Skocz do zawartości

Recommended Posts

Witam.

Mam zamiar kupić nową kartę graficzną.

Ważne jest jednak to, że będzie ona używana na monitorze o rozdzielczości 1366x768 oraz to, że mam zamiar jej bardzo długo używać, z 3-5 lat.

Chciałbym też aby jak najdłużej gry chodziły na wysokich ustawieniach w 55-60fps. (oczywiście po 3 latach na niższych ustawieniach ale dalej płynnie).

 

Sprzęt :

procesor : i5-4430

Pamięć : 2 x 4GB 1333
zasilacz : Thermaltake SP-530PCWEU OEM
 
Nie wiem co warto wybrać i od kogo. Nvidia czy Radeon oraz jaką wersję danej karty brać.
 
Mój budżet to 1550zł, ale nie muszę całej sumy wydawać jeśli nie warto.
Link to post
Share on other sites

Jaką masz obecnie kartę ? Mając perspektywę tak długiego użytkowania zaczekałbym na najnowsze Pascale/Polarisy

Tu jest problem bo nie mam innej karty, poprzednia padła ;d.

 

do takiej rozdzielczości spokojnie wystarczy

r9 280x, gtx 960 

Myślałem nad nimi ale czy dam rade długo sobie na nich pograć? Oczywiście nie na ultra po kilku latach ale  ciągle płynnie na niższych?

Najnowsze gry mają w rekomendowanych gtxa970, oczywiście jest to z myślą o lepszych monitorach ale nie będzie tak że za 2 lata już będę miał problem z płynnością?

Link to post
Share on other sites

Tu jest problem bo nie mam innej karty, poprzednia padła ;d.

 

Myślałem nad nimi ale czy dam rade długo sobie na nich pograć? Oczywiście nie na ultra po kilku latach ale  ciągle płynnie na niższych?

Najnowsze gry mają w rekomendowanych gtxa970, oczywiście jest to z myślą o lepszych monitorach ale nie będzie tak że za 2 lata już będę miał problem z płynnością?

 

Primo ewidentnie unikać R9 280/280X. To GCN 1.0 który premierę miał w 2011 r i nie widzę by sobie dobrze radził przez następne 5 lat. Secundo z kartami Nvidii jest taki problem od lat że olewa starsze konstrukcje, a może inaczej, nie tyle olewa co przestaje w nowych grach je wspierać. Czasami aż żal patrzeć jak wypadają GTX-y 780 które po premierze kosztowały 2500-2700 zł na tle R9 280X za które ludzie kilka miesięcy później płacili 1400 zł. Tertio na dzień dzisiejszy chyba najlepszym zakupem będzie R9 380X który jeszcze przez wiele lat powinien sobie radzić w rozdzielczości 720p. W tej rozdzielczości będzie go cechować wydajność na poziomie GTX 970/780Ti - R9 390/390X w rozdzielczości 1080p. Osobiście wybrałbym jeszcze inną opcję. Kupił 750 Ti i przeczekał do premiery Pascal/Polaris. Potem wybrać najlepszą opcję kart w przedziale 1000-1200 zł i sprzedać GTX 750Ti. Strata nie powinna być wielka bo na rynku wtórnym na razie tych kart jak na lekarstwo, a popularność mają wciąż dużą. Następcy GTX 960/R9 380/380X będą jeszcze bardziej wydajni/nowocześni i na pewno już wystarczą na 5 lat w 720p łącznie z uwzględnieniem DX12 i Vulcana.

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...