Skocz do zawartości

Telefon do 1100 zł, dobry aparat i bateria, kobiecy


Idź do rozwiązania Problem ogarnięty przez jutjub,

Recommended Posts

Cześć :)

Od miesiąca szukam odpowiedniego telefonu dla siebie. Niestety, brakuje mi wiedzy i nie mam pojęcia co wybrać. Dlatego bardzo proszę o pomoc. 

Cena: do 1100 zł (choć wolałabym poniżej 1000, bo już ten 1000 porządnie nadszarpuje mi budżet)

Do czego używam: internet, zdjęcia, aplikacje, proste gry (np. Candy Crush Saga)

Na czym mi zależy: 

- żeby działał jak najdłużej (przynajmniej trzy lata)

- dobra bateria

- dobry aparat (przedni i tylny)

- ładny wygląd (prostokątny, cienki, nie za duży, w stylu iPhone'ów, Huawei'ów)

Jeśli chodzi o system to wolałabym androida, ale nie upieram się. Fajnie też jakby można było rozszerzyć pamięć kartą.

 

Telefony, które wydają mi się ciekawe (choć jestem otwarta na propozycje):

Huawei P8 lite (słyszałam o słabej baterii)

Huawei Honor 4X (podobno ma mało pamięci)

Huawei Honor 6

Huawei Ascend G7

HTC Desire 820 (wygląd nie do końca mi odpowiada)

Xperia C4

Xperia M4

Samsung Alpha

OnePlus X (trochę drogi)

LG G3 (chyba najczęściej polecany z tych, które tu wymieniłam, ale niestety też dość drogi i wygląd niezbyt mi odpowiada, poza tym koleżanka go ma i mi się "opatrzył")

 

Z góry dziękuję za pomoc!

Edytowane przez Samaniewiem
Link to post
Share on other sites

Aukcje internetowe wchodzą w grę? 

 

Zobacz np Xiaomi Redmi Note 3 3/32 jeśli za duży to np Redmi 3, Mi 4c

 

Jeśli zdecydowałabyś się na Xiaomi to kup na xiaomiforsale.com - rok gwarancji w Polsce, dostawa z Czech. Z tego co się orientuję Redmi 3/Note nie mają polskiego języka, jeszcze nie dostały, ma się pojawić...

 

Na aukcjach można wyrwać P8 (bez dopisku Lite) za ~1200+, Honor 7 - 1200/1300, trzeba dobrze szukać.

Link to post
Share on other sites

Aukcje internetowe wchodzą w grę? 

 

Zobacz np Xiaomi Redmi Note 3 3/32 jeśli za duży to np Redmi 3, Mi 4c

 

Jeśli zdecydowałabyś się na Xiaomi to kup na xiaomiforsale.com - rok gwarancji w Polsce, dostawa z Czech. Z tego co się orientuję Redmi 3/Note nie mają polskiego języka, jeszcze nie dostały, ma się pojawić...

 

Na aukcjach można wyrwać P8 (bez dopisku Lite) za ~1200+, Honor 7 - 1200/1300, trzeba dobrze szukać.

 

Dziękuję za szybką odpowiedź! :)

 

Myślę, że aukcje mogą być. Choć wolałabym nowy telefon :)

 

Xiaomi Redmi 3 i Mi 4c wyglądają dość ciekawie (Note chyba za duży).  

Który z nich jest lepszy? Warto dopłacać te 200/300 zł do Mi 4c?

Są lepsze od tych, które ja wymieniłam? W recenzji Redmi 3 autor zachwycał się baterią, więc już ma dla mnie duży plus, tylko czy ten zachwyt jest uzasadniony?

Jak z ich tłumaczeniem na polski? 

 

Podobnie myślę z tym P8 i Honorem 7. Już te 11000 zł nadszarpuje mój budżet. P8Lite i inne Honory można kupić za jakieś 800 zł, więc nie wiem czy warto tyle dopłacać do tamtych wersji, zwłaszcza, że nie jestem tak zaawansowanym użytkownikiem. Jeśli jednak są dużo lepsze, to to rozważę :)

Edytowane przez Samaniewiem
Link to post
Share on other sites

Co do Xiaomi. Dałabyś radę sama wgrać miuipolsla albo ewentualnie odblokować bootloadera lub miałabyś kogoś kto by Ci to zrobił? To dosyć istotne bo do każdego trzeba wgrać miui.

Kolejna sprawa. Nikt Ci nie zagwarantuje że sprzęt wytrzyma Ci 3 lata. Może paść kilka dni po końcu gwarancji a niektóre naprawy są nieopłacalne i to tak z każdą firmą.

P8 byłby dobry, Honor 7 jeszcze lepszy ale P8 jest tańszy

W tych okolicach jest też Samsung Galaxy S5 neo

 

Edytowane przez dawid0032
Link to post
Share on other sites

Co do Xiaomi. Dałabyś radę sama wgrać miuipolsla albo ewentualnie odblokować bootloadera lub miałabyś kogoś kto by Ci to zrobił? To dosyć istotne bo do każdego trzeba wgrać miui. Kolejna sprawa. Nikt Ci nie zagwarantuje że sprzęt wytrzyma Ci 3 lata. Może paść kilka dni po końcu gwarancji a niektóre naprawy są nieopłacalne i to tak z każdą firmą. P8 byłby dobry, Honor 7 jeszcze lepszy ale P8 jest tańszy W tych okolicach jest też Samsung Galaxy S5 neo

 

Nie mam pojęcia co to jest, więc nie wiem. Może jakby mi to ktoś dobrze wytłumaczył :) 

Wiem, że nikt mi nie zagwarantuje trzech lat, ale wydaje mi się, że można po producencie spodziewać się jakiejś tam wytrzymałości na podstawie różnych modeli. Ale no nie wiem, teraz większość rzeczy pada zaraz po gwarancji :(

 

A z tych tańszych, poniżej 1000 zł, coś polecasz?

 

Dziękuję za odpowiedź :)

Link to post
Share on other sites

P8 Lite to bardzo dobry telefon, jest płynny, robi dobre zdjęcia, ale tak jak wyżej ktoś wspomniał ma słabą baterię...

Z wyżej wymienionych przez Ciebie telefonów możesz wykreślić OnePlus X, ma średni aparat i słabą kamerę oraz przeciętną baterię.

 

Jeśli zależy Ci mocno na baterii to właśnie Xiaomi Redmi Note 3, ale czy wgrasz sama rom etc...

Link to post
Share on other sites
Z P8 Lite rezygnuję raczej na pewno. Skoro od początku są problemy z baterią, to po kilku latach będzie tylko gorzej.

I w takim razie One Plus X też znika z mojej listy. Zwłaszcza, że tani nie jest :)

 

Co do Xiaomi się waham, bo nie wiem czy sobie poradzę, poza tym trochę boję się sprowadzania z zagranicy i tego co będzie jak pojawią się jakieś problemy.

 

 

Motorola wydaje się ciekawa, ale jednak trochę za droga. Na allegro najtaniej można ją dostać dopiero za 1200 zł.

 

Samsungi Galaxy mi się nie podobają, więc wolałabym jednak coś innego.

Zastanawiam się ewentualnie nad Samsungami A3 i A5, bo są piękne, ale nie wiem czy wnętrze mają równie fajne.

 

Te Xperie są ciekawe. Jak myślicie Z2, Honor 6, czy dopłacić do Z3? I skąd taki rozrzut cen na allegro, że nowe Z2 można kupić od 900 do 1600zł?

 

Dzięki jeszcze raz Wam wszystkim za rady. Naprawdę doceniam ♥

Edytowane przez Samaniewiem
Link to post
Share on other sites

Zastanawiam się ewentualnie nad Samsungami A3 i A5, bo są piękne, ale nie wiem czy wnętrze mają równie fajne.

Tak, są ładne, ale nie są to jakieś demony (mowa tu o starszej serii A).

 

Może jakieś używki z gwarancją Z2/Z3?

Link to post
Share on other sites

Tak, są ładne, ale nie są to jakieś demony (mowa tu o starszej serii A).

 

Może jakieś używki z gwarancją Z2/Z3?

Ok, to nawet nie zaprzątam sobie nimi głowy :)

 

Kliknęłam filtr nowe, więc nie powinny być to używki. Zerknęłam na te oferty. Podobno wysyłane są z Hong-Kongu stąd niska cena oraz długi czas oczekiwania (ok. 20 dni). Tylko czy ufać takim ofertom? :(

Link to post
Share on other sites

Poproszę o link.

 

Telefon z Chin, więc i gwarancja jest realizowana na terenie tego kraju, nie wiem czy będzie Ci to odpowiadać.... 

 

http://allegro.pl/sony-xperia-z2-nowy-bez-simlocka-gwarancja-24-pl-i5914313006.html

 

Ale w takim wypadku chyba lepiej kupić używkę, bo są w tej samej cenie. Na przykład tutaj:

http://allegro.pl/zadbana-sony-xperia-z2-d6503-bez-simlocka-gw-12-i5945651552.html

http://allegro.pl/sony-xperia-z2-d603-gwr-obacz-biala-i5963608423.html 

 

Samą Xperię Z2 w ogóle polecasz? :)

Edytowane przez Samaniewiem
Link to post
Share on other sites

Obydwa linki odpadają. 

 

Szukaj z gwarancją producenta. 

 

Ma dobrą baterię, a o aparacie poczytaj tutaj http://www.fotomaniak.pl/87386/sony-xperia-z2-zdjecia-test-aparatu/

Wydaje mi się, że aparat jest ok z tego co poczytałam. A jeśli patrzeć na całość to chyba jeden z lepszych kandydatów... Choć przedni aparat nie powala :(

Chyba, że znajdę coś jeszcze ciekawego w podobnej cenie? Np. tego Honora 7?

 

A o tych co myślisz?  

http://olx.pl/oferta/xperia-z2-sprzedam-lub-zamienie-CID99-IDddJjL.html#c8e10437a1

http://olx.pl/oferta/sony-xperia-z2-purple-fioletowy-nowy-CID99-IDdQBzw.html#c8e10437a1

Edytowane przez Samaniewiem
Link to post
Share on other sites

Ogłoszenia wydają się ok, ale poproś o dowód zakupu tel i gwarancji 

 

Honor 7 - ulepszony P8, dobre aparaty, czytnik linii papilarnych, szybkie ładowanie, niezła bateria, słabe GPU, więc nie ma mowy o graniu w wymagające gry

 

Jeśli znajdziesz w dobrej cenie to możesz rozważyć. Na olx są nowe, ceny zaczynają się od 1200 zł

Link to post
Share on other sites

Ogłoszenia wydają się ok, ale poproś o dowód zakupu tel i gwarancji 

 

Honor 7 - ulepszony P8, dobre aparaty, czytnik linii papilarnych, szybkie ładowanie, niezła bateria, słabe GPU, więc nie ma mowy o graniu w wymagające gry

 

Jeśli znajdziesz w dobrej cenie to możesz rozważyć. Na olx są nowe, ceny zaczynają się od 1200 zł

 

Poszukam później jakiegoś Honora 7 w dobrej cenie i jeszcze przemyślę sprawę. W wymagające gry nie gram i raczej nie zacznę, więc te GPU to raczej nie byłby duży problem :)

Na razie muszę odpocząć od tych telefonów, bo mam już ich dość :D

 

 

Po raz kolejny - dziękuję! :) 

Link to post
Share on other sites

Szukałam, ale niestety nie umiem znaleźć Honora w fajnej cenie, a jeśli już jakieś są to nie do końca jestem w stanie im zaufać. Ale za to zainteresowałam się znów tą Motorolą X Play. Chyba jednak dopłacę, bo jeśli jest dobry i mam mieć jakieś pewne źródło, to chyba warto. Poczytam jeszcze, ale ta oferta wydaje mi się ciekawa:

http://www.x-kom.pl/p/256515-smartfon-telefon-fablet-lenovo-moto-x-play-czarny.html

Link to post
Share on other sites
Gość
This topic is now closed to further replies.
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...