Skocz do zawartości

Recommended Posts

  • Procesor: i5 4570
  • Chłodzenie : Enermax ETS-T40-BK
  • RAM : 4x2GB G.Skill 1600MHz DDR 3
  • Płyta: Gigabyte b85m-d3h
  • Grafika: Sapphite R9 390 NITRO
  • Zasilacz: OCZ 600 W
  • Dysk Twardy: SSD Crucial 240 GB / HDD Samsung HD103SJ 1TB
  • Obudowa to Aerocool Cyclops Advance z wentylatorami Enarmax

 

Ostatnio modernizowałem mój komputer i zastanawiam się czy wymiana i5 4570 na i5 4690k ma jakiś sens?Czy lepiej przeznaczyć te pieniądze na jakieś inne graty do komputera?

 
Link to post
Share on other sites

Na i5 przesiadłem się z Phenoma X4 955 BE więc dla mnie to i tak była ogromna rewolucja.

Mocy mi nie brakuje ale odświeżałem zestaw i pomyślałem o tym procesorze. Faktem jest że na dobrą płytę główną zabrakłoby mi kasy a na obecnej prawdopodobnie podkręciłbym do 4,2 mhz.

Link to post
Share on other sites

Komputer służy mi do grania i przeglądania sieci , jest moim hobby po ciężkim dniu pracy. Co 2 lata go modernizuję żeby był w miarę aktualny tym razem padło na kartę graficzną (z hd 7870 na r9 390)  , monitor (24 cale na 27 ) i obudowę. Zostało mi na cpu ale utwierdzam się po waszych wpisach że nie ma sensu . 

Edytowane przez HotShotsXXX
Link to post
Share on other sites

Jeśli miałbym ci zaproponować jakiś upgrade to na skylake, z tym że to wiąże się z wymiana płyty i ramu

i5 6600 (K jeśli chciałbyś podkręcać)

 

Ale i tak cena a wzrost wydajności raczej wyjdzie ci słabo

Przy obecnych cenach gniazda LGA1151 taka przesiadka to marnowanie pieniadzy.

Link to post
Share on other sites
  • 1 miesiąc temu...

Stałem się szczęśliwym posiadaczem i5 6600k , płyty MSI Z170 Gaming M3 , 2x 4GB HYPERX 2400MHz DDR4.

Przy okazji wymieniłem obudowę na Aerocool aero-800 a jako chłodzenie procesora służy mi be quiet! ShadowRockSlim.

Jestem w trakcie rozglądania się za nowym zasilaczem bo mój stary OCZ StealthXStream 2 600W zaczął piszczeć.

Może macie jakieś propozycje?Temat już otworzyłem w dziale z zasilaczami więc tam zapraszam:)

Edytowane przez HotShotsXXX
Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...