Skocz do zawartości

Win10 wiesza się w losowych momentach.


Recommended Posts

Jak w tytule. Setup pracował na win 7 ultimate 64 bit od roku bez najmniejszego crasha, wczoraj sformatowałem cały dysk, postawiłem świeże win7, update do win10 Pro 64bit. zrobiłem partycje recovery używając AOMEI oneclick recovery. potem zainstalowałem wszystkie sterowniki do mobo i karty graficznej wg kolejności. I komputer się wiesza. na początku raz zwiesił się podczas spoczynku, potem kilkukrotnie podczas grania, i znowu podczas spoczynku. próbowałem wyczyścić sterowniki do karty graficznej, ale nie pomogło. Komputer był też fizycznie czyszczony sprężonym powietrzem, temperatury sprawdzałem i nic się nie grzeje.

komputer w losowych momentach po prostu przestaje reagować na polecenia, dźwięk jeżeli jest jakiś w tle, to też się "wiesza". nie odwiesza się po jakimś czasie, tylko zostaje taki do hard reseta.

spec
I5-3330
gigabyte b75m-d3v

8gb ram
1gb WD Blue
EVGA geforce 650

Link to post
Share on other sites

Bios nie był aktualizowany przez producenta od 2014, kiedy zresztą był aktualizowany do najnowszej wersji przeze mnie na tym urządzeniu. w Event logu też nie ma nic poza wiadomościami o hard resecie który robiłem po zdarzeniu za każdym razem.

Wg. event loga wszystkie dyski są zdrowe, nie ma z nimi problemów.

@edit
Zrobiona defragmentacja, zmienione min obciążenie procesora wg planu zużycia energii na min 5 max 100 (było min 100 max 100), wyłączona hibernacja dysków w czasie spoczynku. Nadal freezy.

Edytowane przez Jerem
Link to post
Share on other sites

Jaki zasilacz?

 

1. Przegląd dziennika zdarzeń administracyjnych

1a.Spróbuj jeszcze ze sterownikiem GPU. Odinstalować go w trybie awaryjnym prog. Display Driver Uninstaller. Niech zainstaluje się sam ster główny+PhysX (ze strony nVidia). Przejrzeć czy nie ma jakichś zamulaczy w autostarcie (Autoruns 13.5)

 2. Czasochłonna praca: demontażu komp. na części pierwsze i ponowne go złożenie na pocz. z jedną kościa RAM itd..

Link to post
Share on other sites

po kilku dniach reinstalacji systemów różnych, oraz obserwacji, okazało się, że problem stanowiła karta sieciowa bezprzewodowa na PCI, o której zapomniałem. Wyszła jakaś kolizja na drodze karta-procesor-system której do końca nie rozumiem, i system myśląc, że procesor wariuje postanawiał sam się zawiesić. Po odłączeniu karty wszystko śmiga od 24h bez zawiechy.

Wielkie dzięki wszystkim za pomoc ;)

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...