Skocz do zawartości

Uwaga, ta strona używa Cookies
Stosujemy je, aby ułatwić Tobie korzystanie z naszego serwisu. Pamiętaj, że w każdej chwili możesz zmienić ustawienia dotyczące Cookies w ustawieniach swojej przeglądarki internetowej.
Dowiedz się więcej    
Akceptuję
Zdjęcie

Lenovo, wadliwa grafika, warto naprawiać?

lenovo bga nvidia grafika uszkodzony wadliwy chip 0769

• Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
2 odpowiedzi w tym temacie

#1 mr-auto

mr-auto
  • Pasjonat

• 961 postów

Napisano 30 styczeń 2016 - 23:15

Moja siostra posiada laptop Lenovo 0769-K2G

Niestety obecnie nie działa, diagnoza: wadliwa karta graficzna.

Otwarłem laptop, przeszukałem nieco internetu i dowiedziałem się że chip BGA w układzie graficznym jest wadliwy i często ulega awarii

Pytanie, czy warto to naprawiać? ceny widzę krążą koło 300zł + sam chip, do tego pamięci RAM użyliśmy do innego działającego laptopa także zapewne trzeba by je też zakupić

czy nie lepiej po prostu kupić nowy?

I pytanie dodatkowe, czy można takie coś sprzedać na części? jest jakiś popyt na takie graty? :P

• 0

CPU: i5-4690K #4,7GHz 1,4V Chłodzenie: HR-02 Macho 120 Rev. A #NF-P12 MOBO: GA-Z87X-OC GPU: Gigabyte GeForce GTX 970 OC #1500/2000MHz PSU: XFX Black Edition XTR 550W Modular RAM: DDR3  24GB (2x4 + 2x8GB) 2400MHz CL11 Kingston Savage #2200CL10 Buda: Zalman Z9 U3 SSD: Crucial MX100 128GB HDD1: WD Green 500GB HDD2: Toshiba P300 3TB Monitor: BenQ BL2410PT #70Hz Mysz: A4 Tech Bloody Blazing A9

#2 head_charge

head_charge
  • Gaduła

• 255 postów
  • Miejscowość:Douglas
  • 3DMark 06:dużo

Napisano 31 styczeń 2016 - 04:16

dysk możesz sobie do obudowy zewnetrznej wsadzić. a naprawiać to się absolutnie nie opłaca. różne serwisy używają różnych stacji lutowania bga i rozbierzność jest duża w ich jakośći (bo serwis producenta więcej wyniesie),.(mogą nawet do piekarnika wstawić a nie wlutować nowy układ i niby skąd byś poznał różnicę). może znowu za rok paść. gdyby to był laptop, którego wartość rynkowa wynosiła około 1500 zł to może i warto by bylo

• 0

#3 _Skipper_

_Skipper_
  • Maniak

• 6028 postów

Napisano 31 styczeń 2016 - 20:34

Jak zaniesie laptopa do profesjonalnego serwisu to będzie miał pewność.

Moim zdaniem naprawa nie ma sensu przy obecnej wartości tego Lenovo.

• 0

Ekspert działu: Notebooki, netbooki i palmtopy

Pełne zestawienie Ekspertów

Również z jednym lub większą ilością słów kluczowych: lenovo, bga, nvidia, grafika, uszkodzony, wadliwy, chip, 0769

Użytkownicy przeglądający ten temat: 1

0 użytkowników, 1 gości, 0 anonimowych