Skocz do zawartości

Czym testować cepa po OC?


Recommended Posts

OCCT, Linpack z avx sprawdzasz temperatury jakie twój proc osiągnie, potem zarzuć test na dłużej OCCT:CPU, bo wiele razy miałem tak, że test z avx przechodził nawet na kilka godzin jak zostawiłem włączonego, a po kilkunastu minutach testu occt:cpu już się coś wysypywało, na tym drugim teście mniejsze temperatury będziesz mieć.

Link to post
Share on other sites

OCCT, Linpack z avx sprawdzasz temperatury jakie twój proc osiągnie, potem zarzuć test na dłużej OCCT:CPU, bo wiele razy miałem tak, że test z avx przechodził nawet na kilka godzin jak zostawiłem włączonego, a po kilkunastu minutach testu occt:cpu już się coś wysypywało, na tym drugim teście mniejsze temperatury będziesz mieć.

To chyba oczywiste że na teście sprawdzającym temperatury komp się nie wysypie tak jak na sprawdzającym stabilność ?

 

Najpierw test CPU:OCCT, gdy ustabilizujesz procesor, linpack by sprawdzić temperatury, avx zdecydowanie odradzam, takie obciążenie jest 'nienaturalne' i żaden program czy gra nigdy takiego obciążenia nie zastosuje (oczywiście testować można, ale nie warto brać pod uwagę osiągniętych temperatur), bardziej polecałbym już test "Power Supply" który obciąża grafikę oraz procesor dzięki czemu możesz sprawdzić czy nie ma problemów z zasilaczem, czy wytrzyma takie obciążenia, do tego sprawdzić przepływ powietrza, czy zaraz ciepło z karty graficznej np. nie rozgrzeje ci procka, oczywiście test bardziej dla grających w wymagające gry, gdzie procesor i karta pracują jednocześnie

 

Z innych programów:

Aida64, prime95 czy nawet test w CPU-Z

Edytowane przez mr-auto
Link to post
Share on other sites

Nie da się zejść niżej. A occt jest w końcu bezpieczny czy nie? Słyszałem też o asus real bench. Dobry jest?

.

.

Teoretycznie każdy program jest bezpieczny gdyż sam program ci procka nie uszkodzi, chodzą słuchy o jednym że podobno potrafi zakatować procka ale to tam...

OCCT ludzie używają od lat i nikt jakoś na sam program nie krzyczał że mu procka uwalił

 

O tym co podałeś nic nie wiem

 

 

Co do temperatur

 

ASUS Z87-PLUS

3-17

Chapter 3

CPU Power Thermal Control [130]

A higher temperature brings a wider CPU power thermal range and extends the

overclocking tolerance to enlarge the O.C. potential. Use the <+> or <-> keys to adjust

the value. The values depend on the CPU installed

 

Więc musi się dać, a może podkręcasz z jakimś automatem?

Edytowane przez mr-auto
Link to post
Share on other sites

Jeszcze raz napiszę,że się da ,tylko trzeba wiedzieć jak. Pomyśl,są procesory dla których 100 stopni to temperatura alarmowa.I myślisz,że taka płyta jak Asus 87 sama ustawiała 130 i nie dawała możliwości zmniejszenia? To po prostu niemożliwe i nieracjonalne....

Link to post
Share on other sites

Ja Ci powiem, że OCCT jest dziwne. Na 1.27V trzymało mi procka stabilnie 2h, a wysypał się po pół godziny w csie ;) Także musisz sprawdzić w OCCT (jak coś ma być bardzo niestabilnie to od razu wysypie), ale w grach potem też. 

Link to post
Share on other sites
  • 2 tygodnie później...

Nikt nie wie, wszyscy testujący za pomocą Linx'a nie żyją ...

 

 

A na serio, jeśli poszukałbyś trochę w google zamiast dopisywać kropki znalazłbyś informacje

"LinX - The simpliest Linpack interface."

"LinX is designed to be a simple interface for Intel Linpack Benchmark"

 

Innymi słowy, prawie to samo co w OCCT linpack tylko z innym interfejsem

Link to post
Share on other sites
Gość
This topic is now closed to further replies.
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...