Skocz do zawartości

Problem z podkręceniem Radeona R9 270x od Gigabyte


Idź do rozwiązania Problem ogarnięty przez kamil_18_19,

Recommended Posts

Witam serdecznie! 

Posiadam Radeona 270x od Gigabyte,jest to niezła karta ale wpadłem na pomysł by ją podkręcić żeby uzyskać więcej fpsów w Wiedźminie.Wszystko super pięknie podkręciłem jakieś 2 tyg temu było dobrze,następnego dnia d**a.W teorii były na tych suwakach do podkręcania ( podkręcam programem od AMD ) napisane takie wartości na jakie podkręciłem lecz na zegarach wyżej wartości taktowania GPU i pamięci były takie jak bez podkręcania,nie podkręcałem o duże wartości lecz o takie które dadzą efekt.Na dodatek gdy wchodziłem w zakładkę gdzie można podkręcać,wartości początkowe taktowania pamięci wynosiły takie jakie chciałem uzyskać po podkręceniu więc nie mogłem ręcznie ich zmniejszyć. Reinstall programu nie pomagał kilka dni temu przerzuciłem się na win10 i znów spróbowałem podkręcić bo jednak te 5 fps więcej to akurat granica komfortu grania,lecz niestety tak samo jak wcześniej dołączam ssa z programu.Pozdrawiam :) 

 

SS programu: https://scr.hu/wAPa8a

Link to post
Share on other sites

Po pierwsze do oc używa się msi afterburner, po 2 trzeba suwak od zasilania max w prawo czyli +20% następnie podwyższasz taktowanie od 50Mhz rdzeń i testujesz jak dojdziesz do stabilnego zegara lecisz tak z pamięciami. W msi zapisujesz profil i zaznaczasz żeby oc włączało się razem z kompem. Do testów polecam 3d Mark oraz OCCT a następnie grę. w OCCT używasz połowę pamięci karty jaką masz dostępną i schadery zapodajesz na 7. Na koniec w MSi zmienisz krzywą wentyli żeby 1-3% wiały więcej na danej temperaturze. Ja swoją 270 mam na 1000/1500(6000 efektywne) bez zmiany napięcia ( bo jest zablokowane). Jak zrobiłeś upa do 10 przeinstaluj sterowniki do Windows 10 najnowsze to 16.1.1

Edytowane przez kamil_18_19
  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

A więc tak,przeprowadziłem sporo testów,udało mi się ustawić taktowania na takich poziomach by nic nie wywalało i było stabilnie.Ale pojawił się podobny problem,mianowicie w MSI afterburner jest ustawione 1530MHz taktowanie ale obok widze bite 1400MHz to samo z rdzeniem,podczas 3dmarka rdzeń wynosi maksymalnie tyle ile jest bez żadnego podkręcania,gdy odpale Valley Benchmark oba taktowania są takie jakie być powinny,przy całym procesie czasem dzieją się dziwne rzeczy tu sterownik ekranu nie odpowiada tutaj jak zmniejsza taktowania to artefakty zasłaniają cały 3dmark benchmark,nie wiem da się robić coś tutaj źle ? no bo wiem że ta karta nadaje się do podkręcania i nie wierze żeby dało się podkręcić tylko 50MHz na rdzeń i 100MHz na pamięć,dzięki za odpowiedź

edit: na dodatek gdy odpalam Wieśka,tekstury skaczą po całym ekranie jak naćpane i chyba kilka fpsów spadło ktoś wie jak zaradzić?
 

Edytowane przez kubasin
Link to post
Share on other sites
Za mocno podkręciłeś zapewne

 

Masz aktualne sterowniki do tej karty?

Podkreciłem zaledwie o 50MHz na rdzeń i 100MHz na pamięć to dużo? Widziałem u innych że dużo więcej im się udawało,aktualne 16.1.1

Link to post
Share on other sites

ATI słabo się kręcą zwłaszcza jak nie bawisz się napięciem ale to już ryzyko i dlatego w większości przypadków jest ono zablokowanie. Ja swoją mam niby 975 ale zawsze dawała 955 więc rdzeń mam na 1000 a pamięci z 1400 na 1500 więc praktycznie jak Ty. \Więc lipy nie ma. Zapisz profil pod 1 i ustaw w opcjach żeby msi startowało razem z systemem i żeby od razu OC zapodawało z systemem,

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

Ale problem w tym że nawet jak podkręce o te małe ilości to i tak załapują tylko na początku a później wracają do stanu początkowego 

3dMark : https://scr.hu/gJ91Dp 

Valley Benchmark: https://scr.hu/gJ9yBrtutaj wartości są takie jakie powinny,więcej po zakończeniu benchamrku nadal pamięć jest na 1500MHz

Wiedźmin 3 : Ku mojemu zdziwieniu w grze nie ma już skaczących tekstur a fpsy znacząco wzrosły :) czyli i taktowania były podkręcone :)

 

Edit: po restarcie kompa taktowanie jest podkręcone i nie spada po chwili :) ,jedynie nie wiem czemu ale maleje gdy odpalam 3dmarka ,ale to już nie problem ważne żeby w grach było podkręcone, no to problem rozwiązany,dziękuję wszystkim za pomoc :) 

Edytowane przez kubasin
Link to post
Share on other sites

w 3D marku jak zapodasz test Extreme to powinno być wyższe taktowanie, możesz sprawdzić ściągając gpu-z i zapisać log podczas grania i potem sprawdzić.

Ale np.jak gram w lola teraz to karta nie jest podkręcona,jak odpale wieśka też się nie podkręca :/ Oj chyba nie do końca działa

 

Edit: mam dwa monitory więc na bieżąco monitoruje :) 

To może ktoś podrzuci mi jakie opcje muszę mieć w MSI afterburner zaznaczone żeby śmigało wszystko może gdzieś tu jest problem

Edytowane przez kubasin
Link to post
Share on other sites

Zależy jaką masz skórkę jeżeli masz standardowa
msi-afterburner-interface-large.png

To na dole masz zaznaczyć Apply overclocking at start system startup. I oczywiście MSI musi startować z włączeniem systemu jak np. antywirus

Edytowane przez kamil_18_19
  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

Zależy jaką masz skórkę jeżeli masz standardowa

msi-afterburner-interface-large.png

To na dole masz zaznaczyć Apply overclocking at start system startup. I oczywiście MSI musi startować z włączeniem systemu jak np. antywirus

dobra potestuje zaraz czy się wyłącza czy nie,a co z resztą ustawień np.co z tym? : https://scr.hu/K7d69O

albo z tym : https://scr.hu/vrzG5B

Edytowane przez kubasin
Link to post
Share on other sites

Jak odpaliłem lola to chwile było dobrze ale później spadło i tak jest do teraz,no chyba że kompa zrestartuje wtedy prawie na pewno bedzie podkręcony zaraz popodsłam te ustawianie,czyli rivatuner mogę usunąć ? https://scr.hu/k4RGG7


Teraz to nawet jak zrestartuje komputer to nie zawsze załapuje ja nie wiem co się z tym dzieje....

Link to post
Share on other sites

No rdzeń maleje ale pamięć powinna być stała podkręcona,poza tym jak na pulpicie nie jest pamięć podkręcona to w grze też nie i własnie w tym problem że nie zawsze jest to podkręcone

BTW jak wywaliło bluescreena machine check exception to za wysoko jest podkręcone czy złe proporcje czy nie przez to ? 

Link to post
Share on other sites
  • Rozwiązanie

Jak jesteś w pulpicie to rdzeń i pamięci spadają na taktowanie pulpitowe, jak grasz w 2 D też są inne takty a dopiero w 3D są max po OC. Jak na stokowych nie miałeś Blue to raczej od podkręcenia. Dałeś suwak power max w prawo +20%

Edytowane przez kamil_18_19
  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

Wydaje mi się że już jest dobrze,czy nie gram w lola czy gram w lola czy w wieśka czy nie gram w nic to takty są podkręcone,nie wiem jak maszyna to zrobiła ale chyba musiała się po prostu przyzwyczaić do takich taktowań i teraz nie będzie się już zmieniała no cóż problem chyba zażegnany dzięki wielkie za pomoc 10 fpsów więcej w wiedźminie i w tym zwiększona jakość tekstur daje znać ^^ pozdrawiam 

Link to post
Share on other sites

Jak takty się nie zmieniają na pulpicie i są takie jak po OC to bardzo źle bo grafika pracuje na 100% i się grzeje a to wiąże się z końcem żywota. Może ja zobaczę przez teamwiver się połączę z twoim PC i to ogarnę. BO możesz uwalić prędko grafikę. Jak coś to na PW lub gg

Edytowane przez kamil_18_19
Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...