Skocz do zawartości

Recommended Posts

Witajcie!

Poszukuję używanego smartfona do około 700 zł. Szukałem na forum podobnych tematów, ale nie znalazłem odpowiedzi. :)

System: koniecznie Android;

Firmy jakie preferuję: Sony (Xperia), Asus, Huawei;
Wymagania, którymi się kieruję:
- 2GB RAM (minimum 1,5)

- minimum 8 GB pamięci wewnętrznej;

- dobra jakość audio;

- niezły aparat przedni i tylni;

- płynne działanie!;

- aby nie był zawalony zbyt dużą liczbą programów, dodatków, opcji (choć jeśli to nieuniknione to już niech będzie);

- ładny, elegancki design zarówno z zewnątrz jak i wewnątrz;

- niezła bateria;

Do czego? Do słuchania muzyki, internetu, zdjęć, rozmów, pojedynczych gier - w sumie głównie tyle.

Zainteresował mnie Meizu M2, pasowałaby by mi w nim wszystko, ale jest jeden ważny dla mnie szkopuł - menu telefonu jest ubogie i brzydkie, wolałbym coś ładniejszego.

Z góry dziękuję za pomoc! :)

Edytowane przez BajiMaj
Link to post
Share on other sites

Jeśli nie potrzebujesz dużego wyświetlacza to może Xperia Z1 Compact? Parametry zbliżone do G2, także jeśli chodzi o wydajność i płynność działania na pewno będziesz zadowolony. W tej cenie powinienes spokojnie dostać używkę w bardzo dobrym stanie. Z1C, moim zdaniem, prezentuje się ciekawiej niż plastikowy G2 :)

 

Jest też jeszcze HTC One M7, który ma lekko słabsze podzespoły od G2 i Z1C, ale nadal chodzi płynnie, świetnie wygląda i dzięki stereo głośnikom idealnie nadaje się do buszowania w necie/youtube'ow. Minus to na pewno kiepski aparat, który nie dość, że produkuje przeciętne zdjęcia to ma jeszcze wade fabryczną przez którą w wielu modelach na zdjęciach pojawia się fioletowe zabarwienie.

Edytowane przez Brokula
Link to post
Share on other sites
Jeśli nie potrzebujesz dużego wyświetlacza to może Xperia Z1 Compact? Parametry zbliżone do G2, także jeśli chodzi o wydajność i płynność działania na pewno będziesz zadowolony. W tej cenie powinienes spokojnie dostać używkę w bardzo dobrym stanie. Z1C, moim zdaniem, prezentuje się ciekawiej niż plastikowy G2 :)

 

Jest też jeszcze HTC One M7, który ma lekko słabsze podzespoły od G2 i Z1C, ale nadal chodzi płynnie, świetnie wygląda i dzięki stereo głośnikom idealnie nadaje się do buszowania w necie/youtube'ow. Minus to na pewno kiepski aparat, który nie dość, że produkuje przeciętne zdjęcia to ma jeszcze wade fabryczną przez którą w wielu modelach na zdjęciach pojawia się fioletowe zabarwienie.

A Z1c niby nie jest plastikowy? Radzę się zorientować w tym temacie

M7 był dobry jakiś czas temu ale teraz już Snapdragon 600 niedomaga przy rozdzielczości full hd. 800 jest jednak znacznie mocniejsza. Teraz dopiero średniaki go doganiają

Link to post
Share on other sites

Z1c ma metalowa ramkę i to robi różnice. Zreszta nigdzie nie napisałem, że compact nie jest plastikowy. Nie musisz mi nic radzić, bo w temacie się orientuje bardzo dobrze.

Zgadzam się, że Snap 800 jest mocniejszy niż 600 w M7, ale zeszłorocznym średniakom bliżej do 600 z M7, niż do S800 w G2.
W tym budżecie trzeba znaleźć kompromis i jeśli autorowi nie przeszkadza mniej elegancki wygląd G2 to nic tylk brać bo to słuszna maszyna wciąż jest.

Link to post
Share on other sites

Napisałeś: ,,ciekawiej niż plastikowy G2" co można zinterpretować że Z1c nie jest plastikowy. Tył z1c jest bardzo podatny na zarysowania. W G2 mimo że też jest plastik to jest on lepszej jakości

Wygląd G2 ma świetny dzięki tym cieniutkim ramkom czego nie można powiedzieć o Sony które mają bezsensownie duże nawet w najnowszych modelach co wygląda niestety tragicznie i niepotrzebnie powiększa telefon.

 

Edytowane przez dawid0032
Link to post
Share on other sites

Dokładnie, waskie ramki robia swoje... Chociaz wpłynęło to na problemy z odklejaniem sie przodu... Ale w wiekszosci sa wymienione już, a nawet jeśli to w ramach gw serwisy to robią... Sam używam G2 i jest to nadal świetny telefon, nie spotkałem jeszcze apki ktora by potrafiła zamulic telefon... W tym rowniez żadnej gry... WoT Blitz chodził gdzies na ok 40 fps... I dodatkowy plus jest taki ze po okresie gwarancyjnym jest muuultum Romów z ktorymi mozna sie bawic... Np dostepny juz cm 13 czyli android 6.0...

Link to post
Share on other sites

Zatem wybierać będziemy między:

- Meizu M2 Note;

- LG G2;

- Xperia Z1 Compact;

- HTC One M7;

- Huawei P8 Lite;

- LeTV X600,

 

Co do Meizu M2 Note to doszedłem do wniosku, że menu nie będzie problemem. Słyszałem natomiast, że zarówno on jak i LeTV X600 mają braki odnośnie tłumaczenia oprogramowania. Raczej nie chciałbym się bawić w jakieś ponowne poprawki. Chcę sprzęt, który będzie nadawał się do eksploatacji prosto z pudełka.

Wiecie, nie znam się za bardzo na technologii mimo młodzieńczego wieku. Dlatego naprawdę prosiłbym o rady, który z tych telefonów powinno się wybrać i dlaczego. :)

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...