Skocz do zawartości

Recommended Posts

Witam! Jestem nowa na tym forum, potrzebuję pomocy w wyborze smartfonu. Jak w temacie, waham się między Huawei P8 Lite a Lumia 640 LTE . Chciałabym, aby telefon działał płynnie, szybko i bez zacinania nie tylko na początku ale też np. po roku użytkowania. Urządzenia bedę używać głównie do przeglądania internetu, rozmów, sms, ale też do robienia zdjęć (głównie w dzień), czyli ma być to telefon do codziennego użytku. Moim najważniejszym wymaganiem jest, aby działał płynnie. Telefon mam zamiar wziąć u operatora. Chętnie się dowiem, jeśli w podobnej cenie znajdziecie inne propozycje. 

Pozdrawiam  ;)

Link to post
Share on other sites

Tu raczej pytanie powinno brzmieć Android czy Windows phone. Same telefony są porównywalne, lumia będzie szybsza po roku niż android i ma lepszą baterie. Aparaty główne są podobne, natomiast huawei ma lepszy z przodu 5mp. Zastanów się który system bardziej ci odpowiada, na androidzie masz więcej aplikacji, a windwos phone jest lepiej zoptymalizowany. Wspomnie jeszcze że lumia jest tańsza o prawie 150 zł. Pozdrawiam ;)

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

Nie miałam jeszcze do czynienia z Windows Phone, obecnie mam telefon z Androidem, który używam od dwóch lat a zacina się już od dawna i nie wiem czy tak ma każdy Android czy w moim przypadku to kwestia słabego telefonu (Samsung galaxy Ace 2).

WIndows też się wiesza. Mam i doprowadza mnie już do szału. 

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

Nie polecam Lumi, sam się pokusiłem na Lumie 830 i potem, żałowałem. Jeżeli zależy Ci na płynności to tak jak koledzy wyżej pisali wybierz Lumie. Natomiast jeśli korzystasz z Snapa, Instagrama, itp to na próżno ich szukać w sklepie Microsoft, który jest bardzo ubogi względem tego z androida. ( brak aplikacji bankowych- ipko ) I jeśli przyzwyczaiłaś się do mnogości apek, gier itp. to weż P8. 

Edytowane przez xbox rrod
  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

Tak mówisz o tej aplikacji beta ? Sam posiadam Lumie 830 więc wiem co pisze :). Z płynnością się zgodzę Taka prawda, że aktualnie ten system umiera, i nie ma co się zachwycać win10, skoro już w zeszłym roku miała być aktualizacja, a do dziś jej nie widać. 

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

I znowu mam wątpliwości :D Jeśli miałabym wybrać Lumię to chyba właśnie tylko ze względu na płynność. Nie używam dużo aplikacji ale przyzwyczaiłam się do tego że w każdej chwili mogę zainstalować taką która jest mi akurat potrzebna. Mój obecny telefon doprowadza mnie do szału tym, że cały czas się zacina i dlatego zastanawiałam się nad Lumią. Czy P8 Lite po jakimś czasie będzie działał w miarę dobrze?

Link to post
Share on other sites

dziwne.. ja na Lumi 640 miałem Instagram'a ;) i w ogole nic mi sie nie wieszało itp... 

 

Łołołoło, szaleństwo normalnie. Z drugiej strony, przynajmniej nie musiałem się zastanawiać przez ostatnie 2 lata, jakiej przeglądarki używać. :rotfl:

Jako były użytnik WP nie polecę nikomu telefonu z tym systemem.

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

Dziwne rzeczy opowiadacie, u mnie w rodzinie są 4 Lumie: 520, 1320, 920 i 640 XL. Złego słowa nie powiem, używane aplikacje to standard czyli mapa Here+, Yanosik , odtwarzacz muzyki standard,  internet na standardowym oprogramowaniu, filmy też. Mam wgrany stoper i minutnik, radio w komplecie, aparat foto z kamerką (tu przewodzi 640 XL porównywałem z samsungiem 6 prawie bez różnicy). Parę gierek dużo muzyki i nic nie haczy ani nie muli.

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

Każdy ma inne wymagania i nigdy wszystkim nie dogodzisz. 

Bo to jest przede wszystkim telefon reszta to dodatki. Każdy musi określić czego potrzebuje. Fakt mam na nich offica i excela i muszę przyznać fajnie się na nim pisze bo ekran to 5,7". Filmy na tak dużym ekranie to coś czego wcześniej nie miałem. Wielkość w brew pozorom to nie przeszkoda. Jak ktoś chce milion zbędnych aplikacji to też znajdzie w windowsie, ja tego nie potrzebuje załatwiam swoje potrzeby tym co jest. A przeszedłem z andka bo wpieniało mnie głupie czekanie i mulenie nawet w przypadku głupiej rozmowy telefonicznej, wybranie numeru potrafiło trwać nawet 15 sek. A telefon miałem swego czasu z górnej półki SONY Xperia ARC S. Więc jeśli ktoś chce prostotę i nie zależy mu na Bóg wie czym to LUMIA jest godna polecenia.

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

Osobiście używam telefonu głównie (oprócz dzwonienia i SMS) do przeglądania neta, tujebie i Twitcha, więc też nie wymagam miliona aplikacji, ale na WP to... żart. Android na chwilę obecną zapewnia ogromną możliwość personalizacji, w WP praktycznie tego nie ma.

 

SONY Xperia ARC S

 

Ten telefon w dniu premiery nie był żadnym demonem wydajności (taki Galaxy S2 go miażdżył, mimo że wyszedł znacznie wcześniej). Od tego czasu zmieniło się praktycznie wszystko, co nie zmienia faktu, że WP wymaga jednak sporo słabszego sprzętu do sprawnego działania (aczkolwiek z aktualizacji na aktualizację jest pod tym względem coraz gorzej), co jest ogromnym plusem, ale z płynnością działania na P8 Lite raczej problemu nie będzie. ;)

Link to post
Share on other sites

Ten telefon w dniu premiery nie był żadnym demonem wydajności (taki Galaxy S2 go miażdżył, mimo że wyszedł znacznie wcześniej).

 A czy ja napisałem, że to był demon wydajności , nie. Napisałem, że był telefonem z wyższej pulki, w tym przypadku najlepszym co oferowało Sony. A co takiego rewelacyjnego ma android, mi kafelki w zupełności wystarczają i nie muszę już się z androidem męczyć i jak na razie winda ani razu mnie nie zirytowała. I to jest najważniejsze.

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...