktowanie IGP wzrosło. Z tego co kojarzę na zestawie K+Z Intel wspiera oc przez BCLK oficjalnie i nie powoduje to żadnych skutków ubocznych (w przeciwieństwie do non-K oc).

Link to post
Share on other sites

Coś jest ewidentnie nie tak i obawiam się, że to może być wina biosu. Spróbuj jednak podkręcić przez BCLK i daj znać, czy taktowanie IGP wzrosło. Z tego co kojarzę na zestawie K+Z Intel wspiera oc przez BCLK oficjalnie i nie powoduje to żadnych skutków ubocznych (w przeciwieństwie do non-K oc).

Tak jak mówiłem... normalnie podkręcam zintegrowaną mnożnikiem ... i ta zmiana jest odnotowana w UEFI. ale nie da się tego potwierdzić w teście. tam prędkość rdzenia zatrzymuje się na 1150MHz czyli standardowo.

Link to post
Share on other sites

Tak jak mówiłem... normalnie podkręcam zintegrowaną mnożnikiem ... i ta zmiana jest odnotowana w UEFI. ale nie da się tego potwierdzić w teście. tam prędkość rdzenia zatrzymuje się na 1150MHz czyli standardowo.

No tyle to zrozumiałem, ale jak widzisz realnie wyższe zegary nie wchodzą. Sprawdź jeszcze, czy w opcjach zarządzania energii w UEFI nie masz za nisko ustawionego amperażu i limitu mocy, możesz też podnieść nieco napięcie IGP (GT), ale generalnie z tego co piszesz wydaje mi się, że podkręcenie BCLK to jedyna opcja na przyspieszenie IGP przy obecnej wersji biosu.

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...