Skocz do zawartości

Przedłużki + mocne OC GPU = problem


Recommended Posts

 

 

To wychodzi po jakimś czasie

 

Dokładnie. Na początku, gdy przedłużki są nowe a piny na złączach mocno do siebie przylegają, to jest OK, ale jak wypniesz, wepniesz wtyczkę kilkanaście, kilkadziesiąt razy, to już połączenie nie jest tak dobre i mogą zacząć się problemy.

Link to post
Share on other sites

Pewnie że wychodzi na łączeniach albo kabla z pinami lub samych wtyczek.

 

Na wynajętym mieszkaniu nadal mam aluminiową instalacje elektryczną to często mam problem z rozgrzanymi kablami i topiącymi się gniazdkami (smród topiącego się plastyku)

 

12705789_1085223764861310_69643634342592

12687976_1085223778194642_18577334729187

Gniazdko z kuchni pod nie podpięta lodówka mikrofalówka i czajnik bezprzewodowy (czasami frytkownica)

 

A za gniazdkiem Telewizor, dekoder, cztery monitory lcd, głośniki Creative G550, cztery routery, dwa laptopy i dwie stacjonarki Platforma amd max 650 w z gniazdka platforma intel ponad 1200w

 

Jedna linia od licznika oszczędności za komuny albo juma 

 

Kontakt wymieniany w piątek :)

Edytowane przez rolandwally83
Link to post
Share on other sites
Gniazdko z kuchni pod nie podpięta lodówka mikrofalówka i czajnik bezprzewodowy (czasami frytkownica)

Gupi czy co ? Nie ma szans, by przy takim poborze prędzej czy później nie zjarało gniazdka czy kabli. Toż to ładnych kilka kW razem bierze...

 

Potem są pożary i ludzie dziwią, dlaczego dom poszedł z dymem.

Edytowane przez MasterBarti
Link to post
Share on other sites

Wiesz ile trzeba kw by stopić aluminiowy kabel a o miedzianym nie wspomnę.

 

Przestroga jako przestroga ale przesadzona skoro aluminium wytrzymuje (najgorsza jest kruchość bo jak za mocno skręcisz gniazdko i kabel to odrazu kawałek kabla do wymiany 

Edytowane przez rolandwally83
Link to post
Share on other sites

Bardzo dużo. Problemem są zabrudzone i utlenione połączenia "stykowe". Zwróć uwagę na gniazdko, w którym miejscu zaczęło się grzać i topić. Właśnie na takim słabym połączeniu, przez które szedł zbyt duży prąd. Żeby było weselej, nie tylko w gniazdku są takie połączenia a kable lecą od najsłabszych w gniazdkach, do pkt połączenia w puszce w ścianie z grubszym kablem, potem do skrzynki bezpieczników by połączyć je z jeszcze grubszym, by na końcu iść tylko bardzo grubymi przewodami do licznika. Małego gniazdka nie powinno się obciążać tak dużym prądem.

Edytowane przez MasterBarti
Link to post
Share on other sites

UP

 

dokładnie jak kabel jest nie zagięty i nie uszkodzony duzo wytrzyma ale łączenia są bardzo wrażliwe 

 

Aluminium jest za miękkie i kruche za mocno skręcisz lub zegniesz kabel i masz miejsce 100 % problemu nawet po krótkim czasie 

Edytowane przez rolandwally83
Link to post
Share on other sites

W takim bądź razie są jakieś bezpieczne alternatywy dla przedłużenia w oplocie, może dorobić nowe kable? Tylko pytanie gdzie można znaleźć takie nietypowe wejścia jak ma super flower (taki 9 pin)

Link to post
Share on other sites

@jacekgothic

 

dzięki za przestrogę, bo właśnie byłem na etapie wyboru przedłużek. Tak jak kolega wyżej, chyba lepiej robić oplot na własnych oryginalnych kablach i wtykach? A jacekgothic, oryginalne wtyczki do których były podłączone przedłużki są nietknięte?

Link to post
Share on other sites

 

 

To nie ten przypadkiem ??

 

Tak, to on, ale zniknął z rynku dość dawno temu, Podczas jednej z pogawędek przez telefon stwierdził, że zwija interes i jedzie za granicę a po jakimś czasie chyba wyjechał.

Gość był dziwny i robił sporo wałów, ale i tak się do niego ludzie pchali bo był jednym z lepszych w branży.

Ja u niego kupiłem niemalże wszystko do LC, przedłużki...

Miałem z nim dość dobry kontakt, więc mnie nigdy nie zrobił w balona :)

Link to post
Share on other sites

Ja miałem to samo, z przedłużaczem ATX 4 pin na EPS 8 pin do procesora. Usmażyła się przejściówka i wtyczka razem z przewodem od zasilacza. Spiekło się tak, że musiałem dwoma parami szczypiec rozpinać. Zasilacz poszedł na śmietnik, na szczęście płyta przetrwałą tą próbę.

http://s12.postimg.org/5aei9p3wt/IMG_20151218_205414.jpg

Link to post
Share on other sites

Ma ktoś pomysł dlaczego tylko w 2 pokojach w domu swiatło miga jak szalone ? Ostatnio w tym jednym pokoju przestało ,ale w tym drugim miga jeszcze bardziej. Za to u mnie w pokoju faza prądu się traci ,bo komp się wyłącza. Jakieś pomysły co z tym zrobić ? 

Link to post
Share on other sites

Ma ktoś pomysł dlaczego tylko w 2 pokojach w domu swiatło miga jak szalone ? Ostatnio w tym jednym pokoju przestało ,ale w tym drugim miga jeszcze bardziej. Za to u mnie w pokoju faza prądu się traci ,bo komp się wyłącza. Jakieś pomysły co z tym zrobić ? 

Zatrudnić fachowca? wymienić instalacje elektryczną zanim coś spłonie?

 

To jest forum o komputerach, nie o domowych instalacjach elektrycznych

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

Obecnie Darmacz ma jednoliterowe nazwisko, więc możliwe że zaczął kombinować z jakością jeszcze zanim zaczął robić jawne wałki... Tak czy inaczej trzeba na takie coś uważać, dzięki za zwrócenie uwagi.

 

Mnie się ostatnio zdarzyła inna ciekawa rzecz: testowo podłączyłem zestaw AIO pod zasilacz przez przejściówkę z moleksa i...kabel zaczął się topić i dymić. Szybko wyłączyłem zasilacz, stopioną przejściówkę wyrzuciłem. Zasilacz i cooler działają jak działały. Podłączyłem przez identyczną przejściówkę i wszystko jej ok, nawet się nie grzeje. Chyba coś musiało nie kontaktować, bo innego wytłumaczenia nie widzę. Z tej przejściówki korzystałem nie po raz pierwszy.

Link to post
Share on other sites
  • 2 miesiące temu...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...