Skocz do zawartości

Porządny PC do ogólnych zastosowań z naciskiem na gry, 4500 zł


Recommended Posts

Witam serdecznie !

 

Zdaję sobie sprawę, jak wiele jest podobnych tematów, dlatego na wstępie bardzo przepraszam - lecz muszę założyć swój temat, by na 100% utwierdzić się co do sensowności mojego zestawu :) Może od razu przejdę do obowiązkowych podpunktów:

  • Zastosowanie komputera: Ogólne domowe zastosowanie (internet, photoshop, filmy, itd) + Gry
  • Maksymalna kwota jaką dysponujesz: 4500 zł
  • Kiedy zamierzam kupić komputer? w przeciągu najbliższego tygodnia
  • Czy będziesz podkręcać sprzęt?: Mam zamiar (choć się na tym nie znam), by uczynić zestaw możliwie najwydajniejszym
  • Specjalne wymagania: raczej nie. Aby był możliwie wydajny :)
  • Jaką rozdzielczość posiada Twój monitor?: 1680x1050, 22 cale. Po zakupie komputera, prawdopodobnie przesiadka na jakieś porządne IPS 24 :)
  • Których części potrzebujesz?: Tylko PC.
  • Czy posiadasz jakieś części ze poprzedniego komputera? Napęd DVD oraz dysk twardy.
  • Własna propozycja zestawu: http://www.esc.pl/build.php?edit=1&products_id=71126

Waham się co do:

1. Chłodzenia. Warto dołożyć te 3 dyszki do Grandisa? Czy Fortis 3 spokojnie wystarczy?

2. Ram. Mam dylemat między tym Kingstonem, a Crucialem 2400MHz CL16 Ballistix Sport. Czy może jest jeszcze jakaś lepsza alternatywa?

3. Grafika. Tyle się naczytałem, że już totalnie zgłupiałem i nie wiem, czy brać tą MSI Gaming, czy może wybrać EVGE (jest tańsza :) ), tudzież Asusa Strix?

 

Tematem ogólnie jestem pochłonięty od początku roku, liczyłem że potanieje trochę sprzęt, a z tego co zaobserwowałem - jest tylko drożej :cry: Dlatego zdecydowałem, że nie ma na co czekać, tylko zamawiać póki bardziej nie podrożeje..

 

Na koniec dodam jeszcze, że sprzęt zamierzam zamówić w esc.pl. Nigdy nie zamawiałem gotowego komputera na odległość, stąd parę moich wątpliwości - lepiej go będzie złożyć samemu, czy mogę liczyć że esc.pl zrobi w miarę dobrą robotę przy składaniu? Oraz jak wygląda wysyłka takiego "gotowca", czy nie jest on podatny na jakieś uszkodzenia, podczas wysyłki kurierem? Środek budy będzie jakoś zabezpieczony? Macie jakieś doświadczenia ? :)

 

Liczę na Waszą pomoc, za każdą odpowiedź z góry bardzo dziękuję ! :)

 

Link to post
Share on other sites

 

 

1. Chłodzenia. Warto dołożyć te 3 dyszki do Grandisa? Czy Fortis 3 spokojnie wystarczy?

 

Fortis wystarczy

 

 

 

Ram. Mam dylemat między tym Kingstonem, a Crucialem 2400MHz CL16 Ballistix Sport. Czy może jest jeszcze jakaś lepsza alternatywa?

 

Obojętnie co wybierzesz.

 

 

 

Grafika. Tyle się naczytałem, że już totalnie zgłupiałem i nie wiem, czy brać tą MSI Gaming, czy może wybrać EVGE (jest tańsza ), tudzież Asusa Strix?

 

Gigabyte z wydajniejszym chłodzeniem i bdb potencjałem OC. Chłodzenie jest jednak glośne. EVGA ma półpasywne po wgraniu nowego biosu. Złotym środkiem może być tutaj po środku właśnie sus GeForce GTX 970 Strix DirectCU II 4GB DDR5 256Bit (1178/7010)

 

 

 

lepiej go będzie złożyć samemu, czy mogę liczyć że esc.pl zrobi w miarę dobrą robotę przy składaniu?

 

Lepiej złożyć samemu. Esc.pl raczej lipy nie robi ale i tak transporcie mogą dziać się niesamowite rzeczy. 

 

 

 

Macie jakieś doświadczenia ?

 

Co do zestawu osobiście nie mam. Jak zamawiam to pojedyncze podzespoły.

 

 http://forum.benchmark.pl/topic/200934-monta%C5%BC-komputera-esc/

Link to post
Share on other sites
  • 2 tygodnie później...

Dzięki za odpowiedź ! :) Padła decyzja, że złożę sam, żeby wyeliminować ewentualność, że kurier będzie miał akurat zły dzień, czy coś :P GPU zakupię prawdopodobnie Asusa, na morelach za 1549 jest chyba niezłym wyborem. Płytę ostatecznie wezmę MSI M3 Gaming, z tego względu że ma lepszy układ dźwiękowy :)

 

Chciałbym tylko prosić o poradę w sprawie tego ramu.. Który będzie najlepszym wyborem? 2400? 2666 Mhz ? Cl 15, czy może 12? Cenowo do 250 zł :)

Link to post
Share on other sites

 

 

Płytę ostatecznie wezmę MSI M3 Gaming, z tego względu że ma lepszy układ dźwiękowy

Wolałbym Xonara dodatkowo kupić niż wybierać MOBO ze względu na integrę...

 

 

 

Chciałbym tylko prosić o poradę w sprawie tego ramu.. Który będzie najlepszym wyborem? 2400? 2666 Mhz ? Cl 15, czy może 12? Cenowo do 250 zł

2666 MHz CL 15. 

Link to post
Share on other sites
Płytę ostatecznie wezmę MSI M3 Gaming, z tego względu że ma lepszy układ dźwiękowy :)
Bierz MSI Z170A-G43 PLUS - mobo ma mocną i dobrze chłodzoną sekcje zasilania,spokojnie uciągnie OC i ma wszystko co potrzeba.A w sprawie dźwięku to tak jak nos_tro,nie ma sensu wybierać Mobo ze względu na integrę,tylko kupić Xonara.

@Up pamięci RAM są ok.

Edytowane przez Deusjarek
Link to post
Share on other sites

 

 

mówisz, że nie warto dopłacić trochę do M3 ? Nie ma różnicy jeśli chodzi o sekcje zasilania itd ?

Tyle samo faz ma podane wyżej MSI Z170 G43 co G3 Gaming. Jak chcesz dobry dźwięk to dokup kartę dźwiękową asus xonar. 

Link to post
Share on other sites

Dobra, przekonaliście mnie Panowie, bez sensu w takim razie dopłacać do tej M3. Wszystko mam już ustalone, wielkie dzięki za pomoc i zainteresowanie moim tematem ! :)

 

Jeszcze tylko jedną kwestię chciałbym poruszyć.. czy w przypadku Evgi 970 SSC ACX 2.0+, również trzeba będzie wgrywać inny bios żeby chłodzenie funkcjonowało jak należy? Jeśli tak, to czy jest to jakiś skomplikowany proces dla laika? :)

Edytowane przez wolapark
Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...