Skocz do zawartości

Recommended Posts

Gość vrongol116

1.Konfiguracja komputera: 

Płyta główna: AS Rock Fatal1ty H87 Performance
Zasilacz: Cooler Master G550M ATX 550W
Procesor: Intel Core i5-4670K 3.4GHz

Pamięć RAM: Crucial Ballistix 8GB (2x4GB) DDR3 1600MHz

Karta graficzna: Gigabyte GTX960 Windforce 2X 4GB

Dysk twardy: Western Digital Caviar Blue (WD10EZEX) 1TB

Komponent, którego dotyczy problem: Prawdopodobnie jest to karta graficzna. Od jakiegoś czasu grając w obojętnie jaką grę wywala mi błąd:
"Sterownik ekranu przestał odpowiadać, ale odzyskał sprawność. Sterownik ekranu NVIDIA Windows Kernel Mode Driver, Version 361.75 przestał odpowiadać, ale odzyskał sprawność."

2.System operacyjny: Windows 10 Enterprise x64

3.Zmiany wprowadzone w systemie i sprzęcie przed wystąpieniem kłopotów:
Z początku format dysku, instalacja ponownie Windowsa 7 Home Premium x64. Na tym systemie instalacja sterowników do karty graficznej różnymi sposobami: Program Slimdrivers, potem z płyty CD, potem z głównej strony producenta i za każdym razem nic się nie zmieniło. Kolejną zmianą było odesłanie karty graficznej na gwarancji, czekałem na nią 2 tygodnie, po 2 tygodniach przysłali mi ją i zdecydowałem się zmienić system z Windowsa 7 Home Premium x64 na Windows 10 Enterprise x64. Z początku było wszystko jak należy, grałem trochę w różnego typu gry, ale potem znów zaczął się ten sam błąd pojawiać. Znów zacząłem przeinstalowywać sterowniki, ale nadal bez skutku. Czytałem w Internecie na różnych forach, że to może być zasilacz. Za mało mocy? Nie mam pojęcia... Również czytałem o napięciu karty graficznej by je jakoś zmniejszyć czy jakoś tak... Nie wiem o co chodziło dokładnie bo nigdy tego nie robiłem i nawet nie wiem gdzie to zrobić i w jaki sposób. Proszę o pomoc bo mam już dosyć tego błędu. Nie mogę w nic pograć, czasem podczas siedzenia na samym facebooku zrobi mi się czarny ekran, w głośnikach słychać dźwięk podobny do "wiertarki" i muszę użyć tylko twardego resetu. Podczas wchodzenia w np. Wiedźmina 3 pogram chwilkę, a potem robi mi się czarny ekran, czasem wyrzuca do pulpitu i pojawia mi się błąd, który napisałem wcześniej, z tym sterownikiem ekranu, który ponoć przestał działać, ale odzyskał sprawność... Nie rozumiem tego, naprawdę. Proszę o pomoc :) Pozdrawiam serdecznie.

4.Używany program antywirusowy: ESET Smart Secirity

5.Wykonane czynności w celu naprawy problemu:
Jak opisałem wcześniej: Kilkukrotna reinstalacja systemu Windows. Dwa razy format na Windows 7, a potem po przyjściu karty graficznej od producenta (bo oddałem na gwarancji) zmiana na Windows 10. Reinstalacja sterowników przez program Slimdrivers, potem z płyty CD, a także z głównej strony producenta. (Oczywiście przed każdym innym sposobem instalacji odinstalowałem wszystkie sterowniki by zainstalować na czysto)

 
Link to post
Share on other sites
Gość vrongol116

Możliwe, że karta działa niestabilnie na taktowaniach ustawionych przez Gigabajta.

 

Ściągnij Msi Afetrburner i zmniejsz częstotliwość rdzenia i pamięci o 50MHz.

 

A nie zepsuje to karty? Nie będzie z tym żadnych problemów? 

Link to post
Share on other sites

A nie zepsuje to karty? Nie będzie z tym żadnych problemów? 

Nie ma szans żeby zmniejszenie taktowań w jaki sposób uszkodziło kartę.

Gigabyte często za wysoko taktuje swoje karty zwłaszcza jeżeli chodzi o NV. Nie jesteś pierwszy i ostatni, który ma problem ze stablinym działaniem karty od Gigabajta po ich OC.

Link to post
Share on other sites
Gość vrongol116

Nie ma szans żeby zmniejszenie taktowań w jaki sposób uszkodziło kartę.

Gigabyte często za wysoko taktuje swoje karty zwłaszcza jeżeli chodzi o NV. Nie jesteś pierwszy i ostatni, który ma problem ze stablinym działaniem karty od Gigabajta po ich OC.

Rozumiem :) Czyli w tym programie MSI Afterburner mam ustawić niżej: Core Clock i Memory Clock? 

Link to post
Share on other sites
Gość vrongol116

Pobierz GPU-Z i HWiNFO64. W GPU-Z z  pytajnika uruchom Render test i przełącz na zakładkę Sensors, a HWiNFO uruchom z zakładki Sensor- only. Zrób screen w czasie testu i z widocznymi wartościami jak niżejhttp://i.imgur.com/7EgS7Yo.jpg?1

 

To mój test z tych dwóch programów. Zrobiłem jak napisałeś:

 

http://zapodaj.net/images/229f296a5b29f.jpg

Link to post
Share on other sites
Gość vrongol116

Zaglądałeś do linka,który podałem? U mnie było to samo a po zmianie pewnej wartości w rejestrze systemu problem minął....

tak :) zrobiłem to z tym rejestrem :) ale obniżyłem również za pomocą programu taktowanie karty ;) na razie nie ma problemów, zobaczymy dalej

tak

a o ile dać w dół obie opcje? bo mam na 0 i obniżyłem Core Clock na -20 i Memory Clock na -90. Czy to wystarczy?

Link to post
Share on other sites
Gość vrongol116

Sprzętowo masz wszystko w porządku. Myślę, że możesz przetestować tylko zgodnie z zaleceniem jarrino odnośnie rejestru, a obniżanie parametrów karty odłóż na później. Kupiłeś kartę za ponad 1000 PLN, a zrobisz taką za 700.

Właśnie zrobiłem to z tym rejestrem i też z obniżeniem parametrów i nadal to samo. Przed chwilą wywaliło mnie z Wiedźmina 3 i wyświetliło ten błąd. Może niżej te parametry dać? Jeśli tak to na ile? Bo sam nie mam pojęcia :(

Tak to obniżyłem z 0 na:

http://zapodaj.net/images/f86253fbc977e.jpg

 

Link to post
Share on other sites

Czy BIOS dla płyty jest aktualny? Podaj jego wersję.

 

Przywrócić ustawienia fabryczne karty graficznej. Zainstalować sterownik główny+PhysX - żadnych innych dodatków, które domyślnie się z tym instalują. Jeśli nadal nie pomoże spróbuj poprzedniej wersji sterownika NVidia.Do deinstalacji sterów uzywaj http://www.guru3d.com/files-details/display-driver-uninstaller-download.html

Edytowane przez Marqvs
  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites
Gość vrongol116

Czy BIOS dla płyty jest aktualny? Podaj jego wersję.

 

Przywrócić ustawienia fabryczne karty graficznej. Zainstalować sterownik główny+PhysX - żadnych innych dodatków, które domyślnie się z tym instalują. Jeśli nadal nie pomoże spróbuj poprzedniej wersji sterownika NVidia.Do deinstalacji sterów uzywaj http://www.guru3d.com/files-details/display-driver-uninstaller-download.html

Bios zaktualizowałem. Przywróciłem ustawienia fabryczne karty graficznej i nadal nic.... :( Nie mam już pojęcia co się dzieje...

Link to post
Share on other sites
  • 7 miesięcy temu...

Witam. Ja rownież mam taki problem. Komunikat brzmi tak samo tylko napisane jest sterownik ekranu intel hd przestał odpowiadać, ale odzyskał sprawność . i niewiem czy to ma cos wspolnego z tym ze podczas ogladania filmów mam po jednej stronie paski takie lagi. i to nie przy kazdym filmie. np na yt kazdy film. ale np seriale jak ogladam na vod to tylko reklamy maja taki paski. czy to ma cos wspolego? dodam jeszcze ze mam nowy swiezy komputer vaio z firmy ktora wgrala swiezo wind 10 a poprzednio byl tu wind 8.  oraz zauwazylam jeszcze ze gdy odlacze kabl zasilania to paskow i komunikatow nie ma. gdy laptop pracuje na kabli to jest ciagle taki blad. Prosze o pomoc.

Link to post
Share on other sites
  • 3 miesiące temu...

Czy BIOS dla płyty jest aktualny? Podaj jego wersję.

 

Przywrócić ustawienia fabryczne karty graficznej. Zainstalować sterownik główny+PhysX - żadnych innych dodatków, które domyślnie się z tym instalują. Jeśli nadal nie pomoże spróbuj poprzedniej wersji sterownika NVidia.Do deinstalacji sterów uzywaj http://www.guru3d.com/files-details/display-driver-uninstaller-download.html

Witam-Powiem tylko tyle :ta rada sprawiła ,że mój komp wrócił do normalnej pracy i już się nic nie dzieje . Odinstalowałem tym programem sterowniki do nvidi .potem zainstalowałem sam sterownik główny a na koniec osobno physx. Wielkie dzięki - wszystko przez ten syf z nvidi w dodatku zasłaniały mi w czasie gry takie ikonki mikrofonu minimapki .Komp 9 roczek  po wymianie dysku i grafy postawiłem nowy system win 8.1 ,śmigał jak ta lala ,niestety pod koniec gwarancji dysku wykryłem bady na dysku ,dostałem nowy i znowu zainstalowałem system ,po instalacji na czystym systemie pokazała mi się ta zmora :sterowni ekranu przestał działać ale odzyskał sprawność - nic nie pomagało ,instalowałem starsze wersje bo na poprzednim dysku ten numer wyszedł a tu nic ,myślałem ,że przyszedł już czas na tego dziadka a tu niespodzianka i teraz śmiga jak nowy .Jeszcze raz wielkie dzięki .

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites
  • 1 rok później...

Czy BIOS dla płyty jest aktualny? Podaj jego wersję.

 

Przywrócić ustawienia fabryczne karty graficznej. Zainstalować sterownik główny+PhysX - żadnych innych dodatków, które domyślnie się z tym instalują. Jeśli nadal nie pomoże spróbuj poprzedniej wersji sterownika NVidia.Do deinstalacji sterów uzywaj http://www.guru3d.com/files-details/display-driver-uninstaller-download.html

 

Skąd to wszystko pościągać? Bo co strona to inna wersje.

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...