Skocz do zawartości

Komputer do gier do 4000zł.


Idź do rozwiązania Problem ogarnięty przez Sprint3r,

Recommended Posts

Witam, jestem tu nowy tak jak w temacie chciałbym złozyc komputer tylko i wyłacznie do gier do 4000 zł dostosuje sie do wzoru

 

  • Zastosowanie komputera: gry
  • Maksymalna kwota jaką dysponujesz:  do 4000 zł
  • Kiedy zamierzasz kupić komputer? w sobotę będe zamawiał w sklepie
  • Których części potrzebujesz?: jednostka centralna, monitor niedrogi a dobry
  • Czy będziesz podkręcać sprzęt? tak
  • Jaką rozdzielczość posiada Twój monitor? 1366x768 ale mozliwe ze wezmę nowy z komputerem lub do kupie w późniejszym czasie
  • Specjalne wymagania: aby gry które wypisałem ponizej chodziły mi w duzej ilosci fps i komputer był jak najwydajniejszy, z systemem win 10 i dyskiem ssd o duzej pojemnosci by był na nim system i gry
  • Czy posiadasz jakieś części z poprzedniego komputera? Nie
  • Własna propozycja zestawu: nie znam się
  • Inne: Gry które bede grał cs go, gta 5, wiedzimin 3, bf 4, the crew, hurtworld, h1z1, jakis asassin i jeszcze inne jak mi sie spodobają.

    Pozdrawiam i przepraszam za jakies błedy w pisowni. A monitor mozna podac jakis dbry to rozpacze decyzje czy kupowac czy zostac przy swoim benq g920hda. Czekam na odpowiedz

Pomożecie? proszę.

Edytowane przez Sprint3r
Link to post
Share on other sites

Podlinkowany przez Ciebie temat czytałem i zauwaz ze tamten uzytkownik nie chciał miec podkrecanego komputera  a ja bede podkrecał po jakims czasie a po za tym tam budzet wyszedł o wiele wyzszy niz ja mam wyznaczone.


Dobra znalazłem zestaw na innej stronie juz nie potrzeba waszej pomocy dziekuje za wszelkie propozycje.


Zestaw jaki znalazłem 

Intel Core i5-4690K BOX
MSI Z97-G43

MSI GTX 970 GAMING

2x 4GB G.Skill 2400 MHz CL11
Seagate Barracuda 1TB
SanDisk SSD Plus 120 GB
be quiet! System Power 8 500W
SilentiumPC Fortis 3 HE1425
LG SuperMulti GH24NSD1 RBBB
PHANTEKS Enthoo Pro


 


Postanowiłem ze pomimo takiego monitora nie bede brał 960 poniewaz przyzmiania monitora bym chciał zmienic na 970  a tak to nie bede musiał zmieniac. Jakie opinie co do zestawu wystarczy pod moje wymagania?


Wyszło tak z 4200 zł to jeszcze moge dołozyc. A co do systemu to wezme 10.


To pewnie zamawiam ten zestaw w sobote.

Edytowane przez Sprint3r
Link to post
Share on other sites

Czyli mam nie brac tego komputera? 


Jesli nie to złozcie cos porzadnego i mega wydajnego w tej cenie? bez monitora i najlepiej na 970 bo pozniej bede zmianiiał monitor na fullhd bo tamty zestaw brałem z purepc z tych zestawów co na miesiac jest co nowszy.


Bardzo bym prosił pomimo tego ze do soboty jeszcze czas.

Link to post
Share on other sites

Intel Core i5-6600K Gigabyte GA-Z170-HD3P 

Kingston 8GB (2x4GB) 2666MHz CL15 EVGA GeForce GTX 970 SC ACX2.0

Seagate 1 TB 7200rpm SilentiumPC Grandis XE1236

Thermaltake Smart SE 530W Zalman Z3 USB3.0 black (b/z)

 

Razem: 4222zł

Kod na darmowe złożenie i wysyłkę do wpisania w komentarzu do zamówienia: X98TY2AZ + dostawa

 

Procesor z najnowszej generacji skylake, dobre MOBO pod OC z dobrym wyposażeniem, RAM wysoko taktowany w dwóch kościach po 4 GB każda pod dual channel, gtx 970 w wydaniu EVGA - z bardzo dobrym serwisem, standardowe HDD, chłodzenie do CPU o dobrej wydajności, zasilacz pół modularny o wysokiej sprawności, dobrej konstrukcji, buda od zalmana z trzema wentylami w zestawie.

Względem tego co podałeś masz wydajniejszą platformę na LGA 1151. Odbyło się to kosztem budżetowego SSD ale tym bym się nie przejmował zbytnio - lepiej kupić porządniejsze później pod system, programy i kilka gier. Na tak małe i tak nie za dużo by weszło.

 

Link to post
Share on other sites

Dziekuje bardzo nie bedzie duzej roznicy miedzy tym zestawem co zlozyles a gdybym dolozyl do 4500 skoro biore na raty to byla by duza roznica miedzy tym zestawem co zlozyles wyzej a takim do 4500 byla by duza roznica?

Jeszcze poczekam moze ktos inny zlozy jeszcze jakis zestaw i wezme ten ktory bedzie wydajniejszy wybiore moze pan kajtek cos zlozy jeszcze lub ktos inny kto sie zna na rzeczy nie twierdze ze pan nos tro sie nie zna bo sie zna.

Czy nie bedzie duzej roznicy miedzy tym zestawem za 4222 zl z tym za 4500 jesli jednak bedzie yo poprosil bym zlozyc taki do 4500 przepraszam za taka zmiane decyzji ale skoro biore na raty to moge troszke drozszego systemu nie musi byc w zestawie ale jesli bedzie to nie mam nic przeciwko

Czy nie bedzie duzej roznicy miedzy tym zestawem za 4222 zl z tym za 4500 jesli jednak bedzie yo poprosil bym zlozyc taki do 4500 przepraszam za taka zmiane decyzji ale skoro biore na raty to moge troszke drozszego systemu nie musi byc w zestawie ale jesli bedzie to nie mam nic przeciwko

Edytowane przez Sprint3r
Link to post
Share on other sites

W zestawie za ok. 4500zł dokładasz ten brakujący dysk SSD, przez co zwiększasz komfort pracy. Nie wiem czy dopieścisz jakieś inne podzespoły. Różnica do kolejnej, lepszej karty graficznej wyjdzie więcej niż te 300zł, chyba podobnie z procesorem.

Link to post
Share on other sites

 

 

Czy nie bedzie duzej roznicy miedzy tym zestawem za 4222 zl z tym za 4500 jesli jednak bedzie yo poprosil bym zlozyc taki do 4500 przepraszam za taka zmiane decyzji ale skoro biore na raty to moge troszke drozszego systemu nie musi byc w zestawie ale jesli bedzie to nie mam nic przeciwko

 

Za te 300 zł nie podniesiesz wydajności w tym zestawie. Masz bdb punkt wyjściowy od @nos_tro

 

 

 

Wyszło tak z 4200 zł to jeszcze moge dołozyc. A co do systemu to wezme 10

 

Tam wyjdzie grubo ponad 4600 zł

 

Te 300 - 400 zł możesz dać właśnie na SSD albo i też dopłacić do ciut lepszej obudowy. Patrz Crucial BX 100 250 GB / Crucial MX 200 250 GB + chociażby SPC PAX M70 

Link to post
Share on other sites

Aha dziekuje za odpowiedz czyli rozumiem ze duzej roznicy nie bedzie miedzy zestawem za 4500 a 4222

To wezme ten co zlozyl nos_tro tylko dodam ssd i lepsza obudowe skoro tak radzisz panie kajtku

Albo zostane przy tym zalmanie bo ładne wyglada.Chyba ze ta spc m70 jest lepsza

Edytowane przez Sprint3r
Link to post
Share on other sites

No to bym wział paxa. Komputer pewnie bede brał w nastepnym tygodniu w piatek bo w ta sobote nie wiem czy dam rady.


A z ssd to który lepszy bx czy mx?


Jesli bym komputera nie wział w  ta sobote tylko piatek za tydzien to bedzie 12 to raczej sie nic nie zmieni czy cos moze? Ew bede pisał czy dam rade czy w nastepnym tygodniu wtedy ktos z forum mi napisze(przed zakupem) czy cos zmieniac czy zostawic tak jak jest.

Link to post
Share on other sites

Iktóry procesor jest lepszy 6600k czy 4690k bo jak sprawdzałem testy w csg nie mówi bo tam sa małe obciazenia to było 200 cos i 300 cos i tak skakało 

a na 6600k juz mniej bo 300 fps podczas grania nie było tylko tam ponad 220 fps
a np przy gta 5 4690k i5 
a znowu na 6600k tak 
podaje na razie te dwie gry bo je posiadam jak na razie i zastanawia mnie czemu w cs go na 6600k sa mniejsze fps jak na 4690k jest znowu wiecej fps wtf? bo gta 5 jeszcze rozumiem. przepraszam jesli kompletnie nie mam racji.

Po prostu chce miec jak na taka kwote najwydajniejszy komputer jaki sie da zeby nie musiec po 6 miechach zmieniac czesci bo bd mulił moze po 6 miesiacach to przesada ale no np po roku. Bo jeszcze mam bmx i to na razie w niego chce wydawac pieniadze poki nie bd miał najlepszego(takiego mam ale da sie miec lepszego) jakiego sie da miec dopiero pozniej bede z komputerem sie bawił.

Link to post
Share on other sites

Aha czyli dobrze yslałem ale nie byłem pewny ale czemu w cs go 4690k ma wiecej fps od 6600k. W przyszłosci jak zrobie bmx na perfect to i tak pewnie bd zmianiał proc i karte graficzna na cos mocniejszego na jakas i7 4790k albo cos lepszego  i karte na 980ti jak bd miał kase ale to pozniej jak skoncze bmx(zrobie go tak ze lepszego sie nie da miec). A mi chodzi o teraz zeby był jak najwydajniejszy komputer.

 

 

Przepraszam ze pisze o bmx jak to forum o komputerach.


Ale oprócz komputerów tez interesuje sie jazda na bmx i ogólnie rowerami bmx co jest na 1 miejscu bo to moja pasja a komputer  gdy brzydka pogoda lub zima i czasami pograc chwile z kolegami/sam a pozniej na rower.

Edytowane przez Sprint3r
Link to post
Share on other sites

:D

Jako że piszę z telefonu i nie mogę się dostać bezpośrednio do tych filmów na yt to nie mogę być pewien na 100%, ale najpewniej jest grane na innych ustawieniach/innej reszcie zestawu. Jeśli porównywać cokolwiek przez yt to w obrębie tego samego filmu, gdzie masz pewność takich samych warunków.

Link to post
Share on other sites

200 fps a 300 fps w cs:go
 
Zawsze mnie bawią te rozkminy :D
Czy twój monitor ma chociaż odświeżanie 90Hz lub więcej?
czy masz jakiś super ping np. na poziomie 20 i niżej?
 
Jeśli nie to co sekundę masz setki takich samych klatek których nawet nie widzisz i numerek w rogu ekranu do którego możesz się napawać
Jeśli nie jesteś jakimś pro-graczem cs:go to prawdopodobnie nie rozróżniłbyś 180 a 300 klatek (chyba że na jakimś monitorze 140+ Hz)
 
Tylko w pierwszym filmiku jest w opisie że procesor jest podkręcony do 4,5GHz, reszta może być na stockowym więc nie da się tu wprowadzić żadnego porównania
 

na cos mocniejszego na jakas i7 4790k

 
Pamiętaj że jeśli wybierzesz 6600k to zmiana na i7 4790k jest bez sensu bo to inny socket więc wymagało by zmiany płyty, jeśli chciałbyś konkretnie w przyszłości tą i7 wybierz teraz i5 4690K
Następny po i5 6600k jest i7 6700K

 

Ogólnie gwarantuje ci że co byś nie wybrał (6600k czy 4690k) będziesz zadowolony

Link to post
Share on other sites

To pewnie wezme ten zestaw co podał na wczesniejszej stronie nos_tro. Tylko jesli bym wział w nastepnym tygodniu to czy cos sie zmieni?


Nie to raczej wezmę 6600k bo tam lewiis na wczesniejszej stronie pisał ze 6600k jest troszke wydajniejszy od 4690k 

Link to post
Share on other sites
Gość
This topic is now closed to further replies.
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...