Skocz do zawartości

Proszę o pomoc w doborze sprzętu do Autocad, Sketchup. Vray, Photoshop, Corel


Recommended Posts

Witam Panowie,

 

Siostra kończy szkołę i ma dostać komputer. Uzbieraliśmy 4000 zł, szału nie ma ale coś muszę wykombinować. Proszę was o podrzucenie głównych podzespołów (procesor, grafika, ram) do złożenie komputera. Zależy jej na szybkim renderowaniu. Używać go głównie będzie do Autocada, rysunek 2D, modelowanie 3D najczęściej w Sketchup silnik renderujący Vray. 

 

Moja wiedza podpowiada mi i7, ssd, 16gb ramu, co do grafiki to kojarzę te dla graczy ale czy taka grafika spełni wymagania podane wyżej? nie wiem. Do siebie (gracza) wpakowałem gtx 970. Proszę zawieście oko na tym poście i pomóżcie.

 

Gorąco pozdrawiam :P

Link to post
Share on other sites

zestaw: http://www.pcprojekt.pl/index.php?/p__konfigurator/data__eJydkD0OwjAMhe$iuUL5cR3KHRAjA2KI2gxVS4uaVggQdycxCRsSMDjPeX7yJ$kO52lslm6GzQEICaEA0kQsKIOI2KKugqAu6e0YFi31K5oH39exgLYffR3JEZRLfOjlP4TaDTYCcM2rSpEkZZA7pfLf8FwRv$I3WiL65RSIoCs!0GRnu!sm54MlVTK2rfOtq28DB41YlfGIl663zb63frgGW8DjCc5ZUtk*

 

Jest tu SKL 6700K napewno będzie przydatny do takich zastosowań. Założyłem, że znasz się trochę na OC więc można z niego wycisnąć jeszcze kilkaset MHz, a do tego przyda się Fortis 3. Płyta spokojnie ogarnie tego procka nawet na 4,5 GHz.

Do tego 16 GB szybkiej pamięci DDR4, napewno przyda się przy malowaniu w 2D, a do innych rzeczy tym bardziej.

 

W zestawie jest GTX950 i to w zupełności wystarczy, aczkolwiek jest on tu kosztem dysku SSD i drugiego HDD. Trzeba by się zastanowić czy jednak nie lepiej zrezygnować na razie z GPU i pracować na integrze. Bo SSD znacznie przyspieszy działanie systemu i podstawowych programów (głównie uruchamianie), zaś drugi HDD przyda się do zapisu materiału wyjściowego przy renderze.

Edytowane przez Bakak
Link to post
Share on other sites

Po pierwsze nie ma ...

Późno było, źle kliknąłem, zdarza się. Dzięki za przypomnienie ;

 

 

Po drugie, o jakim materiale wyjściowym tutaj piszesz ?

Chodziło o modelowanie 3D i zapis końcowego materiału, Lepiej mieć, surówkę, tekstury itp na jednym HDD a na drugi zapisywać końcowy projekt. Wtedy dzieje się to szybciej ;)

Pomylił render obrazka 3D z renderem video.

Niczego nie pomyliłem. Od początku chodziło o modelowanie 3D, i od samego początku, pisał o tym autor tematu :)

 

Poprawiony zestaw, nieco wykracza po za budżet, jest to kwestia do rozważeni.

http://www.pcprojekt.pl/index.php?/p__konfigurator/data__eJydkMEOgjAMht!lZ2LWrQzxHYxHD8bDAjsQEAyDGDW!u2tl3kzUQ$f$df0W3aH8zjUczvB5gCWLEEG1igUIRbFlkwZhUxu30khYtC8RtPF93XMoOmGUDGZQanUB4$ECrfOwbQWlYVWiRPMyRO69QXSnorJ$5GW4hhPkUiEJYcjW5yu3b0IUaol2Db!ND46sZPA1PiSvHvXdrO1fvOhf4aYwWPJ78eUs4*

Edytowane przez Bakak
Link to post
Share on other sites

Chodziło o modelowanie 3D i zapis końcowego materiału, Lepiej mieć, surówkę, tekstury itp na jednym HDD a na drugi zapisywać końcowy projekt. Wtedy dzieje się to szybciej ;)

Niczego nie pomyliłem. Od początku chodziło o modelowanie 3D, i od samego początku, pisał o tym autor tematu :)

gó**o prawda , że szybciej. Wolałbym w tym wypadku mieć tą dedykowaną grafikę niż drugi HDD.

 

Nie wiem co tak pijesz do tego modelowania(proces tworzenia) jak tu rozchodzi o render. W tym temacie mamy do czynienia z archwizem na co wskazuje zestaw softu. Końcowe "wyplucie" w tym wypadku to będzie render wizualizacji. Obrazek nie zapisuje się od razu na dysku (choć jest taka opcja - "render to vray image file" w zakładce vray). Komputer trzyma render w RAM'ie i potem możemy go sobie wyeksportować na dysk w dowolnym formacie, dowolne kanały które przydają się do post pro itd. (w locie). Render takiego pojedynczego obrazka w zależności od sceny trwać może nawet kilkanaście godzin, zapisanie tego to kwestia sekundy-kilku sekund.

 

Natomiast fakt faktem SSD powinien się znaleźć. Zamiast tej 950 dobrze byłoby tu wsadzić SSD + jakąś używkę Nvidii typu 750/650Ti.

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

gó**o prawda , że szybciej. Wolałbym w tym wypadku mieć tą dedykowaną grafikę niż drugi HDD.

 

Nie wiem co tak pijesz do tego modelowania(proces tworzenia) jak tu rozchodzi o render. W tym temacie mamy do czynienia z archwizem. Końcowy projekt w tym wypadku to będzie render wizualizacji. Obrazek nie zapisuje się od razu na dysku (choć jest taka opcja - render to vray image file w zakładce vray). Komputer trzyma render w RAM'ie i potem możemy go sobie wyeksportować na dysk w dowolnym formacie, dowolne kanały które przydają się do post pro itd. (w locie). Render takiego pojedynczego obrazka w zależności od sceny trwać może nawet kilkanaście godzin, zapisanie tego to kwestia sekundy-kilku sekund.

 

Natomiast fakt faktem SSD powinien się znaleźć. Zamiast tej 950 dobrze byłoby tu wsadzić SSD + jakąś używkę Nvidii typu 750/650Ti.

Wiem w jaki sposób to wygląda i wiem też czego wymagał ode mnie klient gdy składałem mu kopa pod dokładnie take same zastosowania. Źle się wyraziłem, mój błąd. Tak czy inaczej 2x HDD się przydają jeden jako źródło materiałów z którego wszystko jest zaczytywane, a drugi własnie do archiwizacji.

Link to post
Share on other sites

Tak czy inaczej 2x HDD się przydają jeden jako źródło materiałów z którego wszystko jest zaczytywane, a drugi własnie do archiwizacji.

Zgodzę się, że się przydają ale to nie must have. To bardziej kwestia zachowania porządku, większej ilości miejsca i ewentualnie bezpieczeństwa danych. Jednak to nie rozważania na ten budżet.

 

Zamiast 950tki: SSD + używka 650Ti najlepiej 2GB i cacy.

Link to post
Share on other sites

 

 

Wiem w jaki sposób to wygląda i wiem też czego wymagał ode mnie klient gdy składałem mu kopa pod dokładnie take same zastosowania.
Ale tego nie robisz i nie masz o tym zielonego pojęcia !
Zapis rendera zadławi się jednym HDD?
Render wysokiej jakości to od 15min do kilkunastu godzin mielenia CPU - produktem jest obrazek ważacy kilka megabajtów - jak chcesz zadławić transfer +100Mb/s zapisując kilka Mb danych raz na kilka minut ?

 

 

Lepiej mieć, surówkę, tekstury itp na jednym HDD
hmmm  - takie pytanko do czego jest vram?  

Do autora - jak budżet ograniczony to polecam starszą generację CPU - i7 4790K. Mobo tańsze, procek podobnie, a wydajność niemal identyczna.

Link to post
Share on other sites

Panowie ja u siebie wrzuciłem 970 gtx i została. Mi 660 Ti moze ja by wykorzystać? Chociaż przypuszczam ze bedzię za słaba. Pierwszy raz będę składał mazynę pod takie wymagania i nie do końca ogarniam co tam jest priorytetem.

 

Tak czy siak, puki co dzięki za dobrą lekturę liczę na więcej. Wydać pieniadze to nie problem ale wydać je mądrze to sztuka. Pozdrawiam

Edytowane przez fabapoznan
Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...