Skocz do zawartości

Recommended Posts

Witam ostatnio naszło mnie takie pytanie karta graficzna R9 390 walczy z gtx 970, a R9 390X już z 980, a przecież 390X jest tylko o kilka % lepsza od 390 i tu pojawiło się moje pytanie jaka jest różnica tych kart po OC czy jak np. podkręcimy 390 to osiągniemy taką samą wydajność jak starszy brat ;) a co jak podkręcimy też 390X ? Sporo czytałem i praktycznie każdy mówi że jest to zakup nie opłacalny(390X), nie dziwię się, jak różnica to ok. 300zł, a fps'ów jest o kilka więcej, jednak zastanawia mnie podkręcenie 390x, jeżeli ktoś ma daną kartę to byłbym wdzięczny za informacje na ten temat :D

Link to post
Share on other sites

R9 390X to nic innego jak 290X z podniesionym taktowaniem i większą pamięcią. 

Zerknij do tematu gdzie masz mocno wykręconego R9 290X vs referencyjnego GTX980.

Na drugiej stronie są również testy.

http://forum.benchmark.pl/topic/199180-r9-290x-vs-gtx980/?do=findComment&comment=2032541

Edytowane przez DjXbeat
Link to post
Share on other sites

Jako posiadacz r9 390  jest to karta bardzo zbliżona do gtxa 970 w 1080p  niezbędnym warunkiem  aby karta rozwinęła skrzydła  jest bardzo szybki procesor   , zauważyłem że w grach których  trochę odstaje od gtxa wystarczy  zmniejszyć w sterowniku  telestacje która i tak w zasadzie nie wpływa na jakość grafiki  , karta podkręca się całkiem przyzwoicie u mnie  do 1190mhz na rdzeniu i 6700mhz na pamięciach [512BIT] i przy tym jest w miarę cicha i chłodna temp max  po oc to 80 stopni r9 390 MSI . Zupełnie nie rozumiem  tych osób co piszą że to piekarnik  chyba się im coś pomieszało  80 stopni przy maksymalnym oc to tak dużo?   


R9 390X to nic innego jak 290X z podniesionym taktowaniem i większą pamięcią. 

Zerknij do tematu gdzie masz mocno wykręconego R9 290X vs referencyjnego GTX980.

Na drugiej stronie są również testy.

http://forum.benchmark.pl/topic/199180-r9-290x-vs-gtx980/?do=findComment&comment=2032541

Chyba nie bardzo  bo w nowych grach r9 290X przegrywa z r9 390

Link to post
Share on other sites

R9 390X to nic innego jak 290X z podniesionym taktowaniem i większą pamięcią. 

Zerknij do tematu gdzie masz mocno wykręconego R9 290X vs referencyjnego GTX980.

Na drugiej stronie są również testy.

http://forum.benchmark.pl/topic/199180-r9-290x-vs-gtx980/?do=findComment&comment=2032541

Wnioskuję z testów, że nie opłaca się dokładać do 390x tylko jak co to dopiero 980 czy nano, a szkoda bo mam trochę pieniędzy i mógłbym dołożyć do 390x, ale taka wydajność to raczej du.. nie urywa ;)To jeszcze spytam czym one się róznią tak bardzo że jedna to koszt ok. 1600zł a druga 1900zł, wiem że ma mniejszą ilość jednostek czegoś, nie pamiętam nazwy ale co jeszcze 

Edytowane przez Deementor
Link to post
Share on other sites

Jako posiadacz r9 390  jest to karta bardzo zbliżona do gtxa 970 w 1080p  niezbędnym warunkiem  aby karta rozwinęła skrzydła  jest bardzo szybki procesor   , zauważyłem że w grach których  trochę odstaje od gtxa wystarczy  zmniejszyć w sterowniku  telestacje która i tak w zasadzie nie wpływa na jakość grafiki  , karta podkręca się całkiem przyzwoicie u mnie  do 1190mhz na rdzeniu i 6700mhz na pamięciach [512BIT] i przy tym jest w miarę cicha i chłodna temp max  po oc to 80 stopni r9 390 MSI . Zupełnie nie rozumiem  tych osób co piszą że to piekarnik  chyba się im coś pomieszało  80 stopni przy maksymalnym oc to tak dużo?   

 

Posiadam r9 390 od asusa i bez kręcenia mam 80 stopni

Link to post
Share on other sites

dużo zależy od obudowy...

 

Posiadam cooler master 430 2 wentylatory 120mm. Jeden na dole wtłaczające zimne powietrze drugi wyciągający ciepłe powietrze. Na procku chłodzenie wodne corsair h60.

Edytowane przez undaj
Link to post
Share on other sites

 

 

Zupełnie nie rozumiem tych osób co piszą że to piekarnik chyba się im coś pomieszało 80 stopni przy maksymalnym oc to tak dużo?

Zważywszy na fakt, że GTX 970 przy katowaniu przez FurMark (po OC) miał ~70°C, to wartość 80°C uznałbym za wysoką. Jednak, to nie o taki piekarnik chodzi. To nie przez temperaturę rdzenia, a przez ilość emitowanego ciepła R9 390 (zwłaszcza X) zwany jest piekarnikiem.
To, że chłodzenie rozproszy ciepło z rdzenia, to jedno, ale fakt, że rozproszone ciepło zostaje w naszej obudowie, to drugie. Jeżeli masz zbyt słabo wentylowaną obudowę, to możesz przyrządzać potrawy, a przynajmniej bardzo skutecznie je rozmrażać.
Link to post
Share on other sites

To powinno wyczerpać temat http://pclab.pl/art60000-122.html

970 po porządnym OC w granicach 1500 MHz  na rdzeniu w trybie turbo przegania we większości tytułów podkręconego r9 390X lub się z nim zrównuje.

Potwierdzenie w pozostałej części powyższego testu

 

Więc jak na tą chwilę 390X się nie opłaca względem 970 już lepiej dołożyć do 980

Edytowane przez karol8721
Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...