Skocz do zawartości

Recommended Posts

I teraz niech kto powie że chińskie słuchawki są słabe, to zwyczajnie wyśmieję w twarz :)

ktoś tu ma mnie na myśli? :D możesz śmiać ale nie zmienię zdania :D

 

 

 

Moje Szumiki odebrałem. Na pierwszy ogień Agnes Obel. Nie mam teraz porównania bezpośredniego, ale z pamięci to chyba TS-671 jednak lepiej się w tym repertuarze sprawdzają. No nic posłucham dłużej to ocenię. Za chwilę cięższy repertuar :bicz:

 

--EDIT--

 

Karwa miałem tu jakieś Dolby włączone, bosze jak to kaszaniło dźwięk! Bez tego dwie póły wyżej! Wiolonczela zaczęła grać! No teraz to ma sens.

Możesz przypomnieć jaki masz model? nie mogę znaleźć tego w postach 

Link to post
Share on other sites

Pewnego dnia moje X2 przestały grać w 90%. Był tylko lekko słyszalny sopran i to tylko po 1 stronie. Słuchawki oddałem do serwisu. Po 12 dniach dostałem całkiem nowe :D Naprawdę jakby ktoś bał się o jakość serwisu to z mojej strony naprawdę polecam. W każdej chwili można sprawdzić status naprawy co także cieszy. Cieszę się podwójnie, gdyż moja sztuka była powystawowa i miała małe uszkodzenie. Teraz wszystko pachnie fabryką i nie ma żadnych śladów naprawyno i  gwarancja liczona od nowa  :D

 

Ps: Nie wiem dlaczego, ale nowa sztuka ma ciut inne pady. Są wyższe i krótszy welur. Jak dla mnie zmiana na plus. 

Link to post
Share on other sites

No cóż, nie musisz podzielać mojego zdania.

 

Chciałbym ludziom po prostu otworzyć oczy na pewne sprawy. Sam mając słuchawki za 100zł-200zł byłem strasznie ciekaw, jak mogą grać te za 500zł i więcej. Po 2 latach takiej zabawy okazuje się, że progres jest, ale wzrost ceny tym spowodowany jest ogromny. Dla przykładu wśród uznanych Beyerów jest model T90, który dla mnie jest asłuchable, ostre, przeszywające do szpiku kości brzmienie. Ja mam za to płacić prawie 2k? Masakra.

 

Nie ma słuchawek idealnych i nie będzie, trudno jest mówić, też o lepszych / gorszych kiedy to jeden woli bas, a drugi zrównoważenie. W każdym razie wiązanie ceny z jakością jest złudne i często zaprowadza ludzi w kozi róg. Oczywiście są tacy, którzy jakieś pojecie mają i wiedzą, które słuchawki są warte zakupu, a które to gunwo w srebrnym papierku.

 

Tutaj na tym forum, jednak wiara celuje w budżetowe słuchafony, budżetowce wśród których gejmingi stanowią lwią część rynku. Moje zachowania i sposób działania są nieco ekscentryczne, ale dzięki temu ktoś to zauważa i skusi się na sprzęt, który w moim mniemaniu jest wart wspomnienia, czy zakupu. Znakomita większość osób, która kupi polecone przeze mnie słuchawki jest zadowolona, jako, że nie znalazł się taki, coby każdego zadowolił :) Nie uzyskuję żadnych profitów z tego tytułu, po prostu chciałbym, aby jak najmniejszy kawałek przypadł gejmingowi z Chin sprzedawanemu pod znanymi markami.

 

To nie z mojej winy takie Superluksy czy Takstary mają się dobrze na rynku, ponieważ biorąc pod uwagę ich cenę i jakość dźwięku tak to niestety wygląda. Ja nie kreuję rynku, tylko wybieram coś ciekawego z tych ochłapów.

 
Oczywiście można iść w jakieś ciężko dostępne używki, które są uznane i kosztują podobnie, ale problemem jest fakt, że niełatwo je znaleźć, więc trudno je polecać ogółowi. Po co komu słuchawki, których musiałby szukać kilka miesięcy?
 
Miłego dnia życzę :D
Edytowane przez FeX
Link to post
Share on other sites

FeX ma bardzo dużo racji. W moim odczuciu z drogimi słuchawkami jest jest z drogimi samochodami - dobrze jest się wcześniej nauczyć jeździć na czymś tańszym i gorszym, żeby potem wybrać i docenić coś lepszego. Dodatkowo nawet najbogatsi nie potrzebują jeździć Maybachem czy Rollsem, bo wystarcza im Skoda.

 

Macie wywalić masę kasy na premium, to dobrze wcześniej sobie słuch wyćwiczyć na czymś gorszym. Do tego przy słuchaniu streamów, youtube czy graniu na prawdę nie potrzeba słuchawek za 1000 zł. Dobrze grające i wygodne można znaleźć za 150 - 300 zł. Potem natomiast świadomie wybrać coś lepszego - pod względem dźwiękowym, wykonania jak i marki, uprzednio poznawszy swoje preferencje co do barwy dźwięku.

 

Słuchajcie muzyki a nie sprzętu! To dużo lepsze dla zdrowia jak i dla portfela ;) 

Link to post
Share on other sites

ok spróbujmy to sprawdzić :)

jeśli możesz, znajdź coś dla mnie do 200zł.

Szukam mocnego basu, ale zrównoważonego, który nie przesłoni reszty dźwięków.

Raczej V

Muzyka:

tools, metallica, coma, linkin park, deftones, 

 

 

Jeśli trafisz w mój gust przyznam Ci rację, a wierz mi, że chętnie pozytywnie się zdziwię :)

Więc najlepiej żeby były do zamówienia w jakimś sklepie, który przyjmuje zwrot do 14dni żebym mógł w razie czego oddać albo zobaczyć na miejscu - dlatego typowy aliexpress odpada.

 

zabawmy się trochę :)

 

oczywiście rozmawiamy o słuchawkach nausznych/wokółusznych zamkniętych.

Edytowane przez adam_anton
Link to post
Share on other sites

ok a co na to @FeX ? :)

 

A ja na to, jak na lato :)

 

HD669 mogą się spodobać.

 

Nie rób ze mnie jasnowidza, bo nim nie jestem. Nie potrafię stwierdzić, że coś dla Ciebie będzie dobre, zayebiste. Jestem w stanie podać jakieś propozycje, które za niedużą kwotę mogą już zadowolić. Znacznie prościej jest powiedzieć kup AKG K612Pro albo DT990Pro, czy inne premium za 600-700zł lub więcej, ale właśnie tego wolę unikać, po prostu. Da się dobrze posłuchać za nieduże kwoty i od tego radzę zaczynać, a droższe słuchawki radzę odsłuchiwać w sklepie lub z opcją 14 dniowego zwrotu, bo bywa różnie.

 

Mnie bardzo niemiło zaskoczyły DT990 Edition 600Ohm, no nie mogłem tego słuchać na dłuższą metę... a kupiłem na promocji w sklepie stacjonarnym za gotówkę, przy odsprzedaży strata rzędu 70-100zł.

Edytowane przez FeX
  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

Audiofanatyk "W 669 podobała mi się izolacja oraz ich ogólna agresywność. W Rockmasterach podoba mi się zaś ich przyjazność wobec użytkownika i muzyki, jakiej słucha. Wbrew pozorom są bowiem bardzo uniwersalnie brzmiące i przede wszystkim – bardzo synergiczne z większością segmentu budżetowego. Grzechem byłoby zatem tych zalet nie wykorzystać, jednocześnie pamiętając, że to wciąż budżetówka, toteż wymaganie od nich faktycznie audiofilskiego pułapu, tak samo jak od HD669, byłoby wysoce naiwne"

 

Dzisiaj siądę przy Encorach, 669 mam kłopot żeby zlokalizować w Warszawie. 

Będę miał też na chwilę m20x i zobaczymy co z tego wyjdzie.

Link to post
Share on other sites

A teraz zapytaj Kuby co to jest "audiofilski pułap" :) Tworzenie takiego bloga też opiera się na pewnych regułach, chociażby fakt, że wprowadzono tam ocenę liczbową, co przekłada się na lepsze/gorsze. Znając nieco Kubę wiem, jakie on ma zapatrywania na ten temat, no ale jakie ono może być kiedy dysponuje on wieloma drogimi zabawkami :)

 

Fakt, stara się być obiektywny na tyle, na ile może. Ma też oceny słuchawek z którymi kompletnie się nie zgadzam, chociażby ATH-R70x. Zachęcam spróbowania samemu niż zaczytywania się i czerpania wiedzy tylko z pisma.

 

Czasem bywa, że czytam jakiś tekst i za cholerę nie odpowiada on temu, co słyszę mają sprzęt na głowie. Taka kolei rzeczy. Nie mówię tutaj tylko o Audiofanatyku, a ogólnie o dostępnych tekstach.

Edytowane przez FeX
Link to post
Share on other sites

Nie rozumiem pytania

Bo wersja na mini USB nie działa na każdym telefonie. Albo działa i przy zmianie utworu wywala się.

To co jest dostępne od dawna(mini USB): http://www.shenzhenaudio.com/smsl-m2-headphone-amplifier-external-dac-decoder-sound-card.html , a tu zmodyfikowany DAC(micro USB) http://www.komputronik.pl/product/328382/Elektronika/Peryferia_PC/SMSL_M2.html

Link to post
Share on other sites

Działanie takich DAC-ów zależne jest od wsparcia w samym telefonie, mimo wsparcia USB Audio od którejś tam wersji Androida nie każdy dostawca telefonów wspierał odtwarzania dźwięku przez USB. Tą aktualną M2 testował mój kolega z jakimś telefonem Asusa i u niego działa to bez problemu.

 

Z linka który podałeś wychodzi, że w Polsce jest taniej niż w Chinach :D

Edytowane przez cooger
Link to post
Share on other sites

Te DAC-e z tego co pamiętam jak wyszły były po >40$. Szybko cena skoczyła do 50EUR. W tym nowym jest inny kontroler USB w środku.

 

Co do SMSL kiedyś słyszałem trochę dobrych opinii o tym http://www.shenzhenaudio.com/smsl-sd793-ii-pcm1793-dir9001-dac-digital-audio-decoder-headphone-amplifier.html tylko to już nie na USB i mało mobilne :D

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...