Skocz do zawartości

Recommended Posts

Witam mam ram 2x 8 gb cl 7 na magistrali 1600 mhz chciałbym uzystkać 2400 bo mozna z tego co czytałem tylko chodzi mi o napięcia czy ktoś posiada takie same jak ja ramy lub jak ustawić dodatkowo napięcia na procesorze ? 

 

http://www.morele.net/pamiec-g-skill-16gb-2x8gb-tridentx-1600mhz-cl7-xmp-f3-1600c7d-16gtx-530018/

 

Pamięć G.Skill 16GB (2x8GB) TridentX 1600MHz CL7 XMP - F3-1600C7D-16GTX

 

potrzebuję info co mam gdzie zmienić 

 

CPU i5 4690k - 4.0 

Air CPU  Nh- D15 (dual wiatraki)

MSI Krait z97s SLI

gtx 560 1 gb ram

OCZ 650 Bronze 80 +

obudowa bitfenix gost

ram jak wyżej G.skill trident X 

 

prosze o poradę. 

nadmienie iż chciałbym uzystkać z kompa 2400 oc lub wiecej (jeśli o ram chodzi) 

procesor chciałbym 4.5 jesli temp będą ok,

pozdrawiam

Link to post
Share on other sites

Szukasz w biosie mnożnik ramu i zmieniasz go z 16 na 24 (raczej stopniowo, np. co 2), co do napięcia, powinieneś mieć ustawione w biosie na 1,5V , większość pamięci ram ddr3 może pracować bez problemu na napięciach 1,6V 1,65V (często producent podaje ze np. pamięci były testowane na tym napięciu i można takie dać bez obaw)

Pamiętaj że wyższe taktowanie pamięci to gorsze timingi (cl), polepszyć te timingi i ustabilizować pracę może napięcie

 

Co do testowania, to samu uruchomienie systemu jest dużym sukcesem, dokładniejsze możesz zrobic za pomocą memtest86 czy nawet wbudowanym w Windows testerem

 

Co do procesora, masz w tym dziale przyklejony temat o tym, nikt ci nie powie dokładnie jak masz ustawić gdyż podkręcanie zależy od sztuki procesora, trafi ci się lepsze to na niższych napięciach osiągniesz to 4.5

Ewentualnie bardziej konkretne pytania

Edytowane przez mr-auto
  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...