Skocz do zawartości

Dobór grafiki na miejsce GTX460/naprawa - 300zł


Recommended Posts

Witam, wczoraj prawdopodobnie wysiadła moja grafika. X czasu temu padło mi gniazdo zasilające chłodzenie na grafice, wymieniłem całe chłodzenie na Gelida Icy* i wpiąłem na płycie głównej. Długi okres czasu później karta potrafiła przy włączeniu PC wgl nie wystartować i mimo że miałem dźwięki systemowe to obrazu już nie. Wczoraj komputer się zawiesił tzn obraz stanął w miejscu a na PC dalej wykonywały się akcje. Rozebrałem całą stację i szukałem problemu krok po kroku. W momencie wsadzenia grafiki jest wszystko ok komputer startuje. Gdy tylko podpinam 2x6pin komputer dostaje tak jakby strzał energii chce wystartować i momentalnie odcina mu zasilanie dosłownie ułamek sekundy. Po odpięciu zasilania z grafiki komputer nadal ma problem z uruchomieniem się ale po ok 60min wstaje normalnie bez podpiętej grafiki. Proces ten o dziwo można skrócić przez odłączenie 24pin i podłączenie ponownie. Podpinając ponownie 2x6pin problem się powtarza. Zamieniłem grafikę na 550Ti i komputer wstaje bez problemu. Obstawiam że to któryś z kondensatorów niestety po tych kondensatorach nie da się zobaczyć ich uszkodzenia są całe zamknięte. Czy da się to jakoś zdiagnozować ?


Ewentualnie rozważam wymianę grafiki na jakąś inną używaną tej samej serii do 300zł np GTX460/70/80. Jest kilka licytacji na allegro np Asus GTX 470 Referent (200zł licytacja),EVGA GTX 480 SC (222,5zł licytacja), MSI Geforce GTX 480 Nvidia +Accelero XTREME Plus (222,50). Lub ewentualnie coś z olx bez licytacji. Myślę że za 470 do 250zł bym dał a za 480 do 300zł. Lepiej w tym wypadku próbować diagnozować i naprawiać moją czy kupić 470/80 ?

 

Z tego co widzę to na 470/480 założę bez problemu mojego gelida więc generalnie chłodzenie domyślne karty jest obojętne.

Edytowane przez master25051992
Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...