Skocz do zawartości

Recommended Posts

Witam!

Tydzień temu kupiłem płytę główną MSI Z77MA-S01. Troszkę dziwna płyta, nigdzie jej nie ma, mało biosów (do połowy 2012). Z myślą o podkręceniu procka - i5 2400, 3.1GHz, niby nie da się podkręcać a wyciągnąłem 3.8GHz (20%) :D Dysk SSD wreszcie zaczął szybciej chodzić bo Sata3, a w przyszłości miałem dokupić drugi taki i zrobić RAID 0.

Tak czytam teraz o tym na internecie i potrzebna jest funkcja TRIM, żeby był szybki zapis. Niestety Intel opracował tę technologię pod koniec 2012 roku, a ostatni BIOS do mojej płyty jak już pisałem został wydany w połowie 2012. Czy ta funkcja jest dodawana poprzez aktualizację BIOSu czy poprzez instalację odpowiednich sterowników do systemu stąd? https://downloadcenter.intel.com/download/25165/Intel-Rapid-Storage-Technology-Intel-RST-RAID-Driver

 

Odsyłać tę płytę i brać MSI Z77MA-G45? Zrobię tak jak to zależy od BIOSu. Jak nie, zostaję przy tej.

Chyba, że totalnie odradzacie RAID 0 z dysków SSD, bo według was mija to się z celem. Co myślicie?

 

I tak co do tej płyty. Jest napisane, że wgrany bios to jakiś E7756IMS v2.13. Na stronie MSI nie ma tego biosu nigdzie! A gdy wpiszę samo "E7756IMS" w googlach wyskakuje płyta H77MA-G43. Co to może być? Dziwne takie trochę ;/ A i przy próbie aktualizacji BIOSu dla niby mojej płyty głównej wyskakuje błąd, że zła płyta. Nie wiem co się dzieje. Wszystko działa, OC, MSI Fast Boot, no wszystko. Jestem ciekaw co z tym TRIMem
 

Pozdrawiam!

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...