Skocz do zawartości

Recommended Posts

Witam, chciałbym połączyć mój stary router TP Linka TD-W8910G do routera TP-LINK W8970v3 na innym pietrze by wzmocnic zasięg u góry, nie wiem jak to dokladniej wytłumaczyc wiec wrzucam taki prosty schemat jak chce to zrobic, teraz jest wszystko oprocz routera na 2 piętrze, przez co konsola i PC maja slaby zasieg (2 kreski ledwo). Wiem że artystą nie jestem, ale mam nadzieje że wszystko zrozumiałe jest :P

 

http://zapodaj.net/images/f7199020c306a.jpg

Ten stary W8910G ma wgl taką opcję połączenia by odbierał internet kablem od innego routera i rozsyłał dalej? (internet ADSL od T-mobile na linii TP)

Edytowane przez davastator
Link to post
Share on other sites

Szukałem właśnie twoich postów bo na routerach i sieciach niewiele się znam, ale konkretnej odpowiedzi jak to zrobić nie znalazłem, poszukam może jeszcze dokładniej po googlach jak zrobić AP na tym W8910g, jak przyjdzie mi nowy router.

 

Czwarty (u mnie) link w google: http://forum.benchmark.pl/topic/134995-router-edimax-ar-7084ga-jako-access-point/

Link to post
Share on other sites

Że tak powiem, łatwiej szukać jak wie się czego się szuka :D Pewnie skorzystam, dzieki za linka :)

 

 

Mam jeszcze takie pytanie żeby nie zakładać nowego tematu, technicy polecili mi wymienić mój stary kabel telefoniczny (taki zwykły płaski, cienki), na skrętkę jakąś tam, czy taka skrętka pasuje normalnie do tych zwykłych telefonicznych małych wtyczek RJ11?

Nie jest drogi ten kabel więc chętnie to zrobię jeśli może to pomóc mojemu łączu.

 

Dokładniej: chodzi o kabel "skrętka komputerowa UTP 2x2x0.5". Musi pasować do tego TP-LINKA TD-W8970v3

 

Nazwe i numerki kabla podał technik, ale nigdzie nie moge znalezc UTP z takimi parametrami, wszedzie minimum 4x2x0.5, a 2x2x0.5 znajduje tylko YTSKY, więc jest wgl. taki UTP? I który jest lepszy pod ADSL2 albo VDSL w przyszlosci?

Edytowane przez davastator
Link to post
Share on other sites

Utp to 4 pary więc nie 2x2. Jak najbardziej możesz użyć takiego kabla. Najlepiej zakończyć gniazdem i połączyć do routera juz kablem telefonicznym. A to w ogóle jakiś krótki odcinek czy coś długiego na stałe.

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...