Skocz do zawartości

Uwaga, ta strona używa Cookies
Stosujemy je, aby ułatwić Tobie korzystanie z naszego serwisu. Pamiętaj, że w każdej chwili możesz zmienić ustawienia dotyczące Cookies w ustawieniach swojej przeglądarki internetowej.
Dowiedz się więcej    
Akceptuję
Zdjęcie

Dobry zestaw 2.0 lub 2.1

Głośniki 2.0 głośniki 2.1 zestaw stereo dzwiękz komputera dobre audio porównanie modeli

• Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
3 odpowiedzi w tym temacie

#1 Pionnier

Pionnier
  • Nowicjusz

• 1 postów

Napisano 29 styczeń 2016 - 00:56

Witam

Poszukuję rady, pomocy w doborze sprzętu, ewentualnie ciekawszej(ych) propozycji, muzykalnego zaspokojenia się w moim małym królestwie. 

Budżet :~3000

Potrzebuje : Dobre audio niewielkich gabarytów

Przeznaczenie : Muzyka, filmy

Źródło : PC(+ ew.TV)
Oczekiwania 
: Dobrej jakości dźwięku oraz rzetelnie wydanych pieniędzy

Muzyka : Wszystkiego (dobry rytm ładne brzmienie i nastrój) zaczynając na muzyce klasycznej Bethoven, Andrea Bocelli, przez rock, pop, disco polo, a kończąc na electro.

Metraż pokoju : ~20m2 lecz tylko ~30m3 zaadoptowany strych dużo skosów

Nie przychodzę nieprzygotowany poszperałem sobie coś lecz wolałbym zaczerpnąć opinii bardziej doświadczonych kolegów.

Dotychczasowe propozycje:
1. Bose Compation 50 1800pln
2. Edifier S730D ~1600pln
3. Edifier S530D ~1200pln
4. KEF X300A ~1600pln/szt; ~3000pln/kpl

Jak się mają te propozycje przede wszystkim pod względem opłacalności jakości do ceny.
Wiem że sprzęt 2x droższy nie gra 2x lepiej ale czy warto głąbiej się zastanowić nad droższym rozwiązaniem czy jest to po prostu nieopłacalne.

Mam jeden bardzo duży atut mogę wypróbować KEF'y i je zwrócić niestety z pozostałymi zestawami jest trochę gorzej.

Pozdrawiam serdecznie,
Daniel

• 0

#2 shifted

shifted
  • szukasz sprzętu napisz

• 289 postów
  • Miejscowość:Zielona Góra

Napisano 29 styczeń 2016 - 09:59

każdy sprzęt kupiony na allegro masz prawo zwrócić w ciągu 14 dni bez podania przyczyny, tak więc możesz przetestować każdy z tych zestawów, test będzie Cię kosztował jedynie koszt transportu za odesłanie sprzętu do sklepu. Zwrot należy sie tylko konsumentom, więc trzeba kupić na paragon, a nie FV.

druga rzecz - ostatnio jestem po wymianie nagłośnienia, z tym że mój budżet wynosił zaledwie 700zł kupiłem zestaw 2.0 właśnie z myślą aby przetestować i oddać - mianowicie Edifier Studio 6 R2600 (http://www.ceneo.pl/19406518). Po podłączeniu zostałem powalony ich barwą i designem. Czysty dźwięk, bardzo dobry bas (nie wierzyłem że bez subwoofera można tak nisko zejść) duża moc (124 rms naprawde daje radę). Generalnie zmierzam do 2ch rzeczy. Po pierwsze polecam firmę Edifier, po drugie polecam zestawy 2.0 (wg mnie tworzą lepszą scenę, bo otacza Cię z obu stron pełny zakres częstotliwości, a nie jak w przypadku 2.1 najczęściej bas schowany pod ścianą, satelity stereo.. jakoś inaczej to gra). Jeżeli zależy Ci na naprawde dobrej barwie, to konieczna będzie też nowa karta dźwiękowa. Tutaj już sam mam problem bo nie wiem czy skusić się na zewnętrznym interfejsie audio (bawię się też troche przy produkcji muzyki więc w sumie to byłby dobry wybór) czy jakaś wewnętrzna karta na PCI do blaszaka.

• 0

#3 bleck55

bleck55
  • Maniak

• 4513 postów
  • Miejscowość:Dąbrowa Górnicza

Napisano 29 styczeń 2016 - 12:29

chcesz 2.1 to coś takiego 
http://allegro.pl/pr...5794244937.html

tylko e5 były by lepsze niż 4.5  
tylko to monitory musisz je poprawnie rozstawić 

z takim budżetem możesz pomyśleć o Focalach Alpha 80

• 0

AUNE S6 -> Dt 990 Pro (open mode), audio technica r70x, Brainwavz hm5, Takstar ts 671 ,AUDEZE LCD2 CLASIC

nuforce DAC 80 ( burson v6 clasic)  -> FOCAL Alpaha 80
xDuoo XD-05

#4 cooger

cooger
  • Too old to die young.

• 7712 postów
  • 3DMark 06:666

Napisano 29 styczeń 2016 - 13:37

Budżet :~3000

Złe forum wybrałeś, przejdź się na audiostereo.pl Na tym forum 90% użytkowników mentalnie nie potrafi przeskoczyć wydania >1000pln na zestaw głośników.

W Twoim budżecie spojrzałbym na ofertę dużych monitorów paradigma + podstawki i do tego jakiś wzmak (nie jestem na bieżąco z nowymi sprzętami więc modeli nie podam). Najlepiej szukać używanych ale od pierwszego właściciela. Poczytaj też jak akustycznie przygotować pomieszczenie, w pustym nawet (a może nawet szczególnie) dobry system nie zagra.

• 0

Ekspert działu: Routery i sprzęt sieciowy / Kącik retro komputerów/ Głośniki, słuchawki i urządzenia audio/ Pełne zestawienie Ekspertów

Zanim wyślesz mi PW z linkiem do Twojego postu zastanów się czy naprawdę go nie widziałem.

Za hajper777: "Nie jestem jakimś mega hejterem żeby jarać sie barwą dzwieku do 100% wydajności"

Poszukuję: Abit BH6, TH7, KG7; Asus: A7M. Masz niepotrzebny stary sprzęt komputerowy (min.13 lat)? Napisz PW.

Również z jednym lub większą ilością słów kluczowych: Głośniki 2.0, głośniki 2.1, zestaw stereo, dzwiękz komputera, dobre audio, porównanie modeli

Użytkownicy przeglądający ten temat: 1

0 użytkowników, 1 gości, 0 anonimowych