Skocz do zawartości

Radeon R9 270 Wysoka temperatura i obciążenie Windows 10


Recommended Posts

Hejka, mam pewien problem z nowym kompem. Wczoraj go sobie złożyłem, wgrałem Windowsa 10, najnowszy update, wszystkie sterowniki itd. Podczas przeglądania neta czy też robienia czegoś na pulpicie temperatura karty wynosi około 40-50°C i wszystko jest super lecz gdy tylko odpalam jakąś gierke to nagle moja karta graficzna zaczyna wariować, obciążenie GPU skacze do 95% a jej temperatura z 40°C nagle podskakuje do 75°C-85°C.  Nie chodzi tutaj o to, że odpalam jakieś najnowsze tytuły w Full HD na najwyższych tylko odpalam zwykłego LoLa który chodzi nawet na wiekowych komputerach.

Powiem tylko, że jedyna część jaką przełożyłem ze starego zestawu do nowego komputera to właśnie karta graficzna i muszę przyznać, że na starym sprzęcie z Windows 7 nie miałem żadnych problemów. Wiecie może jak trochę ogarnąć moje GPU? Może w panelu ustawienia karty Radeon coś pogrzebać?

 
Moje GPU: Gigabyte Radeon R9 270
Wersja sterowników: Crimson Edition 16.1.1
CPU: I5 6600K
MOBO: ASUS PRO GAMEING Z170

PSU: SilentiumPC Deus G1 500w

Link to post
Share on other sites

Przy tej grze to i ja nie mam takich temperatur u niego coś ewidentnie jest nie tak. Jaka obudowa? I przywróć może sterowniki d 16.1, bo te są bez podpisu WHQL. A mnie też wczoraj bluescreen wyskoczył.

Edytowane przez CrisPell
  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

Miałem kiedyś podobny problem z 7870. Karta mimo tego że była fizycznie chłodna, to grzała się bardzo (według MSI afterburner, i innych programów) wentylatory wskakiwały na 80-90%, a taktowanie się opuszczało. 

Karta nie była już na gwarancji, i nie za bardzo chciałem ją zmieniać. 

Na całe szczęście nie musiałem. 

Zepsuta okazała się nie karta, a PCIe 3.0 x16. Płyta była na gwarancji i to mnie ratowało. Gdy tylko włożyłem tą kartę do innego komputera, wszystko działało perfekcyjnie. Włożyłem inną kartę do zepsutego gniazda, i  jak się okazało, miała taki sam problem. 

Najlepiej jak byś sprawdził gniazdo inną kartą. 

 

Jak nie masz innej karty pod ręką, możesz spróbować otworzyć obudowę. Włączyć jakiś benchmark, który obciąży kartę graficzną aż zrobi się strasznie gorąca, uruchom jakiś program do monitorowania temperatur i... 

1) chwyć chłodzenie karty, i lekko unieś w górę, innymi słowy odchyl kartę o parę milimetrów w górę. (przytszymaj jakieś 5sec, i zobacz co się dzieje z temperaturami) 

2) zrób to samo, tyle że w dół. 

 

Jeżeli zaobserwujesz jakieś znaczne zmiany, to raczej winowajcą jest slot PCIe x16 a nie karta.

 

możesz też spróbować przełożyć kartę do innego slotu x16 

Edytowane przez lok1995
Link to post
Share on other sites

@up

Super poradni 

How to burn your GPU in to 2 step 

jak ci piźnie zware to nawet EVGA NOVA nie uchroni karty

pierwsze pytanie robiłeś system na czysto i czym czyściłeś poprzednie sterowniki 

Wyczyść sterowniki programem DDU koniecznie w trybie awaryjnym najpierw usuwasz stery AMD tym programem a potem nvidi lub intela zależnie jakie miałeś poprzednio instalowane

w następnym kroku skanujesz komputer tym 

https://pl.malwarebytes.org/mwb-download

możliwe że zaraziłeś się inteligentną koparką 

na koniec format całego systemu 

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...