Skocz do zawartości

Recommended Posts

Witam

 

Poszukuję rady, pomocy w doborze sprzętu, ewentualnie ciekawszej(ych) propozycji, muzykalnego zaspokojenia się w moim małym królestwie. 

 

Budżet :~3000

Potrzebuje : Dobre audio niewielkich gabarytów

Przeznaczenie : Muzyka, filmy

Źródło : PC(+ ew.TV)
Oczekiwania 
: Dobrej jakości dźwięku oraz rzetelnie wydanych pieniędzy

Muzyka : Wszystkiego (dobry rytm ładne brzmienie i nastrój) zaczynając na muzyce klasycznej Bethoven, Andrea Bocelli, przez rock, pop, disco polo, a kończąc na electro.

Metraż pokoju : ~20m2 lecz tylko ~30m3 zaadoptowany strych dużo skosów

 

 
Nie przychodzę nieprzygotowany poszperałem sobie coś lecz wolałbym zaczerpnąć opinii bardziej doświadczonych kolegów.
 
Dotychczasowe propozycje:
1. Bose Compation 50 1800pln
2. Edifier S730D ~1600pln
3. Edifier S530D ~1200pln
4. KEF X300A ~1600pln/szt; ~3000pln/kpl
 
Jak się mają te propozycje przede wszystkim pod względem opłacalności jakości do ceny.
Wiem że sprzęt 2x droższy nie gra 2x lepiej ale czy warto głąbiej się zastanowić nad droższym rozwiązaniem czy jest to po prostu nieopłacalne.
 
Mam jeden bardzo duży atut mogę wypróbować KEF'y i je zwrócić niestety z pozostałymi zestawami jest trochę gorzej.
 
Pozdrawiam serdecznie,
Daniel
Link to post
Share on other sites

każdy sprzęt kupiony na allegro masz prawo zwrócić w ciągu 14 dni bez podania przyczyny, tak więc możesz przetestować każdy z tych zestawów, test będzie Cię kosztował jedynie koszt transportu za odesłanie sprzętu do sklepu. Zwrot należy sie tylko konsumentom, więc trzeba kupić na paragon, a nie FV.

 

druga rzecz - ostatnio jestem po wymianie nagłośnienia, z tym że mój budżet wynosił zaledwie 700zł kupiłem zestaw 2.0 właśnie z myślą aby przetestować i oddać - mianowicie Edifier Studio 6 R2600 (http://www.ceneo.pl/19406518). Po podłączeniu zostałem powalony ich barwą i designem. Czysty dźwięk, bardzo dobry bas (nie wierzyłem że bez subwoofera można tak nisko zejść) duża moc (124 rms naprawde daje radę). Generalnie zmierzam do 2ch rzeczy. Po pierwsze polecam firmę Edifier, po drugie polecam zestawy 2.0 (wg mnie tworzą lepszą scenę, bo otacza Cię z obu stron pełny zakres częstotliwości, a nie jak w przypadku 2.1 najczęściej bas schowany pod ścianą, satelity stereo.. jakoś inaczej to gra). Jeżeli zależy Ci na naprawde dobrej barwie, to konieczna będzie też nowa karta dźwiękowa. Tutaj już sam mam problem bo nie wiem czy skusić się na zewnętrznym interfejsie audio (bawię się też troche przy produkcji muzyki więc w sumie to byłby dobry wybór) czy jakaś wewnętrzna karta na PCI do blaszaka.

Link to post
Share on other sites

 

Budżet :~3000

 

Złe forum wybrałeś, przejdź się na audiostereo.pl Na tym forum 90% użytkowników mentalnie nie potrafi przeskoczyć wydania >1000pln na zestaw głośników.

 

W Twoim budżecie spojrzałbym na ofertę dużych monitorów paradigma + podstawki i do tego jakiś wzmak (nie jestem na bieżąco z nowymi sprzętami więc modeli nie podam). Najlepiej szukać używanych ale od pierwszego właściciela. Poczytaj też jak akustycznie przygotować pomieszczenie, w pustym nawet (a może nawet szczególnie) dobry system nie zagra.

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...