Skocz do zawartości

Niepowodzenie aktywacji Windows 10


Idź do rozwiązania Problem ogarnięty przez cru5h,

Recommended Posts

Mam problem z aktywacją Windows 10. Komputer nowy, po uruchomieniu automatycznie zainstalował Windows 10, bez aktywacji. Później został podłączony do domeny w firmie i z czasem pojawił się komunikat, że trzeba aktywować system. W sekcji Aktywacja w Szczegółach błędy jest informacja, że klucz został zablokowany. Dziwne, bo nigdzie nie był używany.

Zaleca się wprowadzić inny klucz produktu lub przejść do sklepu: 

1) nie działa opcja Zmień klucz produktu, klikam na przycisk, ale nic się nie dzieje,

2) gdy chce przejść do sklepu to informacja, że za pomocą wbudowanego konta administratora nie można przejść do sklepu. Gdy używam innego konta, to znowu nie ma dostępu do sieci. 

I takie błędne koło.

Podany bieżący klucz (informacja o kluczu produktu), który zawiera tylko ostatnie 5 znaków jest inny niż klucz Win10 na obudowie komputera.

 

Jakieś pomysły?

Link to post
Share on other sites

Opcje są tylko dwie:

• dzwonisz do sprzedawcy;

• dzwonisz do MS.

 

A czy przypadkiem nie było tam wcześniejszego systemu, z którego zaktualizował się do Win 10? Bo jeśli był, to należało go najpierw aktywować podanym kluczem, a dopiero potem zrobić aktualizację do dziesiątki :)

Edytowane przez TMStoke
Link to post
Share on other sites
  • Rozwiązanie

Dziwi mnie że komputer jest dodany do domeny... W takiej sytuacji powinieneś zapytać swojego administratora który Ci na pewno pomoże, chyba że jest du*a a nie Administrator...

 

Wpisz w wierszu poleceń jako administrator:

 

slmgr /ipk KLUCZ-PRODUKTU

 

gdzie w miejsce KLUCZ-PRODUKTU podajesz klucz z poprzedniej wersji systemu. Polecenie zainstaluje klucz, następnie aktywujesz system poleceniem

 

slmgr /ato

 

Od Windows 10 z najnowszą poprawką można aktywować system Windows 10 kluczem z wcześniejszej wersji systemu (od Windows 7).

 

Edytowane przez cru5h
  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

Pytanie ! Panowie eksperci a jaki to model licencyjny pozwala na dodawanie komputerów prywatnych do domeny firmowej ?

Podczas audytu za licencje użytkowane są uznawane wszystkie licencje włączone do domeny !  

Edytowane przez bezymienny
Link to post
Share on other sites

To nie był/nie jest komputer prywatny tylko firmowy, zle to ująłem. Po pierwszym uruchomieniu komputera od zakupu była od razu konfiguracja i instalacja Windows 10 więc nie było to uaktualnienie z Win 7/8.

Dziwi mnie że komputer jest dodany do domeny... W takiej sytuacji powinieneś zapytać swojego administratora który Ci na pewno pomoże, chyba że jest du*a a nie Administrator... Wpisz w wierszu poleceń jako administrator: slmgr /ipk KLUCZ-PRODUKTU gdzie w miejsce KLUCZ-PRODUKTU podajesz klucz z poprzedniej wersji systemu. Polecenie zainstaluje klucz, następnie aktywujesz system poleceniem slmgr /ato Od Windows 10 z najnowszą poprawką można aktywować system Windows 10 kluczem z wcześniejszej wersji systemu (od Windows 7).

 

Za pomocą podanego polecenia wpisałem klucz z obudowy komputera i zadziałało. Dziękuję za pomoc ;)

Edytowane przez gumisiowysok
Link to post
Share on other sites
Gość
This topic is now closed to further replies.
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...