Skocz do zawartości

ASUS DG/DS vs Creative X-fi Audio


Recommended Posts

Witam,

 

Mam już dosyć wbudowanego układu dźwiękowego, zaś wysłużony Audigy 2 SB0400 nie działa w mojej konfiguracji komputera, bez względu na zastosowane sterowniki.

 

Chciałbym nabyć nową dźwiękówkę, z którą będę miał najmniej kłopotów :o. Nie chcę nic nadzwyczajnego, bo większość czasu słucham radia internetowego, lub oglądam filmy. Gram bardzo mało, raz na pół roku. Mam zestaw głośników 2.1. Nie chciałbym wydać więcej, niż ok. 150 zł. Może być używka.

 

I teraz tak, są albo ASUS'y DG i DS. Zaś z obozu Crative jest cała maść przeróżnych kombinacji X-fi Audio, Music, w tym widzę że występują różne oznaczenia kodowe. Nie znam się na tym za bardzo. Osobiście celowałbym w Asusa, wersję DS lub DG. Czym one się tak właściwie różnią?

 

Pozdrawiam,

Kamil

Link to post
Share on other sites

Mam właśnie Audigy 2 i szkoda mi jej, bo tyle lat dzielnie służyła.

 

Na poprzedniej płycie głównej Foxconna X38A działała pod Win7 bez zastrzeżeń na zmodowanych sterownikach. Niestety mobo padło i przesiadłem się na MSI z P35 i tu po instalacji jakichkolwiek sterowników, przed pojawieniem się pulpitu wywala BSOD'a. Próbowałem różnych driverów i sztuczek, po prostu za chiny ludowe nie działa :o.

 

Dlatego rozważam nowy układ dźwiękowy. Nastawiłem się na ASUS'a DS, bo od 12 lat stale używam Sound Blasterów i chciałbym czegoś nowego.

 

EDIT:

Przejrzałem allegro, i w cenie ok. 150-170 zł miałbym zarówno ASUS'a DS, jak i X-Fi Music (używka). Pytanie, która lepsza :)

Link to post
Share on other sites

Dlatego rozważam nowy układ dźwiękowy. Nastawiłem się na ASUS'a DS, bo od 12 lat stale używam Sound Blasterów i chciałbym czegoś nowego.

wszystko zależy czego oczekujesz od karty dźwiękowej, możliwie dokładnego odtwarzania dźwięku, czy odtwarzania tak "żeby się podobało" jeżeli to pierwsze weź asusa jeżeli to drugie to creativa

Link to post
Share on other sites

wszystko zależy czego oczekujesz od karty dźwiękowej, możliwie dokładnego odtwarzania dźwięku, czy odtwarzania tak "żeby się podobało" jeżeli to pierwsze weź creativa jeżeli to drugie to asusa

 

mozna i tak :o

 

moze to x-fi gra jak trzeba a asus podbija basy - mi sie nie podobaja podbite basy

nie pamietam by zs gral inaczej niz w orginale na stacjonarce

Link to post
Share on other sites

x-fi zniekształca pasmo, żeby "wujowe" źródło "brzmiało lepiej", co przedkłada się na to, że jak masz dobre źródło i dobre kolumny to wychodzi kupa, czego nie ma na asusie (w każdym razie tych z AV100)

natomiast wszystko zależy od tego co, kto potrzebuje, jak ktoś jest fanem mp3 i głośników logitecha/creativa to owszem x-fi będzie lepszym wyborem

Link to post
Share on other sites

na ukladzie e-mu i nastepne zbudowano calea mase profesjonalnych kart- to juz samo mowi za siebnie ze niczego uklad nie zmienia ani niczego nie przesterowuje- ewentualnie moze wyjsc nedzny model z kiepskimi przetwornikami o duzym zaszumieniu czy malej mocy

 

to nie takie proste jak powiedziec

 

asus - wierne opddawanie dzwieku czyt. super

creative - poprostu ma grac czyt. du*a

Link to post
Share on other sites

nie mówię o układzie, tylko o stosowanych "dodatkach" ale pax jak autor zechce to sobie doczyta co i jak i zdecyduje co woli

 

EDIT:

nie twierdzę, że jedno super, drugie du*a

jedno tak, drugie inaczej, jedno lepsze do tego, drugie do tamtego

 

teraz do swojego DX mam podpięte kolumny logitecha i czekam z utęsknieniem na dzień kiedy je wywalę i wstawię porządne, bo jeśli z integrą były powiedzmy akceptowalne to z DX już nie są

Link to post
Share on other sites

a to wlasnie jest ciekawe co powiesz na kolumny pod integra a pierdziawki pod xonarem.

roznica znacznie mniejsza wrecz czesto niezauwazalna pomiedzy integra a asusem na porzadnych glosnikach niz pomiedzy integra a asusem na pierdzawkach - duza roznica wlasnie z racji jakiegos przesterowywania dzwieku

 

duze kolumny juz nie daja tak sobie w kij dmuchac jak pierdziawki :o

 

powinno sie zrobic glosowanie i po sprawie - ja tam za niczym sie nie opowiadam bo sam nie wiem

 

na moje zs do muzyki jest za*******e dobry pod dobrym naglosnieniem a poprawic tego co praktycznie idealne nie mozna - mozna tylko zmienic lub "udziwnic"

Link to post
Share on other sites

w kazdym razie nigdy nie polecam sobie zadnych okrojonych wiec nie audio

 

tylko

460

http://allegro.pl/7-1-creative-labs-x-f ... 07839.html

http://allegro.pl/sound-blaster-x-fi-ex ... 74759.html

http://allegro.pl/karta-x-fi-sb0460-xtr ... 90185.html

http://allegro.pl/okazja-x-fi-xtreme-mu ... 69211.html

 

d1

http://allegro.pl/jak-nowy-asus-xonar-d ... 35561.html

 

elektronika ma tez to do siebie ze musi "wygladac" a kiedy "nie wyglada" to zadko mozna sie po niej wiele spodziewac - pusta plytka z kilkoma biedakami na pokladzie cudow nie zdziala

Link to post
Share on other sites

Napiszę dosadnie, ale DG ma taki wzmacniacz jak ja stopę w tyłku. Poszukaj używanego DX'a, czasem można fajnie wyrwać.

Jednak prawda jest taka że żadna z wyżej wymienionych kart nie porywa.

Link to post
Share on other sites

Nie mam głosników logitech, ani creative, ani genius, tylko poczciwe Modecomy 9860.

 

Właśnie widziałem na allegro X-Fi Music 460 i teraz zastanawiam się między nim, a Asusem DS. Zalezy na w miarę dobrym dźwieku, bez dziwnego podbicia basów, bo i tak słucham dość cicho, a dudnienie mnie interesuje :P.

Link to post
Share on other sites

Nie mam głosników logitech, ani creative, ani genius, tylko poczciwe Modecomy 9860.

 

Właśnie widziałem na allegro X-Fi Music 460 i teraz zastanawiam się między nim, a Asusem DS. Zalezy na w miarę dobrym dźwieku, bez dziwnego podbicia basów, bo i tak słucham dość cicho, a dudnienie mnie interesuje :P.

http://www.techfanatyk.net/polecane-kom ... dzwiekowe/

 

Tyle razy strona była już tu wałkowana. Ale przynajmniej qmaty gość to opisywał.

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...