Skocz do zawartości

i5 6600K, gtx 970, co do tego dobrać? [Jak najmniej, ewentualnie 4000-,4500zł]


Recommended Posts

Cześć, proszę Was o pomoc w złożeniu wydajnego komputera, z którego będę się cieszył latami. Płyty,grafiki i procesora nie będę zmieniał przez minimum 5 lat chyba, że wychodzący Pascal będzie mocno kusił.Ale na 90% raczej tego nie zrobię :P

 

Zastosowanie komputera:Gry(Wieśki,GTA,Battlefieldy,Far Cry itp. oraz nowsze)
Maksymalna kwota jaką dysponujesz

Jak najmniej z wyżej wymienionymi częściami(oczywiście również wydajnie).
Kiedy zamierzasz kupić komputer?

Najpóźniej pod koniec marca,ale możliwe, że będę kupował części stopniowo i je uzbieram wcześniej.
Których części potrzebujesz?

Wszystkie.6600K i GTX 970 wypisałem bo raczej się na nie zdecyduje.
Czy będziesz podkręcać sprzęt?  Nie wiem czy zaraz po zakupie,ale w przyszłości zamierzam.Wydajność jest na pierwszym miejscu  8-) 
Jaką rozdzielczość posiada Twój monitor?

1680x1050.Parę miesięcy po złożeniu komputera zamierzam kupić Full HD i możliwe,że je połączę(albo będę korzystał tylko z nowego-zobaczymy jak będzie wydajnościowo) 
Specjalne wymagania:

Myślę, że wystarczy mi SSD 128GB. Jeżeli jest mała różnica cenowa a duża wydajnościowa między 128 a 256 to wybieram 256.

 

Chciałbym aby pozostałe części były w miarę tanie a zarazem wydajne.Nie chcę żeby coś mi się zepsuło bo kupiłem tani szajs.Oczywiście jeżeli lepiej zapłacić więcej to przeboleję podniesienie budżetu,ale w miarę rozsądnie.Nie chcę wydać 5 tys. zł.

 

Nie będę łączył dwóch kart graficznych dlatego nie potrzebuję SLI ani CrossFire w płycie głównej.Przypominam o cashbacku od MSI. Stówka do przodu dlatego mogę kupić coś nieco droższego a i tak wyjdę jakbym kupił taniej.

 

Jeżeli ma to jakieś znaczenie to do komputera podłączę dwa głośniki biurkowe i subwoofer.Na razie posiadam takie:http://www.morele.net/glosniki-komputerowe-media-tech-soundrave-2-2-dualbass-mt-3329-698994/

Na ten moment nie myślę o ich zmianie.
Czy posiadasz jakieś części z poprzedniego komputera?

W połowie działającą nagrywarkę oraz HDD-i tak je będę zmieniał,ale na razie priorytetem są pozostałe części więc te do pewnego czasu mogą zostać.

 

Edytowane przez Ryusse
Link to post
Share on other sites

1 x  Intel Core i5-6600K /3.5GHz, 6MB, LGA 1151, BOX/ 1 x  SilentiumPC Grandis XE1236 1 x  MSI Z170A Tomahawk /intel Z170, DDR4, LGA1151/ 1 x  Gainward GeForce GTX 970 Phoenix 4GB DDR5 256Bit (1304/7000) 1 x  Crucial 8GB (2x4GB) 2400MHz CL16 Ballistix Sport 1 x  Crucial MX200 250GB (555/500MB/s) 1 x  Thermaltake Smart SE 530W 80+ 140mm modular 1 x  Zalman Z3 Plus USB3.0 black (b/z)

 

Wydajne 4 rdzenie z odblokowanym mnożnikiem, mobo z mocna sekcją zasilania, bez problemu podoła oc do tych 4,5 ghz, wydajne chłodzenie na cpu i z dobrą kultura pracy. Pamięci ddr4 low profile, o wysokim taktowaniu, warto pomyśleć nad kościami 2666mhz.

 

Gtx 970 od gainwarda z kulturalnym i wydajnym chłodzeniem półpasywnym, bardzo dobrze się kręci, alternatywnie od amd masz r9 390 ale ze znacznie goszym potencjałem oc i mniejsza wydajnością w fhd.  

Zasilacz z modularnym okablowaniem i zapasem mocy do oc, 492W na linii +12V podczas gdy zestaw wciągnie z gniazdka po oc ok. 350W. 

 

Szybki ssd pod system i soft, 250 gb jest znacznie bardziej opłacalne, ewentualnie taniej masz crucial bx100 o trochę  gorszych osiągach. Obudowa z oknem i 4 wentylatorami w standardzie, nie wiem czy jest tam na co popatrzeć, jeśli okna nie potrzebujesz to wrzuć po prostu z3. 

Razem 4479zł + Kod na darmowe złożenie i wysyłkę do wpisania w komentarzu do zamówienia: X98TY2AZ + dostawa

Link to post
Share on other sites

1 x  Intel Core i5-6600K /3.5GHz, 6MB, LGA 1151, BOX/ 1 x  SilentiumPC Grandis XE1236 1 x  MSI Z170A Tomahawk /intel Z170, DDR4, LGA1151/ 1 x  Gainward GeForce GTX 970 Phoenix 4GB DDR5 256Bit (1304/7000) 1 x  Crucial 8GB (2x4GB) 2400MHz CL16 Ballistix Sport 1 x  Crucial MX200 250GB (555/500MB/s) 1 x  Thermaltake Smart SE 530W 80+ 140mm modular 1 x  Zalman Z3 Plus USB3.0 black (b/z)

 

Wydajne 4 rdzenie z odblokowanym mnożnikiem, mobo z mocna sekcją zasilania, bez problemu podoła oc do tych 4,5 ghz, wydajne chłodzenie na cpu i z dobrą kultura pracy. Pamięci ddr4 low profile, o wysokim taktowaniu, warto pomyśleć nad kościami 2666mhz.

 

Gtx 970 od gainwarda z kulturalnym i wydajnym chłodzeniem półpasywnym, bardzo dobrze się kręci, alternatywnie od amd masz r9 390 ale ze znacznie goszym potencjałem oc i mniejsza wydajnością w fhd.  

Zasilacz z modularnym okablowaniem i zapasem mocy do oc, 492W na linii +12V podczas gdy zestaw wciągnie z gniazdka po oc ok. 350W. 

 

Szybki ssd pod system i soft, 250 gb jest znacznie bardziej opłacalne, ewentualnie taniej masz crucial bx100 o trochę  gorszych osiągach. Obudowa z oknem i 4 wentylatorami w standardzie, nie wiem czy jest tam na co popatrzeć, jeśli okna nie potrzebujesz to wrzuć po prostu z3. 

Razem 4479zł + Kod na darmowe złożenie i wysyłkę do wpisania w komentarzu do zamówienia: X98TY2AZ + dostawa

W czym jest lepszy Tomahawk od M3 oraz Grandis od na przykład Asusa Strixa? Co do pamięci to wystarczy 2x4GB?Myślałem o 2x8GB, ale to koszt 5 stówek.

Link to post
Share on other sites

No właśnie. StriX jest jednak lepsza kartą. Lepsze chłodzenie, lepiej dobrane RPM oraz backplate. 

 

Z mobo możesz nawet brać i MSI Z170A-G43 Plus 

 

Kilka złotych w kieszeni a i tak spokojnie tutaj wystarczy. Osobiście całość zamknąłbym w chociażby SPC M35 a przy małych korektach nawet i w M70 z wyciszeniem 

Link to post
Share on other sites

Za taki zestaw wyszło mi 4600zł(-100zł zwrotu od msi):
MOBO: MSI Tomahawk/MSI G43 Plus

CPU:6600K

GPU:ASUS STRIX GTX 970 OC

PSU:Thermaltake Smart SE 530W

Cooler:SPC Grandis

RAM:Crucial Ballistix Sport 2x4GB  2400MHz

SSD:Crucial MX200 250GB
Obudowa:Zalman Z3 Plus/SPC M70/SPC M35

Coś zmienić?Może można coś wymienić na tańszą propozycję,ale taką samą pod względem wydajności a nawet lepszą?

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...