Skocz do zawartości

Xiaomi Redmi Note 2 vs. Meizu M2 Note vs. Lumia 735 - dla kobiety


Idź do rozwiązania Problem ogarnięty przez kikos,

Recommended Posts

Witam. dostałem ostatnio za zadanie pomóc w wyborze telefonu. Mojej mamie. Czyli wiadomo że telefon nie będzie wykorzystywany do gier, jakichś zaawansowanych aplikacji, ma bardziej wyglądać i płynnie działać. W grę wchodzą telefony z półki cenowej 600-700zł i z tego co się zdążyłem zorientować to w tej cenie polecane są modele podane w tytule. Cóż, nie mamy za bardzo gdzie podjechać by zobaczyć te słuchawki na żywo (oprócz lumii 735, mama oglądała ją w salonie Orange podczas podpisywania umowy), więc prosiłbym was o w miarę możliwe zaproponowanie najlepszego wyboru. Oczywiście inne opcje też wchodzą w grę, a i system raczej nie gra roli (poprzedni telefon jaki miała to mocno ścinający się samsung trend, ale to była straszna budżetówka i raczej w wyższym przedziale android działa lepiej (sam mam WP))
Pozdrawiam ;)
P.S. Telefony raczej tylko nowe, chyba że używki w stanie idealnym + zamawiać będziemy raczej na pewno on-line.

Link to post
Share on other sites

Z tych 3 modeli najbardziej wydajny telefon to zdecydowanie Xiaomi Redmi Note 2- za 700zł można kupić w sumie na olx widziałem nówkę za 650 także można znaleźć procesor świetny 8 rdzeniowy o taktowaniu 2 Ghz jak się nie mylę, do tego bardzo dobry wyświetlacz 1080 czyli HD już masz 2GB ramu na prawdę super sprzęt. 

Meizu M2 note w sumie ma troszkę wolniejszy procesor o te mili sekundy widać to na jednej z recenzji na YT gdzie otwierane są apki w XRN2 i Meizu 2 Note- xiaomi wypadł lepiej, bateria zbliżona jednak na korzyść Meizu, za to w Xiaomi masz podczerwień co w telefonie z tej półki cenowej jest niesamowitym wyróżnieniem. 

 

W grę w tym przedziale cenowym wchodzi jeszcze jeden telefon który pominąłeś bądź nie wiedziałeś o jego istnieniu;] 

Huawei P8 lite, za 700zł na olx kupisz nówkę ze wszystkimi papierami- 8 rdzeniowy procesor zbliżony do tego z Meizu M2 note- w antutu podobne wyniki wykręcają, 2gb ramu 13 mpx aparat- na prawdę działa płynnie i to bardzo elegancki i dobry smartfon ze średniej półki. 

 

Jeśli jednak stawiasz na wydajność, to Xiaomi bije te produkty na głowę, jest jednak duży bo ma 5,5 cala Meizu również, Huawei ma już 5:)

  • Popieram 2
Link to post
Share on other sites

Jeżeli to ma być dla mamy, to radziłbym lumię 735, jest bardziej intuicyjna dla nowych użytkowników, jak i raczej dłużej na baterii będzie trzymać. No i jest to w końcu telefon z systemem który ma działać i nie ma zbędnego często pojawiającego się syfu co działa w tle.

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

Akurat redmi 3 ma lepszą baterię od tej lumii. Ale to telefon z zablokowanym bootloaderem, możesz kupić wersję z językiem angielskim, mama może nie być szczęśliwa.

Może Meizu M2, był do kupienia za 330zł + ewentualny Vat. 

Jk zamówienie przez neta to zobacz LetV X600, najwydajniejszy i najlepiej zbudowany z wszystkich tu wymienionych , za 700zł dasz radę kupić. Zobacz sobie to porównanie do Xiaomi redmi note 3 https://www.youtube.com/watch?v=i0QN4OWq0EE może ci to ułatwi wybór.

Edytowane przez gramacz
  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...