Skocz do zawartości

Komputer do gier, maksymalnie 3300zł.


Recommended Posts

Hej wszystkim! Już kiedyś prosiłem was o rady dotyczące zestawu komputerowego i się nie zawiodłem więc chciałbym skorzystać ponownie :D
Otóż znajomemu kompletnie zepsuł się komputer, więc zaproponował mi odkupienie mojego za równowartość tego co wydałem. Uznałem to za dobrą wymianę, tymbardziej ze wpadło mi dodatkowe 700 zł więc mogę się skusić na gtx'a 970 :)
  • Zastosowanie komputera : Nowsze gry oraz użytek codzienny
  • Maksymalna kwota : 3300zł nie więcej, ale może być mniej :P
  • Kiedy zamierzam kupić komputer? : W ciągu maksymalnie dwóch tygodni :)
  • Których części potrzebuję : Wszystkiego nie licząc napędu.
  • Czy będę podkręcać sprzęt? : Kartę graficzną tak, procesora raczej podkręcić nie będę w stanie patrząc na moje wymagania oraz budżet.
  • Rozdzielczość mojego monitora i model : HP w2216
  • Specjalne wymagania : GTX 970 z półpasywnym chłodzeniem, obudowa w stylu Zalmana Z3/R1 jeśli jest to możliwe. Jakby dało się upchać i5 6400 to byłbym wniebowzięty 
  • Części z poprzedniego komputera (konkretne modele) : Brak
  • Własna propozycja zestawu : Ponownie oddaje wybór w wasze ręce :]
  • Inne : Brak

​Korzystając z okazji chciałbym się dowiedzieć czy zakup monitora LG IPS237L-BN za 520 zł byłby dobrym wydatkiem?

Edytowane przez AirXYZ
Link to post
Share on other sites

Na chwilę obecną zestaw prezentuję się tak;

1x Intel Core i5-6400 1x AsRock H110M-HDS 1x EVGA GeForce GTX 970 SC 1x Seagate 1 TB Barracuda 1x Crucial 4GB 2133MHz CL15 1x bequiet! PurePower L8 500W 80+ Bronze   1x Zalman z3 PLUS

 
Razem: 3319 zł 
 
 Procesor 6-tej generacji i5-6400 rodziny Skylake. 

Na płycie AsRock'a o podstawce H110M-HDS. (4-ro fazowa sekcja zasilania, radiatory na mosfetach) Jeśli nie zamierzasz kręcić procesora, wystarczy. 

Musiałem tutaj zrezygnować z 8 GB pamięci RAM. 

Obecnie znajduję się 4 GB pamięci Crucial 2133 Mhz, Cl 15. 

 

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

Intel Core i5-6400 AsRock H110M-DGS

Crucial 8GB 2133MHz CL15 EVGA GeForce GTX 970 SC ACX2.0

Seagate 1 TB 7200rpm 64MB cache SATA600 Barracuda

Antec VP-PC 500W 120mm Zalman Z3 USB3.0 black (b/z)

 

Razem: 3373zł

Kod na darmowe złożenie i wysyłkę do wpisania w komentarzu do zamówienia: X98TY2AZ + dostawa

 

Zestaw według prośby na wydajnym i5 6400 z najnowszej generacji, budżetowe MOBO z podstawowym zestawem wyjść na front obudowy oraz przyzwoitym chłodzeniem, RAM w jednej kości pod ewentualną przyszłą rozbudowę, GTX 970 w wydaniu EVGA z pół pasywnym chłodzeniem po wgraniu do niego nowego BIOSu (http://www.evgadriver.com/evga-gtx-970-acx-firmware-update-ver1-1/), szybkie i pojemne HDD, zasilacz o dobrej konstrukcji z wystarczającym zapasem mocy do zestawu, buda od Zalmana to dobry wybór - przewiewna i z trzema wentylami w zestawie. 

Słyszałem ostatnio, że były problemy ze zmianą BIOSu w tym wydaniu karty. Ewentualnie można wybrać  Gainward GeForce GTX 970 Phoenix 4GB DDR5 256Bit (1304/7000) [426018336-3521] - zyskujemy rok dłuższą gwarancję oraz chłodzenie pół pasywne na start lecz polityka gwarancyjna jest trochę gorsza względem EVGA.

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

Na chwilę obecną zestaw prezentuję się tak;

1x Intel Core i5-6400 1x AsRock H110M-HDS 1x EVGA GeForce GTX 970 SC 1x Seagate 1 TB Barracuda 1x Crucial 4GB 2133MHz CL15 1x bequiet! PurePower L8 500W 80+ Bronze   1x Zalman z3 PLUS

 

Razem: 3319 zł 

 

 Procesor 6-tej generacji i5-6400 rodziny Skylake. 

Na płycie AsRock'a o podstawce H110M-HDS. (4-ro fazowa sekcja zasilania, radiatory na mosfetach) Jeśli nie zamierzasz kręcić procesora, wystarczy. 

Musiałem tutaj zrezygnować z 8 GB pamięci RAM. 

Obecnie znajduję się 4 GB pamięci Crucial 2133 Mhz, Cl 15. 

Dzieki za odpowiedź!

Cóż, nie jestem pewien czy 4GB ramu starczy na odpalenie i płynne granie na wysokich w nowsze gry tak więc musiałbym dopłacić do większej kości co nagieło by budżet a tego staram się nie zrobić :/

 

Intel Core i5-6400 AsRock H110M-DGS

Crucial 8GB 2133MHz CL15 EVGA GeForce GTX 970 SC ACX2.0

Seagate 1 TB 7200rpm 64MB cache SATA600 Barracuda

Antec VP-PC 500W 120mm Zalman Z3 USB3.0 black (b/z)

 

Razem: 3373zł

Kod na darmowe złożenie i wysyłkę do wpisania w komentarzu do zamówienia: X98TY2AZ + dostawa

 

Zestaw według prośby na wydajnym i5 6400 z najnowszej generacji, budżetowe MOBO z podstawowym zestawem wyjść na front obudowy oraz przyzwoitym chłodzeniem, RAM w jednej kości pod ewentualną przyszłą rozbudowę, GTX 970 w wydaniu EVGA z pół pasywnym chłodzeniem po wgraniu do niego nowego BIOSu (http://www.evgadriver.com/evga-gtx-970-acx-firmware-update-ver1-1/), szybkie i pojemne HDD, zasilacz o dobrej konstrukcji z wystarczającym zapasem mocy do zestawu, buda od Zalmana to dobry wybór - przewiewna i z trzema wentylami w zestawie. 

Słyszałem ostatnio, że były problemy ze zmianą BIOSu w tym wydaniu karty. Ewentualnie można wybrać  Gainward GeForce GTX 970 Phoenix 4GB DDR5 256Bit (1304/7000) [426018336-3521] - zyskujemy rok dłuższą gwarancję oraz chłodzenie pół pasywne na start lecz polityka gwarancyjna jest trochę gorsza względem EVGA.

Również dziekuje za odpowiedź!

Tak jak wyżej, zestaw nagina budżet a tego raczej nie chciałbym zrobić.

 

Zejście na i5 4460 będzie w takim wypadku dobrym rozwiązaniem? Czy jednak nowsza technologia jest pewniejsza i warto do niej dopłacić 80 zł?

Wspomne też że za parę miesięcy będę dokupywał dysk SSD więc chciałbym aby mobo je obsłogiwało. Jakieś porady? :)

Link to post
Share on other sites

Panowie, troche będzie ciężko z dopłaceniem do zestawu. Będzie dało się coś ugrać z dobrym gtx 970 i obudową zalman z3 plus? (wersja rozszerzona ze względu na wersję białą a zależy mi na obudowie o takim kolorze. Chyba, że znacie jakieś przyzwoite zamienniki o takim samym/mniejszym koszcie? :D)

Zestaw może mieć i5 4460, z tego co wyczytałem z podesłanych artykułów nie będzie mi to przeszkadzało ;) Licze tylko na to, że mobo bedzie obsługiwało USB 3.0 z obudowy oraz jej wentylatory :P

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...