Skocz do zawartości

przejście na crossfire/SLI najmniejszym kosztem?


Recommended Posts

Witam!

 

Od pewnego czasu zastanawiam się nad upgradem kompa.

mój zestaw:

 - AMD FX 8320@4,7GHz + Macho B&W 140mm

 - MSI GTX 760

 - DDR3 HYPERX 1600MHz 2x4GB

 - M5A97 EVO2.0 MSI

 - Deus G1 550W Bronze 80+ 

 

Niestety płyta główna obsługuje tylko crossfire. W dodatku jest to  pci ex. 2.0 16x + pci ex. 2.0 4x... Jak duża jest różnica pomiędzy 16x a 4x przy crossfire?  Do tego wiem że będę musiał wymienić zasilacz.

 

Wstępnie myślałem nad 2x 780 3GB/4GB ale doliczając płytę i zasilacz to wyjdzie sporo.

Mniej więcej chciałbym przeznaczyć najpierw ok 1100-1200 na nową(używaną) kartę. Później po kilku miesiącach bym dokupił drugą taką samą.

Myślałem o kupieniu 970tki , ale cenowo wyjdzie dość sporo. Do tego 2x 780 jest w niektórych pozycjach szybsza niż 2x 970. Może radeony? 

Jak najtaniej i najwydajniej przejść na crossfire/sli?

Nie jestem w stanie wydać 2300zł na jedną kartę, za długo bym zbierał. Do tego inne wydatki...

Edytowane przez L00TER
Link to post
Share on other sites

Po co Ci sli/cf?

 

Tak jak napisałem. chcę kupić nową kartę mniej więcej wyajnościowo około 970tki i jeśli to zrobię to w przyszłości chce dołożyć kolejną taką samą.Po co? po to żeby było. I na pewno wyjdzie taniej niż jedna 980tka. Nie mam na co pieniędzy wydawać więc pakuję w pc. Głupie pytanie.

Edytowane przez L00TER
Link to post
Share on other sites

D sli lub cros fire po pierwsze  musiał byś mieć inną płytę główną po drugie  procesor za słaby   po trzecie zasilacz do wymiany   więc nie ma sensu  w twoim przypadku tego robić ten procek nawet przy jednej  karcie gtx 970 w niektórych grach nie będzie wyrabiał

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

Tak jak napisałem. chcę kupić nową kartę mniej więcej wyajnościowo około 970tki i jeśli to zrobię to w przyszłości chce dołożyć kolejną taką samą.Po co? po to żeby było. I na pewno wyjdzie taniej niż jedna 980tka. Nie mam na co pieniędzy wydawać więc pakuję w pc. Głupie pytanie.

Spokojnie - jak bardzo chcesz SLI czemu nie, wymiana płyty głównej, zasilacza no i bawienie się w 2 karty, Jeszcze ciekawe do jakiej obudowy chcesz to dać.

Link to post
Share on other sites

Jak najtaniej i najwydajniej przejść na crossfire/sli?

Nie jestem w stanie wydać 2300zł na jedną kartę, za długo bym zbierał. Do tego inne wydatki...

Skoro nie jesteś w stanie wydać takiej kwoty odpuść sli/cf, kup sobie teraz 970, i wymień w przyszłości procek mobo, To najlepsza możliwa opcja.

Link to post
Share on other sites

problem z łączeniem dwoch i wiecej kart to sterowniki, mikro przyciecia, wykorzystanie kart nigy nie bedzie 100%. wzrost wydajnosci dokladajac druga nie bedzie nawet zblizony do 70%. lepsza opcja to 970 albo poczekac na nowe grafy pod koniec roku i kupic cos konrekt fest

Link to post
Share on other sites
sli/crosfier to już nie opłacalna sprawa nawet producenci kart już od paru dobrych lat nie robią 2 procesorowych kart graficznych bo 1 mocna karta wystarcza. sli się opłaca w jednym przypadku gdy kopiesz bitcoiny itp

 

Ale glupoty piszesz AMD caly czas wypuszcza dwuprocesorowe karty , ostatnia to R9 295x2 jest jeszcze R9 390 Devil 13 aktualnie na rynku:

http://www.hardocp.com/article/2015/10/19/powercolor_devil_13_dual_core_r9_390_video_card_review#.VserDfKLSiM

I zapowiedziany dwurdzeniowy Fury X. I nikt juz nie kopie na GPU i jesli kopal to nie SLI tylko crossfire tylko na kartach AMD.

I nie wiem jaka masz karte bo moja co mam w opisie dostaje czkawki nawet po OC jak chcesz sobie w Crysis 3 pograc na max ustawieniach i to tylko w FHD. 

Wiec dokladnie cala twoja wypowiedz to bzdura.  

A tak do autora , dwie karty tylko wtedy jesli stac cie w chwili obecnej na najmocniejsza karte na rynku i to nie wystarcza . I w planie masz dolozyc druga w dosc niedlugim czasie. 

I mialem 5 zestawow z crossfire i poza 2x R9 290 i klopotow z temperaturami to nie taki diabel straszny. Testy sa robione zaraz po premierach gier. Jesli ma sie dwie karty trzeba poprostu z miesiac poczekac i wszystko bedzie ok. Mikroprzyciecia widac tylko wtedy jak sie zejdzie ponizej ~60-50 FPS i to czasami, zalezy od gry. Poza tym redakcje wrzucaja druga karte i robia testy. Czasem wylaczenie ULPS  naprawialo kompletnie gre lub wymuszenie stalego napiecia w MSI AB , trzeba troche sie pobawic, nie zawsze

I testy opoznienia klatek w przypadku AMD wychodza zle bo "frame pacing" potrzebuje nawet kilku minut zeby zaczal poprawnie dzialac , a zwykle to pierwsze 30 sec i tyle co pokazuja wykresy. 

I mialem tez FX 8350 @4.5 do tego procesora to max. jeden GTX 970 lub R9 390.

Edytowane przez keczu
Link to post
Share on other sites

Wiem ze 970-tka jest bardziej odpowiednia jesli chodzi o sterowniki (ten tak strasznie przesadzony narzyt sterownika) ,ale to przy DX12 sie prawdopodobnie zmieni, a lepiej miec za duzo V-ramu niz za malo.  ;)

Edytowane przez keczu
Link to post
Share on other sites

Wiem ze 970-tka jest bardziej odpowiednia jesli chodzi o sterowniki (ten tak strasznie przesadzony narzyt sterownika) ,ale to przy DX12 sie prawdopodobnie zmieni, a lepiej miec za duzo V-ramu niz za malo.  ;)

Tez mialem ten dylemat 970 czy 390 ale kazdy kto mysli przyszlosciowo wezmie 390 wlasnie ze wzgledu na 8 GB vram

970 teraz spisuje sie dobrze ale przy nowych tytulach moze byc inaczej, niezapominajmy ze 970 ma tylko 3,5GB.

8GB w 390 moze tez bardzo przydac sie w przyszlosci wlasnie w CF w przeciwienstwie do 970, 2x970 bedzie mialo dalej tylko 3,5 GB vram-u

Link to post
Share on other sites

ten tak strasznie przesadzony narzyt sterownika

Dla jednych przesadzony dla innych nie. W zależności od gry utrata wydajności dochodzi nawet do 30% więc nie są to małe wartości. Grając w gry, które całkowicie siedzą na procesorze strata względem Nv jest bardzo duża np GTAV.

 

ale to przy DX12 sie prawdopodobnie zmieni

Pamiętaj, że pod DX12 też trzeba sterownik.

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...