Skocz do zawartości

Phenom II x6 1090T - Dobór karty graficznej do 1000PLN


Recommended Posts

Proszę o rekomendacje co wybrać pod procesor Phenom II x6 1090T aby przyrost mocy był największy a koszt najmniejszy. Używki wchodzą w grę.

 

Obecny zestaw:

1.OBUDOWA ZALMAN Z9

2.Płyta Gigabyte GA-990XA-UD3 /AMD 990X/SATA3/USB3/AM3+/ATX

3.Zasilacz Xilence 550W ATX 2.3 Real Power Silent

4.Procesor AMD Phenom II X6 1090T Black Ed. 125W 3.2GHz/AM3661,

5.RAM DDR3 1333 8GB

5.Chłodziwo SCYTHE NINJA 3 (SCNJ-3000) S775/1155/1156/1366/754/939/940/AM2/AM2+/AM3

6.Monitor Samsung 240HD 60Hz 1920x..

7.SSD ADATA pod system 64GB

8.2 HDD 1T/500GB pod dane

9.Xonar DS -muza

10. SHAPPIRE Radeon GiGABYTE 7850 OC

 

Obecne rekomendacja to:

GF GTX 960  cena około 800-1000 PLN nowa, używkę ciężko wyrwać w rozsądnych pieniądzach

Mój typ był Radek 7970 z uwagi na dobrą cenę używek można je wyrwać za około 550-650 PLN

Kolejny typ to R9 280X ale w sumie to to samo co 7970 cena też podobna.

 

Za redeonami przemawia niska cena w stosunku do GF-orsów jeżeli chodzi o używki, natomiast za GF przemawia brak konieczności wymiany zasilacza.(chociaż i tak się z tym faktem licze)

 

Proszę o rekomendacje bo nie jestem przekonany czy zamiana z 7850 na gtx 960 lub 280x lub inne podobne będzie zasadna z punktu widzenia ekonomicznego....


a może dokupienie drugiej 7850? i crossfire?

Edytowane przez ziemian
Link to post
Share on other sites

ja jestem przekonany do jednego nie bierz starych serii gforców nie będę tłumaczył dlaczego 

najlepszym wyborem będzie R9 280x lub nówka 380 (mniej prądu i minimalnie wyższa wydajność) R9 380X była by opłacalną karta gdybyś miał 1100zł  a za 1200zł masz używkę R9 290 nierefereta chyba 

co do zasilacza ma 400w na lini 12v więc minimalnie wytrzyma 380 wiec radziłbym wymienić w przyszłości zasilacz 

Edytowane przez tobexor
Link to post
Share on other sites

No właśnie straszny dylemat mam z grafiką bo się napaliłem na gtx 960 z uwagi na brak konieczności zmiany zasilacza + nowa kosztuje w okolicach 850-900+ PLN oraz spotkałem się z opinią że GF bardziej wykorzysta mój procesor niż radzio. Z drugiej strony takiego 7970 można wyrwać za 550-650 przy dobrych wiatrach ...r9 290 lub 970 tojuz inna liga

Link to post
Share on other sites

no niby jest używka r9 290 http://allegro.pl/club-radeon-r9-290-fv-marza-gwarancja-i5953002609.htmlza 949PLN ale jakoś mam obawy że to sprzęt po kopalni Bitcoinów + trzeba zmienić zasilacz co już w sumie wykracza za budżet. GTX 960 wydając za nówkę około 900 PLN chyba będę się czuł pewniej pytanie tylko czy poczuję różnicę z przesiadki z 7850 ???


Chociaż 280x też strasznie kusi bo wygląda że sporo lepszy od GTX960

Link to post
Share on other sites

tak jak napisałem wyżej najlepszym wyborem bedzię ten radeon r9 280x który podałem oraz nowy zasilacz 

co do tego radeona którego podałeś unikaj jak bomby atomowej referencyjnych chłodzeń zawsze szukaj nereferentów

przykładem może być własnie ten radeon teperatura 95C oraz hałas ponad 55dB i 5k rpm obrotów

https://youtu.be/xlQokQsbKlc?t=61 

Edytowane przez tobexor
Link to post
Share on other sites

dam ci podpowiedź na przyszłość Saphire ma najlepsze radeony  jak masz np Trixx'a to nie masz sie czy przejmować a gwarancje mimo że mają 2 letnią a nie 3 to nie robią żądnych problemów przy zwrocie i gwarancji moje doświadczenie :D 

Link to post
Share on other sites

No jak na razie obecny Shappire 7850 2GB OC nie zawiódł mnie ani razu bardzo dobrze się sprawuje oc też ma świetny 1104 proca i 1354 bez problemu na pamiątkach śmiga   ....wiec wybór upgradu nie mógł być inny jak Sapphire:D teraz muszę znaleźć godnego nowego właściciela jak ktoś by był zainteresowany to zapraszam choć muszę przyznać że bardzo się wachałem nad zmianą w zielony kolor .... ale może następnym razem


Nowa karta zamontowana najnowsze stery wgrane może dzisiaj uda mi się jakieś testy zapuścić to ocenicie jak to wygląda wydajnościowo.A dokupiłem pod kartę zasiłke z zapasem mocy  Chifteka 750W - http://www.chieftec.eu/pl/zasilacze/seria-a-80/ctg-750c.html


Po wstępnych testach bez OC wynik z 3DMarka11

 

Entry: 9917

Performance: 8192

Extreme: 3325

 

I jak oceniacie wyniki?


Czy może ktoś podpowiedzieć czy uzyskane wyniki są ok w kontekście procesora czy przypadkiem nie ogranicz on wydajności karty??? Może ktoś ma porównanie z dobrą i7??

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...