Skocz do zawartości

Optymalizacja posiadanego zestawu komputerowego


Recommended Posts

Panowie, jestem tu nowy proszę o pomoc. Potrzebuję zoptymalizować (zakupić/wymienić część sprzętu i podkręcić w miarę możliwości co się da) pracę posiadanego obecnie sprzętu przy rozsądnym poziomie wydatków i założeniu w miarę możliwości maksymalnego wykorzystania sprzętu będącego na obecnym wyposażeniu. Proszę o pomoc, jednostka ma służyć do sprawnej pracy z mapami cyfrowymi w oprogramowaniu CAD - AutoCad, Bentley i pracy na dużych zbiorach danych (tablice po nawet 200tys. wierszy). Raczej nie do grania.

 

Posiadany sprzęt:

1) Płyta: AsRock N68C-S UCC
2) Proc: AMD Athlon 64 x2 Dual Core 3600+ 2,01 GHz

3) RAM: 2x 2048 (DDR2-800) Dual Channel - firmy NANYA

4) Zasilacz: Gembird CCC-PSU9B

5) Chłodzenie: AMD Heat Sink cmdk8-7i52d-a5-gp

6) Grafika zintergowana

7) HDD: Samsung HD321kj 320 GB

 

Powtarzam, chcę jak najwięcej wycisnąć z posiadanego sprzętu z uwagi na niewielki budżet, jednak liczę się z tym, że niektóre komponenty będę musiał dokupić/wymienić - np. grafikę, inny zasilacz, może coś innego jeżeli będzie trzeba. Wiem, że nie jest to sprzęt pierwszej świeżości, ale muszę sobie radzić z tym co mam.

 

Co mi poradzicie zrobić, aby uzyskać w miarę możliwości jak najlepsze efekty?

 

Z góry dziękuję za rzetelną, fachową pomoc!

 

Dodatkowo zależy mi, żeby do jednostki można było podpiąć 2 monitory.

Edytowane przez cyklop
Link to post
Share on other sites

Chcę wydać jak najmniej, jeżeli jednak mnie przekonacie, że jest konieczne wydać 1500zł, albo więcej to wezmę to w rozwagę i pewnie to zrobię - chociaż wolałbym to robić etapami, aby obserwować czy dotychczasowy efekt nie jest już dla mnie zadowalający.

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...