Skocz do zawartości

Recommended Posts

  • mój budżet : 1200 zł. Jestem w stanie dorzucić czy dozbierać do 1600 zł ale zdecydowanie wolałbym się zamknąć w 1200 a przynajmniej 1400 zł.

  • gdzie i jak zamierzam dokonać zakupu : bez różnicy, preferowałbym w Polsce. 

nówka czy używka :nówka

preferowany rozmiar wyświetlacza : 4-5.1, nie ma to być pseudo tablet

preferowany system mobilny : android, a właściwie jego sensowana dystrubucja (wersja jeżeli używam tego terminu niepoprawnie), ew. windows phone

do czego będę używać urządzenia : słuchanie muzyki, dzwonienie, pisanie sms, wideorozmowy przez skype, przeglądanie internetu, zapisywanie sobie czegoś, jako budzik i (co ma najmniejsze znaczenie dla mnie), do grania i ew. oglądania filmów i filmików (mogę się obejść bez dwóch ostatnich punktów)

moje najważniejsze wymagania : wysoki stosunek jakości do ceny (wiem- truizm), ekran dotykowy możliwie najwyższej jakości, pojemna bateria, możliwie mocny procesor, karta graficzna i wysoka ilość RAM, dobry lub łatwy do zmiany na dobry system operacyjny, niska awaryjność. Jakość i dostępność serwisu gwarancyjnego w Polsce oraz Wielkiej Brytanii + warunki gwarancji. Min. 16 GB pamięci, lub możliwość rozszerzenia kartą microSD do 16 a najlepiej 32 GB. Dobra kartą muzyczna, dysponuje niezłymi słuchawkami i zależy mi na tym żeby telefon był dobrym źródłem dźwięku.

 

Pół roku temu zastanawiałem się na oneplus ONE ale ostatecznie zraziły mnie problemy z dostępnością i serwisem gwarancyjnym. Nie zależy mi specjalnie na znanej marce i nie mam najmniejszego zamiaru za nią przepłacać.

 

Przyznaje się bez bicia że jestem laikiem w temacie więc jestem otwarty na delikatne przewartościowanie moich priorytetów przy tym wyborze i będę wdzięczny za każdą pomoc i edukacje w temacie.

 

 

Z góry dzięki wszystkim którzy będą próbowali pomóc.

 

 

Ps. Będę się starał zaglądać tutaj jak najczęściej ale nie spędzam dnia przy komputerze, a mój obecny telefon nie nadaje się do przeglądania internetu więc czas mojej reakcji może nie być błyskawiczny. 

 

Pozdrawiam

Friendly_HiveMind

 

edit; literówki i przecinki

edit2; dodana uwaga a karcie muzycznej

 

Edytowane przez Friendly_HiveMind
Link to post
Share on other sites

Na myśl przychodzi mi Huawei P8 - świetnie wykonany, elegancki, ekran delikatnie większy (5,2") od Twojego zakresu. Wydajność w codziennym użytkowaniu jest bardziej niż zadowalająca, telefon nie laguje. Problemy zaczynają się gdy chce się pograć w bardziej wymagające gry, ale skoro jest to dla Ciebie mniej istotne to można o tym po prostu wspomnieć :)

3GB Ram, 16GB pojemność + microSD, ma być Android 6.0. Będąc przy androidzie - Huawei ma bardzo specyficzna nakładkę, która garściami czerpie z iOS'a. Jednym się podoba, drugim nie - kwestia gustu i sprawdzenia jej osobiście. Moim zdaniem prezentuje się całkiem ładnie i nie zamula telefonu.
 

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

4 cale to za mało do przeglądania internetu. Weź jak największy. Taki LG G4 G3 ma ekran 5,5 cala ale ekran zajmuje stosunkowo dużą część wyświetlacza, przez co telefon nie jest taki duży. Niektóre telefony 5 calowe mogą być większe od LG. Różnica między 4 a 5.1 cala to przepaść. Niby cal więcej, ale to jest ogromna różnica. Jak nie wiesz co masz wybrać, to najlepiej pójdź do jakiegoś sklepu i pobaw się chwilkę różnymi modelami i porównaj jaki ekran jest najodpowiedniejszy. Założę się, że szybko z 4 czy nawet 5 cali zrezygnujesz :) Ja bym chętnie kupił nawet Samsunga note 4, ale niestety za drogi :)

Link to post
Share on other sites

Co do rozmiaru to faktycznie, przejrzałem w wolnym czasie któreś z zestawień z telefonami do 1500 zł, bodajże z instalek.

 

I większość najlepiej pasujących do moich preferencji telefonów ma 5.5 cala i kosztuje 1400-1500 zł, przynajmniej z tego zestawienia.

 

No i doprecyzuje, do przeglądania internetu ten telefon ma służyć raczej np. w przerwie w pracy, w komunikacji miejskiej itd. Jestem szczęśliwym posiadaczem 2 letniego lapka (lenovo G510 z i5) i jeżeli chodzi a regularne przeglądanie neta (czy granie) to dalej będę z niego korzystał więc ten duży ekran sam w sobie nie jest moim priorytetem, natomiast raczej nie mam nic przeciwko dopóki będzie miał mocną baterię (większy ekran= większe zużycie energii). Główne obawy które miałem to nieporęczność utrudniająca korzystanie z niego trzymając go w jednej dłoni i masa czyniąca dłuższe rozmowy z telefonem przy uchu mało komfortowymi. Ale zaznaczam że mam prawie 1.90 wzrostu, rozmiar buta 46 i proporcjonalnie duże łapy więc na ten moment myślę że 5.5 cala nie powinno być problemem.

 

Udało mi się ogarnąć też trochę więcej papierków więc moje opory przed wydaniem na telefon 1500-1600 zł znacznie spadły.

 

 

Chciałem jeszcze dodać że raczej nie jestem typem osoby która lubi często zmieniać telefony, generalnie wolę kupić telefon za 1500-2000 zł co 3-4 lata niż za 800-1000 zł co rok, dwa, więc chciałbym żeby ten telefon przetrwał w niezłej kondycji 3 lata sensownego użytkowania.

 

 

Z tego co sam przeglądałem zestawienia to zastanawiałem się nad Motorola Moto X, Asus ZenFone 2 ZE551ML LTE 32 GB Dual,

I Huawei Honor 6 Plus. 

Huawei P8 na pierwszy rzut oka na zdjęcia i specyfikacje nawet mi się spodobał, natomiast nieco martwi mnie relatywnie niska pojemność baterii (wiem, Motorola ma mniejszą), mniejsza od Honor 6 Plus i wyraźnie mniejsza od Asusa. Niezbyt się orientuję jak się to przekłada na codzienne użytkowanie więc pragnąłbym zostać oświecony  ;) .

 

Natomiast rzeczywiście P8 wydaje się najbardziej pasować do moich preferencji pod względem rozmiaru, dzięki Brokula za tą propozycję.

 

 

 

Ps. Jeżeli mi się uda to zmienię nazwę tematu na bardziej odpowiadającą obecnej sytuacji.

 

Ps2. Nie udało mi się :(

 

 

 

LeTV X500 ? X600

 

 

Co z gwarancją i serwisem gwarancyjnym?

 

X600 dla mnie odpada, X500 na pierwszy rzut oka wygląda super ale muszę bardziej zgłębić temat. Również dzięki wielkie za propozycje.

 

 

edit; Przejrzałem pierwszą recenzję i raczej mimo genialnego stosunku jakości do ceny dla mnie odpada. Dlaczego?

-Brak obsługi LTE 800 Mhz na której będzie działała właśnie budowana w  Polsce infrastruktura

-Niewymienialna bateria

-Obawiam się problemów z dostępnością, jakością i czasem reakcji serwisu gwarancyjnego.

 

A na dodatek niespecjalnie mi zależy w tym momencie żeby wydać mniej niż te 1300-1500 zł.

 

 

 

Edit3;

Przejrzałem w miarę uważnie oferty i specyfikacje techniczne wszystkich telefonów które wymieniłem w tym poście oprócz LeTV X600.

 

 

Na ten moment najbardziej odpowiadałby mi chyba Asus ZenFone 2 ZE551ML LTE 32 GB Dual (np.http://www.x-kom.pl/p/250907-smartfon-telefon-fablet-asus-zenfone-2-z3580-4gb-32gb-dual-sim-czarny-fhd-lte.html) który na dodatek mogłbym kupić i odebrać w sklepie w moim rodzinnym mieście w którym już kilkakrotnie dokonywałem zakupów i byłem zadowolny.

 

 

Mam nadzieję że taki link do oferty nie łamie zasad forum (nowy jestem  :D ) i że nie wyrwę bana.

 

 

Jeżeli ktoś coś wie jakiś wadach tego telefonu które mogą być dla mnie istotne czy zaletach konkurencyjnych produktów to będę wdzięczny za edukowanie mnie, ale wydaje mi się że na ten moment jestem niemal zdecydowany.

Edytowane przez Friendly_HiveMind
Link to post
Share on other sites

Chyba wdał się mały błąd bo to Honor 6 Plus ma największa baterię, dopiero potem Asus i na koniec Huawei :)

Co do Honor 6 Plus to faktycznie jest to ciekawy telefon, który ma nieco gorsze paramtery (lekko słabszy procesor, chociaż różnica pewnie będzie niezauważalna oraz gorszy aparat), ale za to znacznie pojemniejszy akumulator. Wygląd to sprawa subiektywna i do mnie bardziej przemawia Huawei. Jeśli chodzi o baterie w Huawei to jeden dzień powinien spokojnie wytrzymać, tyle i aż tyle. Honor tutaj wygrywa.

 

Co do Asusa - model bardzo ciekawy i przystępny cenowo. Wydajności mu nie brakuje i na tym polu nie powinien sprawiać żadnych problemów. Ma dostać nowego androida, ale kiedy to chyba tylko Asus wie. Niestety wielkim rozczarowaniem jest bateria, która ma 3000mAh, ale telefon na włączonym ekranie wytrzymuje tylko około 3h. Nawet Huawei wytrzymuje dłużej.

Co do Motoroli - w zeszłym roku Moto pokazała dwie odmiany Moto X - Play i Style

Moto X Play - 5,5", Full HD, dobry aparat, bardzo pojemna bateria, ale za to procesor słabszy, który nie gwarantuje wysokiej wydajności. Sam telefon powinien płynnie chodzić, bo Moto daje Androida z minimalną ingerencją, dzięki czemu telefon nie ma zbędnych wodotrysków, ale jak będzie w dalszej przyszłości to ciężko przewidzieć.

Moto X Style - 5,7", dobry aparat, wydajny Snapdragon 808, bardzo dobra jakość wykonania, stereo głośniki, ekran QHD, który moim zdaniem jest jednym z najlepszych jakie dostaniemy w telefonie, ale niestety bateria mniejsza niz w Moto X Play, wiec i czas działania krótszy, który plasuje ją podobnie jak Huawei, może troche dłużej. 

Z tych wszystkich wybrałbym Moto X Style, później P8, później Honor, Moto X Play i Asus na równi.

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

Chyba wdał się mały błąd bo to Honor 6 Plus ma największa baterię, dopiero potem Asus i na koniec Huawei :)

 

Co do Honor 6 Plus to faktycznie jest to ciekawy telefon, który ma nieco gorsze paramtery (lekko słabszy procesor, chociaż różnica pewnie będzie niezauważalna oraz gorszy aparat), ale za to znacznie pojemniejszy akumulator. Wygląd to sprawa subiektywna i do mnie bardziej przemawia Huawei. Jeśli chodzi o baterie w Huawei to jeden dzień powinien spokojnie wytrzymać, tyle i aż tyle. Honor tutaj wygrywa.

 

Co do Asusa - model bardzo ciekawy i przystępny cenowo. Wydajności mu nie brakuje i na tym polu nie powinien sprawiać żadnych problemów. Ma dostać nowego androida, ale kiedy to chyba tylko Asus wie. Niestety wielkim rozczarowaniem jest bateria, która ma 3000mAh, ale telefon na włączonym ekranie wytrzymuje tylko około 3h. Nawet Huawei wytrzymuje dłużej.

 

Co do Motoroli - w zeszłym roku Moto pokazała dwie odmiany Moto X - Play i Style

 

Moto X Play - 5,5", Full HD, dobry aparat, bardzo pojemna bateria, ale za to procesor słabszy, który nie gwarantuje wysokiej wydajności. Sam telefon powinien płynnie chodzić, bo Moto daje Androida z minimalną ingerencją, dzięki czemu telefon nie ma zbędnych wodotrysków, ale jak będzie w dalszej przyszłości to ciężko przewidzieć.

 

Moto X Style - 5,7", dobry aparat, wydajny Snapdragon 808, bardzo dobra jakość wykonania, stereo głośniki, ekran QHD, który moim zdaniem jest jednym z najlepszych jakie dostaniemy w telefonie, ale niestety bateria mniejsza niz w Moto X Play, wiec i czas działania krótszy, który plasuje ją podobnie jak Huawei, może troche dłużej. 

 

Z tych wszystkich wybrałbym Moto X Style, później P8, później Honor, Moto X Play i Asus na równi.

 

 

Co do baterii i czasu pracy. Najwięcej będę wykorzystywał telefon do słuchania muzyki i dzwonienia, pisania sms więc przypuszczam że czas pracy na baterii będzie dla mnie w zupełności wystarczający, kombinuję że problem Asusa bardziej leży w energożerności ekranu i w drugiej kolejności procka i karty graficznej pod obciążeniem a nie pojemności baterii.

 

Moto X Style- jeszcze większy telefon, relatywnie słaba bateria i mniej RAM to dla mnie raczej większe minusy niż jaśniejszy (raczej będę korzystać z telefonu w pomieszczeniach) i po prostu trochę lepszy ekran, znacznie lepsze głośniki ( i tak muzyki bym słuchał przez słuchawki lub z innego źródła dźwięku) i trochę lepsza jakość wykonania plusy.

 

Co do P8 wydaje mi się że podobnie jak przy Moto- mamy po prostu delikatnie inne preferencje.

 

Honor I Moto X Play wydają mi się na ten moment dosyć podobnymi i gorszymi opcjami odpowiednio od P8 i X Style więc przynajmniej na chwilę je wstępnie skreślam.

 

 

Wydaje mi się że trochę rzecz w tym że moja (przewidywana) specyfika korzystania z telefonu jest raczej nietypowa.

 

 

Znaczy przez większość czasu korzystałbym głownie z telefonu jako urządzenia do komunikacji (jak Pan Bóg przykazał :D ), odtwarzacza Mp3 i zegarko-budzika, i tylko średnio jakie 45 min-1h dziennie łacznie poświęcał na przęgladania neta, oglądanie czegoś czy notowania na telefonie.

 

Z kolei gdy chciałbym wykorzystać tą moc (4GB RAM i mocny procek w Asusie) to są to raczej dopiero wtedy gdy jadę pociągiem, busem czy jako pasażer w samochodzie i mogę bez problemu skorzystać np. z takiego urządzenia http://www.x-kom.pl/p/207228-powerbank-tp-link-power-bank-tl-pb10400-powerbank-10400mah-2xusb.html więc ta energożerność i krótki czas pracy pod obciążeniem na baterii traci na znaczenie. A i tak nawet w podróży raczej wolę posłuchać muzyki i np. poczytać już nie na telefonie.

Kupowałbym też od razu etui produkcji Asusa za około 100 zł wiec nie odczułbym raczej drobnych niedociągnięć w wykonaniu.

 

Musze jeszcze to przemyśleć, może ostatecznie wybiorę Moto X Style, ale no ten moment tak wygląda z mojej strony. Daje sobie jakieś 3-4 na podjęcie ostatecznej decyzji i dokonanie zakupu.

 

I jeszcze raz dzięki za pomoc.

 

edit. Te "45 min-1h dziennie  na przęglądania neta, oglądanie czegoś czy notowania na telefonie."

 

jest jeszcze raczej zawyżone, bardziej chodziło mi o to że rzadko korzystał bym dłużej w czasie jednego dnia z tego typu funkcji nie biorąc pod uwagę dłuższych podróży.

Edytowane przez Friendly_HiveMind
Link to post
Share on other sites

Ok, biorąc pod uwagę, jak będziesz korzystać ze swojego telefonu to faktycznie Asus będzie dobrym wyborem. Nie ma co przepłacać za funkcje czy rozwiązania z których po prostu nie będziesz korzystać. Za tą cenę Asus jest świetnym wyborem i mocy na codzienne użytkowanie nie będzie brakować teraz, jak i za dwa lata.

Ah i jeszcze jedno przy okazji Asusa, niby oficjalnie wspiera karty microSD do 64GB, ale w rzeczywistości ludzie wrzucają 128GB i też telefon je bez problemu czyta! :)

Jak kupisz daj znać jak wrażenia  :)

Link to post
Share on other sites

Xperia Z3 kusi, właściwie głównie tym że podobno jest wyjątkowo dobry źródłem dźwięku dla słuchawek.

 

Tyle że mam ogromne wątpliwości że ta różnica (i lepszy ekran, i ciut lepszy procek) jest warta 360 zł, 1 GB RAMU i braku 2 slota na SIM (jako że planuje wyjazd do GB do pracy to ma to dla mnie [jakieś] znaczenie) , zwłaszcza że to już naprawdę byłoby na granicy mojego budżetu i np. żeby dokupić etui musiałbym chwilę poczekać, a uważam że przy planach użytkowania telefonu przez 3-4 lata warto o niego dbać od początku.

 

Generalnie jestem otwarty na zmianę decyzji ale na ten moment raczej zostanę przy Asusie, musiałbyś rzucić trochę więcej informacji i argumentów żeby mnie przekonać.

 

 

S5 skreślam ze względu na 2 GB RAMU i cenę, generalnie przeglądając specyfikację odnoszę wrażenie że ten telefon (w porównaniu z konkurencją) jest warty najwyżej 1300-1400 złoty i przepłaca się za napis Samsung na telefonie,

Link to post
Share on other sites

Powiem szczerze że Zuk wygląda lepiej od Asusa, te 1GB RAM na pierwszy rzut oka jest aż nadto rekompensowane.

 

Kusi zwłaszcza mocna bateria, czytnik linii papilarnych i Android 6.0 z Cyanogen Mod.

 

 

Zastanawiam się tylko czy Dual Sim oferuje te same możliwości co w Asusie.

 

Brak możliwości rozszerzenia pamięci powyżej 64GB raczej nie robi mi żadnej różnicy, 50 GB wolnego miejsca to i tak pewnie 2-3 razy więcej niż będę wykorzystywać.

 

 

Upewniam się tylko czy Zuk nie ma jakiś niewspomnianych w recenzji minusów względem Asusa, bo telefon wygląda na lepszy od Zenfone 2, a cena z wszystkimi potrzebnymi akcesoriami wychodzi mi tylko 50-100 zł wyższa (nie jestem pewien czy potrzebuję jeden z kabli nie dołączany fabrycznie do telefonu). Jak ktoś coś wie to proszę, niech napiszę.

 

No i ta bateria, aż się rozmarzyłem.

 

 

Tylko trza by zagryźć zęby i poczekać te 2-4 dni aż przyjdzie z zagranicy :menda: .

 

 

Dzięki wielkie za tę propozycję na ten moment myślę że jest genialna.

Edytowane przez Friendly_HiveMind
Link to post
Share on other sites

Na ten moment wygląda to dla mnie tak;

 

1. Lenovo Zuk Z1

2. Asus Zenfone 2

3. Xiaomi Mi4c

 

Nie bardzo widzę w czym Xiaomi przewyższa Lenovo, różnice w cenie są na tyle niewielkie że nie mają dla mnie znaczenia.

 

 

Ps. Tak naprawdę to widzę, Xiaomi jest 50 g lżejsza ale nie wydają mi się żeby robiło mi to jakąś większą różnicę.

Link to post
Share on other sites

Mi4c ma nowszy i troche wydajnieszy procesor. Teoretycznie gwarantuje lepszą wydajność i wsparcie, ale w rzeczywistości różnie może być. ZUK to eksperyment Lenovo, który może, ale nie musi być kontynuowany. Na tą chwilę jest zapowiedziany Zuk Z2 oraz Android 6.0 dla Z1, więc myślę, że telefon nie zostanie szybko zapomniany. Jeśli wizualnie Ci się podoba (ja z kolei uważam, że do najpiękniejszych nie należy) to myślę, że będziesz z niego zadowolony, bo mocy (i pochodnych) mu raczej nie zabraknie :)

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...