Skocz do zawartości

Jaka mysz pod SS Qck+, zalana podkładka


Recommended Posts

Witam :)

Posiadałem zestaw ss qck+ oraz ss rivala 300

Przedwczoraj przez przypadek wylałem litr coli na cały stół, cała podkładka została zalana oraz rival był w niej zamoczony. Podkładki oczywko nie myłem,bo leń ze mnie więc ją poszedłem zarzucić na wieszak w toalecie i neich schnie. Myszka tego dnia normalnie funkcjonowała itd.Nastepnego dnia podkładka wyglądała na nie uszkodzoną, przynajmniej nie zauwazyłem jakiś uszkodzeń.Natomiast jeśli chodzi o mysz,to prawy przycisk nie  klikał, jak przyduszałem to działał,ale nie klikał,czasami robił double click. Wkurzyłem się i rozebrałem ją, a w środku były takie zabezpieczone przyciski,lewy klikał normalnie,prawy natomiast nie wydawał dźwięku, widziałem ze w 30% na podstawie myszki była lepiąca,zaschnieta cola ;( rozebrałem to zabezpieczenie  a tam malutkie chyba miedziane mechanizmy,co zeby poskładać to do kupy to zaden człowiek by nie potrafił, jedna część gdzieś zgubiłem i darowałem sobie prace nad tą myszką gdyz i tak poświęciłem 2 godziny czasu.(gwarancje na nią też gdzieś zgubiłem)

Przychodzę na to forum z dwoma pytaniami.

1) czy umyć tą podkładke ? Jak,jakim sposobem, i czy mogłem uszkodzić jakoś jej "magiczne możliwości" :D po 4 mies uzytkowania wyglada troche na taka poszarpana, te nicie tak jakby troche się odrywają od całości

2)szukam myszki właśnie na tą podkładke, jest czarna, więc wydaje mi się ze laser jakoś by na niej nie śmigał. Pozostaje optyk, do 120-130 zł.Czytałem ze a4tech jest firma która produkuje tanie myszki o dośc dobrej jakości i wytrzymałości . Gram w gry takie jak Lol,cs. Ważne jest by myszka miała dobre specyfikacje, tzn sensor, czułości, czas reakcji itd. Jestem raczej za większymi myszkami, do średnich bym się przyzwyczaił ale o małych zapomnijmy.Mam dużą łapę.Jeśli chodzi o chwyt to zapomniałem jak się on nazywa, ale moj kciuk jest przyległy do prawego boku myszki (praworęczny) palec wskazujący na LPM a prawy na PPM. Łażę też po necie to 2 boczne przyciski też by się przydały :)   Pozdrawiam

Link to post
Share on other sites
Gość przem33k

Sprawdź CM Storm Alcor lub SteelSeries Rival 100 z naciskiem na tą pierwszą. Podkładkę zamocz w misce z ciepłą wodą na kilka minut, wyciśnij ją, przetrzyj delikatnie wierzchnią warstwę ręcznikiem i wysusz najlepiej tak, by leżała prosto. 

 

Btw chcesz sprzedać tego Rivala? :P

Edytowane przez przem33k
Link to post
Share on other sites

wolał bym raczej coś z sensorem 9050,1000hz,1ms,optyk, i zeby nie gubiła się na qck ;D bo czytałem ze nie wsyzstkie myszki ladnie po niej jeżdżą. co do sprzedaży to planuje ją wystawić na pewnym serwisie

Edytowane przez reeqx
Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...