Skocz do zawartości

Używane słuchawki do PC za ok 400zł lub dodatkowo na wyjście do 600zł


Recommended Posts

Hej!

 

-Budżet przeznaczony na słuchawki: ~400zł na używane ~500-600zł jeśli zastąpią Noontec Zoro na wyjście (tramwaj)
-Budowa słuchawek: wygodna (mam okulary) półotwarte,otwarte, zamknięte - jeśli da się w nich wyjść na miasto
-Charakterystyka brzmienia: neutralne, jasne, niezbyt ciepłe, grające równo bez zmulonego dołu

 

-Preferencje kupującego: AKG K550 (tylko pc) , AKG K545 (pc, tramwaj, jak z wygodą?)

-Czego słucham: klasyka rocka, hard rock, elektronika (np Flume), Daft Punk, Moderat... nie wymienię wszystkiego
-Wymagania słuchawek wobec układu dźwiękowego: w pc: Xonar D1, jeśli na wyjście to wtedy podłączane do Iphona 5S

-Inne informacje: mam aktualnie Noontec Zoro Wireless, jeśli da się kupić w tej cenie słuchawki które będę mógł zastąpić te Zoro to było by super. Wtedy je sprzedam i być może dołożę trochę do zakupu. kabel nie jest problemem, bardziej chodzi o wygodę użytkowania.

 

Liczę na was!
           

Edytowane przez L00TER
Link to post
Share on other sites

Słuchałeś AKG K550 i dlatego przekonałeś się, że pasuje Tobie ich brzmienie? Pytam dlatego, że ja też słucham dużo rocka i elektroniki i nie wybrałbym ich na pewno - grają wg mnie bez wyrazu, mało dynamicznie, za mało przestrzeni w brzmieniu. Uważam pozytywne opinie na ich temat za przesadzone.

Ale preferencje są bardzo różne u różnych ludzi, dlatego tak ciężko coś konkretnie doradzić opierając się na swoim guście.

Co do ich jakości wykonania i wygody noszenia nie miałem żadnych zastrzeżeń.

Nie polecę Tobie swoich Denonów i Philipsów, bo nie mieszczą się w budżecie, chociaż uważam, że ze sprzętem mobilnym sprawują się bardzo dobrze.

Link to post
Share on other sites

Jeśli mają być wygodne i nosisz okulary, to zwróć też uwagę na pady (lub możliwość ich wymienienia np. na welurowe) - pod Twoje wymagania przychodzą mi do głowy sennheisery 558 (dostępne w popularnych sklepach z elektroniką, więc bez problemu możesz je potestować - jeśli będą brzmieniowo za ciepłe, to spróbuj hd598). 

Edytowane przez gramofon23
Link to post
Share on other sites

Nie miałem okazji ich przesłuchać. Mam nadzieję że dzisiaj po pracy mi się uda. Jestem ciekaw jak zagrają. Z poleconych na forum są jeszcze

 Beyerdynamic DT 770 Pro, ale najtaniej widzę po 640zł, a z kolei 990 Pro po ok 520zł. Czemu są tańsze?

 

Dodatkowe jakie wyszukałem:

 - Soundmagic HP100 rev.2

 - AKG K551,

 - Shure SRH-840

 

 

Jeśli mają być wygodne i nosisz okulary, to zwróć też uwagę na pady (lub możliwość ich wymienienia np. na welurowe) - pod Twoje wymagania przychodzą mi do głowy sennheisery 558 (dostępne w popularnych sklepach z elektroniką, więc bez problemu możesz je potestować - jeśli będą brzmieniowo za ciepłe, to spróbuj hd598). 

 

 

Dzięki! postaram się je przesłuchać w tym tygodniu

Edytowane przez L00TER
Link to post
Share on other sites

DT770 i DT990 to zupełnie inne konstrukcje, wpisz w google "dt770 dt990 różnice" i poczytaj :) Mam DT990 (250ohm) - grają moim zdaniem lepiej niż np. senn 558 czy nawet senn 598, ale dużo zależy od źródła, gustów i gatunków muzycznych. Jeśli chodzi o wygodę - jak zakładasz DT990 to tak, jak byś przyłożył do uszu dwa małe kociaki. Nie wiem jednak, czy są to słuchawki dobre do wyjść - będziesz wyglądał trochę jak zagubiony w rzeczywistości radiowiec. Na te beyery można polować w popularnym serwisie aukcyjnym - widzę czasami okazje na używki w b.dobrym stanie. Dużo dobrego czytałem o Philips SHP9500 - ale na czytaniu się skończyło, więc sam musisz sprawdzić. Problem w tym, że w Polsce raczej ich nigdzie nie posłuchasz (chyba że z drugiej ręki). Może jeszcze AKG K612? Ale powoli wychodzimy już poza budżet :)

Link to post
Share on other sites

Wiem, że oczekujesz podpowiedzi co do konkretnego modelu - jednak moim zdaniem najlepiej (jeżeli masz taka możliwość) udać się do Media Markt, czy jakiegokolwiek innego sklepu z dobrym wyborem słuchawek ze swoim iPhonem z wgranym zestawem muzyki, której słuchasz i dobrze znasz i przesłuchać wszystkie słuchawki z przedziału cenowego, który Cię interesuje. Ja tak zrobiłem i okazało się, że to był dobry krok, bo wybrałem słuchawki zupełnie inne niż polecane na forach i inne niż te, które były moimi typami.

Zajmie to chwilę, ale wg mnie to najsensowniejsze rozwiązanie.

Na pewno odpuść sobie Monstery - nie są najgorsze, jednak kompletnie nie warte swojej ceny, w tym przedziale cenowym wg mnie Sony tez nie ma nic ciekawego w ofercie, przyzwoicie grały Marshalle, ale wg mnie były niewygodne.

Do rocka poleciłbym np. SMS Audio - nie pamiętam modelu, ale były przecenione w Saturnie z ok 1100, na ok. 600 - za pierwotna cenę nie warto, ale za te 600 już można pomyśleć - miały fajny bas, ale nie był narzucający się i nie przykrywał reszty pasma, widziałem też przecenione Philipsy Fidelio X1 na ok. 600 (bo pierwotna cena to 1100-1200), które bardzo mi pasowały do tego, czego słucham. Nie wiem, czy te przeceny jeszcze są, bo to było w grudniu.

Link to post
Share on other sites

Dzisiaj sprawdzę w Komputroniku, Sferisie i w Saturnie co mają. akurat mam tam po drodze. we czwartek podskoczę do mp3store i sprawdzę co mi zaoferują. I tak później będę szukać używek na aledrogo. jeśli nic co mogę założyć po za domem nie kupię to mogę wydać max 400zł :/

Zoro wireless sprzedam za ok 250zł?

Edytowane przez L00TER
Link to post
Share on other sites

Do rocka poleciłbym np. SMS Audio - nie pamiętam modelu, ale były przecenione w Saturnie z ok 1100, na ok. 600 - za pierwotna cenę nie warto, ale za te 600 już można pomyśleć - miały fajny bas, ale nie był narzucający się i nie przykrywał reszty pasma, widziałem też przecenione Philipsy Fidelio X1 na ok. 600 (bo pierwotna cena to 1100-1200), które bardzo mi pasowały do tego, czego słucham. Nie wiem, czy te przeceny jeszcze są, bo to było w grudniu.

 

Fidelio X1 nowe za 600zł to fajna cena, ale SMS Audio za 600zł boże broń... Za taką kasę można kupić prawdziwe słuchawki.

Link to post
Share on other sites

Fidelio X1 nowe za 600zł to fajna cena, ale SMS Audio za 600zł boże broń... Za taką kasę można kupić prawdziwe słuchawki.

Z góry mówię, że jeśli będą to pół otwarte lub otwarte to tylko używane lub nowe do 400zł. Inaczej nie będę miał słuchawek na wyjście, a tylko muzyka mnie ratuje dojeżdzając godzinę do pracy tramwajem codziennie. Dlatego szukam albo zamiennika tych co mam do uzywania na zewnątrz i przy pc (zamknięte) lub same do pc.

Edytowane przez L00TER
Link to post
Share on other sites

FeX ja też byłem negatywnie nastawiony do SMS Audio, ale będąc w sklepie i widząc przecenę stwierdziłem, że posłucham, tym bardziej, że miałem ze sobą Fiio X3 więc nie najgorsze źródło.

I powtórzę: za pierwotną cenę na pewno bym nie kupił, ale za te 600 można by rozważyć - moim zdaniem nie były idealne, po prostu jak ktoś już powiedział, chyba też nawet na tym forum, nie ma słuchawek złych, są tylko źle wycenione.

Oczywiście Fidelio X1 brzmiały zdecydowanie lepiej i wybór po przecenie był prosty - za te 600 kupiłem te X1 mimo, że już miałem inne, bo tak spodobało mi się ich brzmienie.

Fidelio maja otwartą konstrukcje tak na marginesie.

Edytowane przez Franz
Link to post
Share on other sites

za pierwotną cenę na pewno bym nie kupił, ale za te 600 można by rozważyć

 

W tej kwocie jest wiele słuchawek wartych rozważenia, które są po prostu lepsze, już nawet nie "inne brzmieniowo". SMS Audio to kolejne Beatsy w innym opakowaniu od innej firmy. Nie grają źle, ale 600zł nie dam na pewno, bo za połowę tego znajdę słuchawki o podobnej jakości.

Co do autora, to na myśl mi tylko przychodzą:

 

- AKG K550/K551

- Sony MDR-1A
- Audio-Technica M50x
- ATH MSR7
- Ultrasone HFI-780
- Soundmagic HP100 - ale te dość delikatne widełki mają
 
Ciężko połączyć funkcjonalność typowo przenośną z jakością dźwięku typową dla słuchawek do stacjonarnego/profesjonalnego użytkowania. Sam starałem się to uczynić i w sumie najbliżej to miały Yamaha HPH-MT220, ale ich problem to fakt, że grały dobrze z telefonu, z integry, z chińskiej mp3, ze wszystkiego, ale nie potrafiły zagrać znacznie lepiej na lepszym źródle.
 
Z racji przenośnego charakteru przydałyby się mniejsze muszle, które trzymałyby się głowy, ale z drugiej strony to utrata komfortu w domu, gdzie człowiek chce się zrelaksować...

a z kolei 990 Pro po ok 520zł. Czemu są tańsze?

 

Gdzie za tyle??? Od razu kupuję :)

Link to post
Share on other sites

O tutaj :D http://allegro.pl/sluchawki-beyerdynamic-dt-990-pro-250-wwa-i5953637602.html

Sam bym je wziął gdyby nie mój budżet

Poczytam o wszystkich co wymieniliście. Mam rozumieć że nie znajdę wygodnych mobilnych, w takim razie szukam czegoś do pc za 400zł używane. Za tydzień wypłata więc jeszcze mam czas :P

Edytowane przez L00TER
Link to post
Share on other sites

Ja kupiłem używane DT990Pro (recabling+mod) za 400zł.

 

Porównujesz ceny nowych DT770Pro do używanych DT990Pro, świetnie :)

Edytowane przez FeX
  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

Ja kupiłem używane DT990Pro (recabling+mod) za 400zł.

 

Porównujesz ceny nowych DT770Pro do używanych DT990Pro, świetnie :)

Takie ceny znalazłem dzisiaj. a skoro szukam używek to ceny podaje używek.

Znalazłem akg k550 za 350zł ale z padami do wymiany. opłaca się?

Link to post
Share on other sites

Zobacz ile pady kosztują.

~100zł

 

Wyczaiłem na innym forum Akg k545 nowe za 500zł. One chyba najprędzej będą też mobilne w porównaniu z k550. Wtedy mógłbym sprzedać Zoro i używać w trasie i w domu. Dalej nie wiem jednak jak z uciskiem na głowie bo ogólnie mam okropne bóle głowy i nie chce się w nich meczyć siedząc codziennie po 6h po pracy + dodatkowo jeszcze w pracy w nich 8h. Odetnę sobie uszy :D

 

K550 da się wyregulować pod siebie: http://www.audiofanatyk.pl/modyfikujemy-brzmienie-sluchawek-akg-k550/

.......update.........

 

Jak się okazało, ze wszystkich wymienionych tutaj słuchawek znalazłem tylko jedne w sklepie - AKG K545. Reszta to był typowy szajs. leżały w kącie, z dala od reszty (wtf?) Były tak zmaltretowane jakby ktoś je po ziemi ciągnął... Co najlepsze zawiodłem się. Oczekiwałem czegoś dobrego a wyszła "suchota". Tak więc odrzuciły mnie jak na razie słuchawki za tę kwotę.  Kupuję Superluxy HD330, przyzwyczaję się do brzmienia pół otwartych i może za rok kupie coś lepszego typu DT990 Pro.

 

Temat można zamknąć

Edytowane przez L00TER
Link to post
Share on other sites
Gość
This topic is now closed to further replies.
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...